9 گام آموزش نحوه دسترسی به اکانت گوگل ادز – ادنگاه

شرکت گوگل از طریق گوگل ادز درآمدزایی می کند زیرا مردم از آن استفاده می کنند. می توان از بزرگ ترین تفاوت های مشتریانی که از طریق گوگل ادز به شما مراجعه می کنند با کسانی که از طریق های دیگر تبلیغاتی به شما مراجعه می کنند، به هدف این افراد اشاره کرد. پس شما باید رفتار خود را تغییر دهید تا بتوانید کسب و کارتان را از طریق گوگل ادوردز توسعه دهید. یکی از روش های تاثیرات تبلیغ در گوگل، برونسپاری تبلیغات ادوردز به یک آژانس تبلیغاتی خبره است. ساختار اکانت یکی دیگر از تاثیرات تبلیغ در گوگل ادز به شمار میرود. این یکی از مهم ترین موارد تاثیرات تبلیغ در گوگل است. آیا در حال حاضر هر دوی این موارد را با هم به کار بسته اید و هنوز در مورد تاثیرات تبلیغ در گوگل شک دارید؟ تبلیغ متنی واکنشگرا (Responsive search ad): این تبلیغ هم از نوع متنی است، با این تفاوت که شما عبارتهای کوتاه، متنوع و متعددی را برای متن تبلیغ خود مینویسید و به گوگل اجازه میدهید که بصورت تصادفی ترکیبهای متفاوتی از عبارات شما را کنار هم بچیند و متن نهایی را به کاربران نمایش دهد. بهتر است عذر و بهانه را کنار بگذارید.

دلایل بسیار زیادی برای خارج شدن بودجه از کنترل شما وجود دارد. به همین دلیل، عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل ادز یکی از موارد بسیار مهمی است که هر صاحب کسبوکاری باید بداند. این روش را میتوان روشی موثر دانست و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. برخی از سایتها دید طرفداران شما را کاهش میدهند. در پایان نیز منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما در قسمت کامنتها هستیم تا هم ما و هم مخاطبان پلازا از آنها استفاده کنیم. ما در جی ادز با داشتن تخصص و تجربه کافی در زمینه تبلیغات گوگل ادوردز میتوانیم به شما در مدیریت کمپین برای افزایش فروش و مشتریان کمک کنیم. مشکلی که eBay با اکانت گوگل ادوردز خود داشت واضح بود. این شرکت هر کلمه ای که در دیکشنری پیدا می کرد در بخش Dynamic Keyword Insertion قرار می داد.

اما باید به خاطر داشته باشید که همه کانال های بازاریابی هزینه ای برای شرکت در پی خواهند داشت. اگر این استراتژی به درستی انجام شود می تواند مفید باشد؛ اما شرکت eBay از این قابلیت سوءاستفاده کرده بود. به عنوان مثال اگر شما به دنبال یک جفت کفش باشید و از طریق تبلیغات موجود به صفحه فرودی منتقل شوید که نشان دهنده کلاه است حتما سایت را می بندید و به نتایج جستجو بر می گردید. برای این کار میتوانید از خدمات جی ادز بهره مند شوید. دومی به این صورت است که مکان وسیع تری را برای هدفگیری انتخاب کنید و سپس با استفاده از به کار بردن عباراتی خاص در تبلیغتان مانند نام شهر و … هرچه از call-to-actionهای مرتبط تری در لندینگپیج استفاده کنید، احتمال تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل بیشتر است. بنابراین، بیایید نگاه دقیق تری به مزایا و معایب تبلیغات آنلاین بیندازیم.

اما به خاطر داشته باشید که فرمول واقعی برای برنده شدن، بهینه سازی سایت و محتوا برای مقاصد سئو و به کارگیری استراتژی مناسب و موثر خدمات گوگل ادز تبلیغات پولی است. با تجربه ای که من دارم به خوبی میدانم که به کمک مدیریت موثر میتوانید تلاش های خود در حوزه تبلیغات پولی را به دستگاه تولید کننده مشتری تبدیل کنید. برای اینکه بتوانید بودجه خود را مدیریت کنید، بهتر است مزایده خود را به صورت دستی تنظیم نمایید تا کنترل بیشتری بر روی اکانت داشته باشید. سپس بر اساس آن، بودجه روزانه خود را تنظیم نمایید. از کوکی در سایت خود استفاده کنید و افرادی که قبلا از سایت شما بازدید داشته اند را دنبال نمایید. آگهی تبلیغاتی شما تا زمانی که شما مایل باشید و بخواهید هزینه کنید، در صفحه اول گوگل نمایش داده خواهد شد. زمانی که به گشت و گذار در وب می پردازید هدف و نیت متفاوتی نسبت به زمانی خواهید داشت که جستجو میکنید. امروزه افراد برای یافتن موارد دلخواه خود در اینترنت گشت و گذار می کنند. خوب دلایل بسیار زیادی برای این امر وجود دارد.

مطالعه کردن و درک همه مواردی که در جستجوی پولی وجود دارد زمانبر خواهد بود. یکی از متخصصان این حوزه به نام John Gagnon مطالعه موردی را به اشتراک گذاشته است که نشان می دهد سرمایه گذاری بر روی کلیدواژه ها توانسته است 32% کلیک بیشتری برای برند فراهم آورد. شما باید برند خود را تقویت کنید. بر روی کلمات کلیدی و عباراتی سرمایه گذاری کنید که ارتباط بیشتری به کسب و کار شما دارد. گوگل ادوردز سیستم برنامه ریزی بسیار انعطاف پذیری برای آگهیها دارد که با آن میتوانید تاریخ و زمان نمایش آگهی را با جزئیات مشخص کنید.

برای دریافت ترافیک اضافی برای سایتتان حتما از RevContent استفاده کنید. شما ممکن است همه تمرینات خوب را دنبال کنید ولی در نهایت رتبه ای که می خواستید را کسب نکنید. حضور در موتورهای جستجو به کمک شبکه نمایش و جستجو برای تبلیغ کنندگانی که قصد دارند بیشتر از قبل دیده شوند و برندینگ خود را توسعه ببخشند یک گزینه عالی است؛ اما بیشتر افراد این گزینه را کورکورانه انتخاب میکنند و در نهایت به تنها چیزی که دست می یابند هدر رفتن هزینه هاست. مخاطبان ما همه در حال یادگیری و به دنبال آموزش تکنولوژی، موبایل و اینترنت هستند (بر خلاف زومیت و دیجیاتو که اخبار ارائه می کنند) و مطمئن باشید بازده مناسبی با توجه به قیمت مناسب تبلیغات ما به دست خواهید آورد. به این موضوع در مقاله گوگل ادز چیست هم اشاره کرده ایم که یکی از دلایل کاربردی بودن گوگل ادوردز ، توجه به جزئی ترین نکات می باشد. قبل از اینکه بخواهید گوگل ادوردز را ترک کنید بهتر است به تاثیرات تبلیغ در گوگل ادز فکر کنید.

شاید بارها پیشآمده باشد بر اساس نیاز، بهطور مثال وقتی که در یکسری از کلمات کلیدی در صفحه اول گوگل نیستیم و میخواهیم کمپینی را خودمان شروع کنیم یا اینکه از یک شرکت و یا یک دوستی که متخصص Google ads است میخواهیم که این کار را برای ما انجام بدهد. همانطور که متوجه شدید، پیشنهاد هزینه برای هرکدام از موارد تبلیغ صفحه اول گوگل متفاوت است. چرا تبلیغ در گوگل؟ در این مقاله قصد داریم برخی از بحثهایی که در مورد تاثیرات تبلیغ در گوگل ادز وجود دارد را بیان کنیم و سپس به شما نشان دهیم که چرا این پلتفرم به خوبی کار میکند. برای اینکه این تبلیغات نشان داده شوند، اولین کاری که تبلیغ کنندگان باید انجام دهند این است که کلمات کلیدی مشابه را در Google Ads وارد کنند. اگر محتوای تبلیغات شما جذاب باشد، پیامی مرتبط را به کاربران منتقل کند و با فضای محتوای این پلتفرم هماهنگ باشد، به سادگی میتواند به بخش Feed کاربران علاقهمند وارد شود و در نگاه اول، تبلیغ نامرتبطی به نظر نرسد. با وارد شدن به این بخش، امکانی فراهم میشود تا اهداف تبلیغاتی خود را با جزئیاتی بیشتر مشخص کنید. ساخت اکانت در گوگل ادز رایگان است و بابت ثبت نام هزینه ای از شما دریافت نمی شود اما اگر بخواهید کلیک خریداری کنید به ازای هر کلیک از شما هزینه دریافت خواهد شد اما مهم ترین بخش به هزینه بر می گردد که تعرفه های گوگل چقدر است؟

با استفاده از این ابزار نه تنها شما می توانید تولید محتوای هدفمند داشته باشید، بلکه می توانید با استفاده از تبلیغات آنلاین در گوگل و همچنین تبلیغات بنری در گوگل ادسنس و سایر سایت ها مانند سایت BuySellAds و سایت Blogads هم آمار بازدید سایت خود را افزایش دهید و هم روشی جدید برای کسب درآمد از سایت خود ایجاد کنید. قابلیت های منحصر به فرد این سایت، امکان برند سازی و رشد کسب و کارهای خانگی را به بهترین شکل فراهم کرده است. این تبلیغات در صورتی که با پیام درست، از طریق اینفلوئنسر درست، مرتبط و سازگار با شخصیت برند اجرا شود، بازدهی خوبی داشته و میتواند برای هدف فروش راهگشا باشد. یعنی تبلیغات متنی در وبسایتهایی که با کلمه کلیدی شما مرتبط اند و فضای مناسبی برای مراجعه مخاطبان شما هستند، نمایش داده میشود. و زمانی که یک کاربر آگهی را میبیند و بر آن کلیک میکند، بازاریابان مبلغ کمی را برای آن کلیک پرداخت میکنند (یعنی پرداخت به ازای هر کلیک). به طور مثال برای یک کلمه کلیدی Quality Score ده را گرفتیم و Bid که Set کردیم ۲ دلار بوده یعنی به گوگل گفتیم که ما حاضر هستیم بابت هر کلیک ۲ دلار پرداخت کنیم.

اما شما می توانید عبارات کلیدی جدید را بلافاصله با گوگل ادوردز هدف قرار دهید و سپس ارزشمند بودن آن را بسنجید. من و شما در حال حاضر به خوبی می دانیم که ادوردز یک پلتفرم تبلیغاتی قدرتمند و موثر است و می توان از آن به خوبی استفاده کرد. و همین امر موجب می شود اعتماد خود به پلتفرم موجود را از دست بدهند. اینجا همان جایی است که نتایجی که از Google Keyword Planner به دست آورده بودید به درد شما می خورد. در این مطلب ، نمی خواهیم راجع به این حرف بزنیم که شما چه قدر پول می توانید با استفاده از گوگل ادوردز به دست بیاورید یا از دست بدهید . شما باید بر روی واژه های برند خود در گوگل ادوردز سرمایه گذاری کنید، زیرا رقبایتان به احتمال زیاد این کار را انجام میدهند. همچنین می تواند برند شما را مفید و آموزنده معرفی کند و تبلیغات رایگان برای کسب و کار شما باشد. اطمینان حاصل کنید که آدرس کسب و کار شما (نام ، آدرس ، شماره تلفن) در صفحه اصلی شما و در قالب صحیح قابل مشاهده است. نکته اصلی و کلیدی که در این جا وجود دارد این است که شما باید فعال باشید و KPI (شاخص های عملکرد) و مقدار بودجه روزانه را مرور کنید.

در این روش صاحبان کسب و کار از روش lead generation (لید جنریشن یا تولید سرنخ) و یا دیگر استراتژی های بازاریابی اقدام به جمع آوری اطلاعاتی نظیر شماره تلفن و ایمیل مشتریان می نمایند تا از طریق آن، اطلاعات تکمیلی و مطالب به روز شده را به کاربران خود اطلاع دهند. برای دریافت این گزارشات، دسترسی در سطح ایمیل کافی است. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که از ساعت 8 تا 10 شب در روزهای تعطیل بیشترین کلیک را دریافت میکنید. نکته: مطمئن شوید که تنظیمات را بعد از جستجوی محلی به حالت اولیه برگردانید تا برای جستجوهای شخصی دچار مشکل نشوید. بعد از بهبود صفحات فرود از دیدن نتایج به دست آمده شگفت زده خواهید شد. در برخی از موارد نیز چنین رتبه ای هرگز به دست نمی آید. زمانی که صحبت از گوگل ادوردز به میان می آید مرتبط بودن یک عبارت بسیار مهم خواهد بود. اگر صفحات لندینگ شما درهم و برهم بوده و فاقد اطلاعات مرتبط باشد، هزینههایی که انجام خواهید داد از دست رفته و هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. به کمک تبلیغات کلیکی در گوگل میتوانید کنترل همه چیز را در دست داشته باشید.

بنابر گفته گوگل اگر در خارج از این 6 کشور باشید و بخواهید خدمات یا محصولاتی را در این کشورها تبلیغ کنید، اجازه استفاده از امکاناتی مانند بهینه سازی کمپین های گوگل ادز یا پشتیبانی اختصاصی اکانت خود را از گوگل ندارید. با توجه به نکات مهمی که به شما گفته شد، حتما در اولین فرصت ممکن تبلیغات گوگل ادوردز در ایران را شروع کنید تا نتایج بینظیر آن را با چشمان خود ببینید. کلمات کلیدی مرتبط: توجه کنید که لیست کلمات کلیدی شما به یکدیگر مرتبط باشند و متناسب با کسب و کار شما باشد. این نکته به نظر واضح و روشن می رسد؛ اما بیشتر افراد چنین موضوعی را نادیده میگیرند و از کلیدواژه های مناسب و مرتبط استفاده نمیکنند. دلیل چنین سودآوری کاملا روشن است. مطالعات مختلف نشان داده است که جستجوی پولی مکمل سئوی خوب است و می تواند سودآوری شرکت را افزایش دهد. اولین سرویس خرید و فروش اینترنتی و ثبت آگهی رایگان دیوار در سال 1391 توسط شرکت دانش بنیان «آگهی پردازان هوشمند» راه اندازی شد. بدین منظور یک دوره رایگان تعریف می کند و مانند فروش روسری کمپین خود را تعریف می کند با این تفاوت که کاربر در ازای دانلود دوره رایگان ایمیل خود را در اختیار سایت دوستتان قرار می دهد و عضو خبرنامه ایمیلی سایت می شود.

بنابراین تبلیغات شما در زمان و مکان مناسب نمایش داده میشود. البته شما میتوانید سقف هزینه را هم تعیین کنید. سعی کنید از راهنماهای موجود برای تنظیم ساختار اکانت خود استفاده کنید؛ زیرا ساختار مناسب اکانت تعیین کننده دسترسی به نتایج دلخواه و مطلوب است. گزارشهای ماهانه برای این تحلیل بهتر هستند. بسیاری آمارهایی که از اینترنت بدست میآیند، با استفاده از یک تحلیل دقیقتر میتوانند بسیار کاربردی باشند. حتی اگر در اینستاگرام هم بسیار موفق عمل کنید، غیبت شما در فضای گوگل باعث از دست دادن این قشر از مخاطبان شما می شود. اما به خاطر داشته باشید که اگر از طریق گوگل ادوردز کلیکی به دست آورید و این کلیک به مشتری تبدیل نشود به احتمال زیاد صفحه فرودتان مشکل دارد. این کار را تا حدی ادامه میدهیم که رتبه اول بین تمام کسانی که تبلیغات در گوگل انجام داده اند را بدست آورید. ما به شما کمک میکنیم درک کاملی از ارزش ترکیب سئو و تبلیغات پولی به دست آورید. در برخی از موارد به خصوص در مورد شرکت های B2B که چرخه فروش طولانی دارند، نمی توان تنها بر روی به دست آوردن تبدیل بالا از طریق جستجو تکیه کرد.