۴ دلیل مهم برای استفاده از شارژر‌های بی سیم

شارژ بی سیم این روز‌ها دیگر یک فناوری لوکس نیست و به یک استاندارد در حوزه گوشی‌های رده بالا و حتی میان‌رده تبدیل شده است و به آرامی در حال باز کردن راه خود به بقیه بازار‌ها است. البته، شارژ بی‌سیم تنها مختص گوشی‌های هوشمند نیست و در ابزار‌های دیگر نیز می‌توان آن را یافت.
در حالی که شارژ بی‌سیم تنها یکی از راه‌ها برای شارژ باتری گوشی‌ها و سایر ابزار‌های هوشمند است، اما دلایلی وجود دارند که می‌توانند شما را تشویق به استفاده هر چه بیشتر از این فناوری کنند. در ادامه این مقاله  با ما همراه باشید تا برخی از این دلایل را با هم مرور کنیم.
۱- از شر پوسیدگی و پارگی کابل شارژ راحت شوید

یکی از مصرفی‌ترین ابزار‌های جانبی گوشی‌ها، تبلت‌ها و تقریباً اکثر دستگاه‌های شارژی، کابل شارژ آن‌ها است. کابل‌ها هر چقدر هم که باکیفیت باشند، به مرور زمان فرسوده شده و قطع می‌شود. بنابراین، به طور طبیعی مجبورید مدام کابل‌های نو خریداری کنید که البته نمونه‌های باکیفیت آن اصلاً هم ارزان نیستند؛ به خصوص کابل گوشی‌های آیفون که معمولاً قیمت بالایی دارند. علاوه بر خود کابل، پورت شارژ هم به واسطه اتصال پی‌درپی کابل به آن، به مرور زمان دچا خرابی شده و نیاز به تعویض پیدا می‌کند.
علاوه بر همه این‌ها، استفاده از کابل‌های فرسوده یا ارزان قیمت می‌تواند خطرات مختلفی را نیز برای گوشی به همراه داشته باشد. بنابراین، یک راه مطمئن برای دوری از تمام این مشکلات، استفاده از شارژر بی‌سیم است. برخلاف شارژر‌های سنتی سیمی، تنها کافیست تا گوشی، ساعت یا تبلت خود را روی پایه شارژ قرار دهید، تا باتری آن برای استفاده مجدد آماده شود.
۲- شارژ کردن چندین دستگاه به صورت همزمان

یکی از مهم‌ترین مزایای شارژر‌های بی‌سیم، امکان شارژ همزمان چند دستگاه است. این روز‌ها برخی از پایه‌های شارژ بی‌سیم توانایی پشتیبانی همزمان از دو یا سه دستگاه را به دست آورده‌اند و به راحتی می‌توانید همه ابزار‌های دیجیتال خود را در یکجا و بدون اشغال کردن پریز‌های متعدد، شارژ کنید.
شارژ همزمان دستگاه‌های متعدد در حال تبدیل شدن به یک استاندارد برای پد‌های شارژ است و به راحتی می‌توانید ساعت هوشمند، هدفون بی‌سیم و گوشی خود را با هم شارژ کنید. شاید زمانی قیمت بالای این شارژر‌ها یک مانع بزرگ بر سر راه خرید آن‌ها بود، اما امروزه قیمت آن‌ها بسیار منطقی‌تر شده و خریدشان را توجیه‌پذیر کرده است.
۳. شلوغی کمتر میز کار

اگر از شلوغی بیش از حد کابل‌های شارژ روی میزتان خسته شده‌اید، شارژر بی‌سیم می‌تواند راه حل مناسبی باشد. به جای اینکه هر کدام از دستگاه‌های دیجیتال خود را با یک کابل اختصاصی به شارژر وصل کنید، می‌توانید همه آن‌ها را به صورت همزمان و تنها با یک پد شارژ بی‌سیم شارژ کنید. به این ترتیب تنها یک کابل شارژ را بر روی میز خود خواهید داشت که از پریز برق به پایه شارژر بی‌سیم متصل می‌شود.
این روز‌ها مدیریت کابل در محیط‌های کاری و حتی خانه به یک مسئله مهم برای کاربران تبدیل شده است. به خصوص کسانی که استعدادی زیادی در این زمینه ندارند و همواره در بین خیل عظیم کابل‌ها گیر افتاده‌اند، می‌توانند به شارژر‌های بی‌سیم پناه برده و حداقل بخشی از مشکل را حل کنند. بله، گفتیم بخشی از مشکل، چرا که شارژر بی‌سیم تنها برخی از کابل‌های شما را از میز کار حذف می‌کند و مابقی را همچنان باید با ترفند‌هایی خاص مدیریت کنید.
۴. راحتی استفاده از شارژر
شاید در نگاه اول وصل کردن کابل شارژ به گوشی یا تبلت کار سختی به نظر نرسد، اما در نظر بگیرید که هر روز مجبورید چندین بار این کار را انجام دهید و مطمئناً یک کار تکراری هر قدر هم که راحت باشد، انجام دادنش در طول زمان خسته کننده خواهد شد. به کمک شارژر‌های بی‌سیم حداقل می‌توانید فرآیند اتصال دستگاه خود به برق را کمی راحت‌تر کرده و وقت با ارزش خود را صرف اتصال و جدا کردن کابل‌ها نکنید!
با شارژر‌های بی‌سیم دیگر نیازی به پیدا کردن کابل مناسب، باز کردن گره آن‌ها که به شکلی عجیب همواره اتفاق می‌افتد (!) و حتی بدتر از آن، در مورد پورت میکرو USB قدیمی‌تر، یافتن جهت مناسب برای اتصال کابل شارژ، نخواهد بود. تنها کاری که در مورد شارژر‌های بی‌سیم باید بکنید این است که گوشی، ساعت یا تبلت خود را بر روی محل مخصوص خود قرار دهید.
با اینکه شارژر‌های بی‌سیم هنوز به معنای واقعی کلمه سیم را از پروسه شارژ حذف نکرده‌اند و پایه آن‌ها با کابل به برق وصل می‌شود، اما بسیار راحت‌تر از شارژر‌های دیواری سنتی هستند.
زمان تغییر فرا رسیده است!
اگر گوشی هوشمند یا هر وسیله دیگری دارید که از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند، وقت آن رسیده که آغوش خود را برای این فناوری جدید باز کنید! اول اینکه در شارژ بی‌سیم برای همیشه با مشکل خراب شدن کابل یا سوکت شارژ مواجه نخواهید شد و علاوه بر این، در شرایط امروزی که هر کدام از ما با در طول روز با چندین و چند وسیله هوشمند مختلف سر و کار داریم و همگی به شارژ کردن باتری نیاز دارند، می‌توانید چندین دستگاه را به طور همزمان شارژ کنید و به این ترتیب میز کار خلوت‌تری هم داشته باشید. درست است که شارژ بی‌سیم هم مانند هر فناوری دیگری معایب خاص خود را دارد، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد مزایای آن بر معایبش پیشی گرفته و زمان آن فرا رسیده که به سراغش برویم.
منبع: دیجی رو
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8128335/۴-دلیل-مهم-برای-استفاده-از-شارژر‌های-بی-سیم
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران