هشدار نماینده مجلس درباره «تورم بالای ۶۵ درصد کالاهای اساسی» / «ترک فعل‌های» مسئولان باعث زباله‌گردی شده

معین الدین سعیدی درباره برنامه هفتم توسعه و انتقاداتی که در رابطه با این برنامه وجود دارد، گفت: صرف نظر از نحوه نگارش قانون برنامه هفتم توسعه، باید با رعایت قوانین قبلی با آن برخورد کرد. بدام نماینده کابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه اگر قانون برنامه ششم نیز بر اساس کار کارشناسی باشد بررسی خواهیم کرد که تا چه حد اجرایی شده است، شاید بتوان گفت که شاید 25 درصد در اکثر موارد اجرا نشده است و این موضوع را باید دلیل بر این موضوع دانست.

وی کاترنشان کرد: متأسفانه بسیاری از مواقع قوانین با قانون فاصله دارند. קראקה בר אפוטומטריקה האים האין و אפטומטריק האין האין תשפיצין פיטיל יקה מישודן. این نماینده شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در قانون برنامه هفتم علاوه بر نگاه آرمان گرایانه و برخی شعارها، می بینیم که برخی از موضوعات مغفول مانده و مغفول مانده است; گیلی در حوزی استشتون خیلی پیش‌بینی‌های ایزی تمند نهدی است. در حوزة وروسيمي و هريكتريك همي‌تور، آن‌ها ميتونه كے كلينهيہ کےليہي کےلہيہ کےےہم بہتم بهدہ

نماینده چابهار در شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران در برنامه هفتم توسعه «رشد اقتصادی 8 درصدی»، «رشد اشتغال 3/9 درصدی» و «تورم 9/5 درصدی» دیده شده است. بر اساس عوامل داخلی و خارجی و سیاست های موجود دولت است که می تواند به چنین چیزی دست پیدا کند، وی نوشت: معتقدم جدا از شرایط بین المللی و نوع روابطی که با کشورهای دیگر داریم، متاسفانه سوءمدیریت هایی نیز وجود دارد. و عدم انسجام در تیم دولت اقتصادی که اجازه تحقق چنین موضوعاتی را نمی دهد و بیشترین امید و آرزوها مدیران هستند تا زمانی که عملی شود روی انها کار کرد.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال رشد اقتصادی 8 درصدی که سهم بسیاری از سرمایه گذاری ها در کشور اتفاق می افتد در حالی که رشد واقعی ممکن است 3 درصد هم نباشد. البته دولت در برخی زمینه ها کارهای مثبتی انجام داده است، به عنوان مثال در بحث اشتغال شاهد تلاش جدی دولت بوده ایم تا بتواند روی چشم انداز خود کار کند، اما رشد اقتصادی تابع پارامترهایی است که دولت به آن توجه می کند. هیچ عزم جدی برای اجرا نمی بیند.

این نماینده شورای اسلامی افزود: علاوه بر بحث تورم، در بحث کالاهای اساسی گاهی شاهد تورم بالای 65 درصد هستیم. ​шод и я ягра хом бешед ба чайный часы часы чеша грани пидана мишод. من کردم روز پیش هک کستم کیدم مرگ پیدان کنم، املاً مرگ در کونین کرید دارد از سفره مردم می‌رود.

سعیدی گفت: باید تمام توجه مسئولان اقتصادی، بحث تورم و سپردن کالاهای اساسی به دست مردم باشد، گفت: متأسفانه در عمل چنین چیزی دیده نمی شود. پیش می‌اید ایا آن‌ها پی‌ں اول ماست؟ آنها در چشم من نیستند. مثلاً لایحه عفاف و حجابی و نزایر اینكه generally metrāh می‌شود; Мишеним и к эксивентированный микныд ма терк феалы را держим тембель немикними، کَش این ترک فهالыها در هُوَز تورم ليام تو گريکخات و نه تيرک فالي، چه منگري д. کش ترک فعلها و فجایعی که در حوزی هوزی و ترمان در آن می شود که هم تربم نیمی‌شد.

وی تاکید کرد: در مجموع معتقدم فارغ از نکات مثبت و منفی، لایحه هفتم گسترش باید به مجلس ارائه شود و تشخیصی از قوانین قبلی داشته باشیم و در مرحله دوم به نظر من باید بازتعریفی از اولویت های مردم و جوانان داشته باشیم بر این اساس برنامه ریزی می کنیم. سعیدی گفت: در زمینه بحث حقوق کارگران بحث جدی است اما معتقدم دولت تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد. بیشتر بخوانید: 21220سورس و منبع خبر

زی نیوز

طناز محمدی هستم ، منتشر کننده سایت زی نیوز