PLC چیست ؟ کاربرد plc انواع plc فروشگاه اینترنتی کنترل 24

PLC چیست ؟ کاربرد plc انواع plc فروشگاه اینترنتی کنترل 24

شرکت نیک صنعت در کنای تمامی تجهیزات اتوماسیون صنعتی، مجموعه کاملی از اینورترهای صنعتی را با بهترین قیمت در بازار ارائه می قیمت plc کند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی کلی اینورتر و انواع آن بپردازیم. همچنین در ادامه به مزایای استفاده از ac درایوها در صنعت خواهیم پرداخت. اتوماسیون صنعتی استفاده از سیستم های کنترلی مانند رایانه ها یا روبات ها و فناوری های اطلاعاتی، برای مدیریت فرآیندهای مختلف و ماشین آلات در یک صنعت برای جایگزینی انسان است.

  • کاربر پسندتر از کامپیوترهایی بود که از زبان های برنامه نویسی همه منظوره استفاده می کردند.
  • در عمل ریز پردازنده بخشی از یک ابزار الکترونیکی است که برای فعالیت به حافظه، مدار اضافی، و سیستم عامل یا نرم افزار احتیاج دارد اما PLC یک کامپیوتر کامل است که ریز پردازنده را هم در خود جای داده است.
  • برخی از آدرس‌ها حاوی اطلاعاتی درباره وضعیت دستگاه‌های میدانی هستند.
  • آموزش تعمیرات برد الکترونیکی، آموزش سیم پیچی، آموزش برق صنعتی برخی از دوره های پرطرفدار در این زمینه است.
  • امروزه استفاده از از پی ال سی در صنایع و کارخانه ها رو به افزایش است و بایستی برق کاران صنعتی طرز استفاده از آن را بدانند.
  • هردوی فرستنده و مبدل دستگاه‌هایی هستند که یک شکل انرژی را به شکل دیگری تبدیل می‌کنند و سیگنال خروجی می‌دهند.

پی ال سی صنعتی به گونه ای طراحی شده است که مقاومت بسیار زیادی داشته باشد، به همین دلیل می تواند شرایط محیط های صنعتی سخت و خشن مانند دماهای بسیار بالا و بسیار پایین، لرزش های شدید، رطوبت و نویز های الکتریکی را تحمل کند. در حقیقت می توان گفت تعدادی از سخت افزار ها و نرم افزار ها در کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا فرایند کنترل آسان تر شود. شرایط خاصی که PLC ها فراهم می کند باعث می شود در کنترل فرایند های مکانیکی یا صنعتی از جمله خط تولید کارخانجات و طراحی BMS بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. اما اگر بیشتر هزینه‌های پروژه برای شما مهم است و به کارایی بالا نیازی ندارید، PLC تایوانی دلتا می‌تواند نیاز شما را برطرف کند.

نرم افزار Simatic manager S7:

Plc متشکل از یک مجموعه ی سخت افزاری و نرم افزاری است که در دسته ی کامپیوتر های صنعتی قرار می گیرد. برنامه پذیری plc ها بسیار سهل و آسان است، به صورتی که با تغییر در نرم افزار برنامه، سیستم کنترل نیز تغییر می یابد. قبل از پیدایش دستگاه‌های PLC، وظایف آنها توسط مدارات فرمان رله ای انجام می‌شد. در سیستم‌های رله ای، حجم و پیچیدگی مدار فرمان، با افزایش تعداد رله، افزایش یافته و در نهایت این امر، منجر به بالا رفتن هزینه این سیستم ها خواهد شد.

در گذشته برای کنترل کردن فرآیندهای مکانی و دستگاه های صنعتی از رله یا تایمر استفاده می شد. اما امروزه پی ال سی plc جایگزین تجهیزاتی چون مدار فرمان الکتریکی، تایمر و بانک رله شده است. در واقع از حجم زیادی از رله ها برای روشن کردن یا خاموش کردن دستگاه استفاده می شد. استفاده از حجم زیادی از رله برای کنترل، کم بودن طول عمر رله به دلیل کلید زنی مداوم و زمان بر بودن تشخیص علت خرابی دستگاه از دلایلی است که موجب شده است از انواع پی ال سی plc برای کنترل دستگاه ها استفاده شود.

هر کدام از ورودی‌ها، خروجی‌ها و فلگ‌ها در دسته‌های ۸بیتی سازمان‌دهی می‌شوند و در آدرس‌دهی ابتدا باید آدرس بایت مربوط و سپس آدرس بیت تعیین شود. پی ال سی ها در خیلی از وسایل و لوازم دنیای اطراف ما استفاده می شوند. اگر می گوییم اکنون دوره صنعت است، بهتر است بگوییم دوره PLC است. اگر شغل شما مرتبط به ماشین سازی، بسته بندی، مواد شناسی، مونتاژ خودکار یا یکی از صنایع بی شمار است ، تقریبا تمامی لوازمی که نیاز به نوعی کنترل الکتریکی دارند، نیازمند PLC هستند. تابلو برق plc چیستتابلو یا پنل پی ال سی می‌تواند هر فرآیند را کنترل کرده و داده‌ها را در هرکجا و به هرصورت که شما به آن نیاز دارید فراهم کند.

نصب پی ال سی SIEMENS

جای تعجب نیست که یک سیستم کنترلی که به طور خاص برای محیط های صنعتی ایجاد شده در شرایط صنعت عملکرد بهتری نسبت به رقابت دارد. PLC تصفیه شده ترین سیستم محاسبات صنعت موجود امروز را ارائه می دهد. در سال‌های اخیر، محصولات کوچکی به نام رله‌ های منطقی قابل برنامه‌ریزی یا رله‌های هوشمند، رایج‌ شده‌اند. اکثر این دستگاه‌ها شامل یک صفحه LCD کوچک به اندازه تمبر پستی جهت مشاهده برنامه ladder (فقط بخش بسیار کوچکی از برنامه در یک زمان معین قابل مشاهده است) و وضعیت نقاط ورودی/خروجی هستند. دکمه فشاری چهار طرفه به اضافه چهار دکمه فشاری جداگانه دیگر، شبیه دکمه های کلیدی روی یک کنترل از راه دور VCR، جهت جابه جایی و ویرایش استفاده می شود. اکثر آنها یک دوشاخه کوچک برای اتصال از طریق RS-232 یا RS-485 به رایانه شخصی دارند.

Delta PLC

پی ال سی یک کامپیوتر دیجیتال صنعتی می باشد که برای کنترل فرآیند های صنعتی از قبیل تجهیزات رباتیکخطوط مونتاژ ، انواع خارخانجات و هرگونه صنعتی که نیازمند کنترل با قابلیت اطمینان بالا باشد طراحی و ساخته شده است. PLC چیست؟ (پی ال سی) این plc، کنترل کننده ای ساده و ارزان قیمت است که برای کارهای کنترلی کوچک مانند ساختمان ها یا ماشین های کوچک کاربرد دارد. از موارد کاربرد آن در تاسیسات خانگی می توان به کنترل منطقی سیستم روشنایی راه پله،تهویه هوا، کنترل موتور ها و … اشاره نمود.

های اولیه در منطق نردبانی برنامه ریزی شده بودند که به شدت شبیه نمودار شماتیک منطق رله بود. این تکنولوژی پرکاربرد امروزی در سال ۱۹۶۷ برای اولین بار توسط آمریکایی ها ابدا و وارد عرصه ی تکنولوژی شد. PLC های بکار رفته در این پالایشگاه ها برنامه‌پذیر بوده و امکان این وجود دارد که تنظیمات دلخواهی را بر روی آن اعمال کرد. PLC ها از قطعات الکترونیکی تشکیل شده‌اند و عدم وجود استهلاک مکانیکی باعث میشود مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار بگیرند. این موضوع سبب شد که تولید کنندگان همواره تلاش کرده تا مقداری کار آمدتر و سریع تر عمل کنند.