هشدار پلیس راه قزوین درباره لغزندگی سطح جاده‌ها

سرهنگ فرهاد ذاکری منش رییس پلیس راه قزوین گفت: براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی قزوین، از بعدازظهر امروز با ورود یک سامانه بارشی، شاهد بارندگی در سطح جاده‌های استان خواهیم بود و به همین جهت از رانندگان درخواست داریم تا در چنین مواقعی با احتیاط کامل رانندگی کرده و به قوانین و مقررات نیز احترام بگذارند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل تابستان ریزش روغن و سوخت خودرو‌ها را براثر تردد وسایل نقلیه شاهد هستیم، این مساله همزمان با نخستین بارش‌ها در فصل پاییز باعث چربی و در نتیجه لغزنده و خطرناک شدن سطح جاده‌ها می‌شود.
رییس پلیس راه استان قزوین خاطرنشان کرد: به رانندگان در چنین مواقعی توصیه می‌شود تا برای حفظ و ایمنی جان خود و همراهنشان، با سرعت مطمئن حرکت کرده و از هرگونه عجله و شتاب در رسیدن به مقصد خودداری کنند.
به گفته سرهنگ ذاکری منش، رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل، حرکت در بین خطوط، اجتناب از هرگونه تغییر مسیر ناگهانی، صحبت نکردن با سرنشینان خودرو و تلفن همراه مهمترین نکاتی هستند که رانندگان بایستی در هوای بارانی آن‌ها را رعایت کنند.
به گزارش اداره کل هواشناسی قزوین، از بعدازظهر امروز جمعه تا یکشنبه هفته آینده با ورود یک سامانه بارشی شاهد بارش باران و در قلل نیز بارش‌های پراکنده برف در سطح منطقه خواهیم بود.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8291799/هشدار-پلیس-راه-قزوین-درباره-لغزندگی-سطح-جاده‌ها
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران
https://www.yjc.news/fa/news/8291799/هشدار-پلیس-راه-قزوین-درباره-لغزندگی-سطح-جاده‌ها