موکب سومین حرم اهل‌بیت (ع) آماده ارائه خدمت به زوار امام رئوف

مسئول موکب سومین حرم اهل‌بیت احمدبن‌موسی شاهچراغ(ع) گفت: این قرارگاه خدمات‌رسانی با غرفه‌های مختلف شامل اطعام و پذیرایی، پخت و توزیع نان، اسکان زوار و ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی در مشهد مقدس برپا شد.
شاهرخ صبوری گفت: این موکب از شنبه دوم مهرماه تا سه‌شنبه پنجم این ماه در خدمت زوار امام رئوف در مشهد مقدس خواهد بود.
او گفت: امسال برای خدمت به زائرین بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در مشهد مقدس همزمان با دهه آخر صفر، از سوی استاندار فارس و معاون گردشگری و زیارتی استانداری، تدابیری اندیشیده شد تا موکبی از استان فارس در مشهد مستقر شود.
صبوری گفت: نیروهای مردمی، هیئات مذهبی، بخش‌های فرهنگی فارس و شهرداری شیراز نیز در این راه کمک کردند تا امسال این موکب برای خدمت‌رسانی به زوار فراهم شود.
دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر استان فارس گفت: به جهت تسریع در خدمت‌رسانی و یکپارچگی موکب‌های فارس، با هماهنگی مسئولین و ستاد بحران استان موفق شدیم در محل اصلی ستاد مرکزی در بلوار امام رضا، موکب سومین حرم را مستقر کرده و در غرفه‌های مسیر عبور زوار به ارائه خدمات بپردازیم.
صبوری، با بیان اینکه غرفه‌های استان فارس به نام امام زادگان فارس و شیراز از جمله حضرت شاهچراغ، علی‌بن حمزه، سید میر محمد، سید علاء‌الدین حسین و دیگر امام‌زادگان واجب‌التعظیم مزین شده است، گفت: این نام‌گذاری به معرفی امام زادگان فارس در کنار آداب و رسوم و فرهنگ فارس به مردم سراسر کشور منجر خواهد شد.
او با اشاره به اعزام ۱۰۰ خادم زن و مرد برای خدمت در این موکب‌ها گفت: این خدام روز جمعه با سه دستگاه اتوبوس راهی مشهد مقدس شدند، ضمن اینکه اقلام و امکانات مورد نیاز موکب‌ها نیز از روز پنجشنبه ۳۱ شهریورماه با ۶ دستگاه تریلر ارسال شده است.
صبوری گفت: خدمت‌رسانی این موکب از شنبه آغاز خواهد شد تا سه‌شنبه همزمان با شهادت امام رئوف(ع) ادامه خواهد یافت.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8245611/موکب-سومین-حرم-اهل‌بیت-ع-آماده-ارائه-خدمت-به-زوار-امام-رئوف
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران