مهاجرین افغانستانی هنوز نمی‌توانند مبالغ سنگین را با شماره “شبا” منتقل کنند + فیلم

نمایندگان پیشین پارلمان افغانستان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: که پس از روی کار آمدن طالبان به ایران مهاجرت کرده‌اند‏ با مهاجرین افغانستانی ساکن ایران بیش‌ترین ارتباط را دارند و در مراسم آنان به اندازه توان خود شرکت می‌کنند تا در جریان مشکلات و مسائل پیش روی آنان قرار گیرند.
صادقی زاده نیلی افزود: یکی از این مشکلات مسائل بانکی مهاجرین افغانستانی است که در بازه‌ای از زمان یعنی حدود ۲ تا سه ماه پیش شدت گرفت و این مسئله تا جایی ادامه یافت که این افراد حتی از انتقال وجه به وسیله انجام عملیات بانکی کارت به کارت نیز محدود شد و برخی در خرید‌های روزمره برای خانه خود دچار مشکل شده بودند، اما در هفته‌های اخیر این مشکل تا حدودی برطرف شده است.
به گفته نماینده پیشین پارلمان افغانستان حل مشکلات بانکی مهاجرین افغانستانی در کنار رعایت قوانین بانکی ایران از سوی مهاجرین ضروری است تا مهاجرین افغانستانی نیز بتوانند از درآمد مشروع خود در ایران استفاده کنند.
صادقی زاده در پایان نیز گفت: باوجود تلاش‌ها برای حل این مسئله، اما هنوز هم فعالیت‌های بانکی مهاجرین افغانستانی با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند‎ برای مثال مهاجرین افغانستانی هنوز نمی‌توانند مبالغ سنگین را از طریق شماره “شبا” منتقل کنند‎‎‎‎‎‎ که این امر نیز می‌بایست با عنایت مسئولین کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران برطرف شود.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8291592/مهاجرین-افغانستانی-هنوز-نمی‌توانند-مبالغ-سنگین-را-با-شماره-شبا-منتقل-کنند-فیلم
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران
https://www.yjc.news/fa/news/8291592/مهاجرین-افغانستانی-هنوز-نمی‌توانند-مبالغ-سنگین-را-با-شماره-شبا-منتقل-کنند-فیلم