هدف‌گذاری برای جهانی شدن نشان ۱۰ محصول صنایع دستی

حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک به عنوان یک امدادگر در کنار کمیته امدادامام خمینی (ره) است تا نهضت خدمت‌رسانی را در دوران تحول و تحولی به سرانجام مقصود برساند.
وی افزود: میان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) سند جامع همکاری منعقد شد که جامعیت این تفاهم‌نامه‌ به این صورت بوده که حوزه مالکیت معنوی، شرکت‌ها، اسناد، املاک و فناوری را به نحو کامل پوشش داده و این مسئله برای خانواده‌های مددجویان بسیار راه‌گشا است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در بحث حمایت از مددجویان در حوزه صنایع دستی فرش و هنر تجربه خوبی را داشته‌ایم به طوری که با ثبت برند تجاری احسان زمینه خوبی برای حضور فرش احسان در بازارهای جهانی فراهم شد.بابایی اضافه کرد: حضور فرش احسان در بازارهای جهانی علاوه بر اشتغال و درآمدزایی این برند ارز آوری خوبی برای کشور داشته است.
وی تصریح کرد: با انعقاد این تفاهم‌نامه جامع برای یک سال آینده هدف‌گذاری می‌کنیم تا حداقل نشان و علامت ۱۰ محصول صنایع دستی و هنری کمیته امداد امام خمینی (ره) را جهانی کنیم و با اقدامات لازم در وایپو «هلدینک بین‌المللی ثبت شرکت» زمینه ثبت جهانی آنها فراهم شود و همانند فرش احسان در بازارهای جهانی قرار گیرد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: توانمندسازی برای مددجویان به نحو احسن انجام شده و کمیته امداد امام خمینی (ره) محلی برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی خوب با فراهم کردن زمینه‌های کاری شده است همچنین یک بنگاه اقتصادی بوده که افراد با حفظ آبرو در آن کار می کنند و محصولات آنها در بازار جهانی عرضه می شود و اگر موانع و مشکلات نیز برطرف شود زمینه تولید محصولات بیش از گذشته خواهد بود.
بابایی ادامه داد: پس از انعقاد این سند جامع ارتباط بین کارشناسان سازمان ثبت در حوزه مالکیت معنوی کمیته امداد بیشتر شود همچنین از نماینده ایران در وایپو نیز دعوت می‌کنیم در این جلسات حضور پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورها با صنایع دستی و هنری درآمدزایی خوبی برای کشور خود دارند و باید این موضوع در کشور نهادینه شود، اظهار داشت: در بحث املاک نیز مواد خوبی در تفاهم نامه مطرح شده است به طوری که سازمان ثبت در شناسایی مددجویان واقعی، واگذاری منازل مسکونی و… به کمیته امداد امام خمینی (ره) کمک کند.
وی گفت: در حوزه اسناد و فناوری مواد خوبی پیش‌بینی شده است که امیدواریم این سند در مرحله اجرا و عملیاتی شدن نیز گام های خوبی را طی کند.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه کرد: دوران تحول و تعالی در دوره رئیس قوه قضاییه یک نهضت خدمت‌رسانی است و در همین راستا هفته گذشته حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسنی‌اژه‌ای نشستی با اصناف مختلف برگزار کردند که اصناف با حضور در این فضا بسیاری از مشکلات خود را مطرح کردند.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8302722/هدف‌گذاری-برای-جهانی-شدن-نشان-۱۰-محصول-صنایع-دستی
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران
https://www.yjc.news/fa/news/8302722/هدف‌گذاری-برای-جهانی-شدن-نشان-۱۰-محصول-صنایع-دستی