مدارس البرز آماده استقبال از دانش آموزان است

علی حجرگشت، مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به این که طرح مهر در همه مدارس البرز اجرا شده است، گفت: ۵۳۰ هزار دانش آموزان البرز در سال تحصیلی جدید ۱۲ هزار و ۸۴۴ کلاس درس ساماندهی شده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود: تراکم کلاسی استان در مقطع ابتدایی ۳۳.۳۵، متوسطه اول۳۲.۵۵، متوسطه دوم ۲۹.۴۸، فنی و حرفه ای۲۹.۳۰ و کاردانش ۲۳.۶۸ نفر است.
حجرگشت با بیان این که البرز ۲ هزار و ۳۳۶ کد مدرسه دارد، می گوید: از این تعداد یک هزار و ۳۰۱ مدرسه دولتی و یک هزار و ۳۵ مدرسه غیر دولتی است.
او افزود: البرز ۸۳۷ ساختمان مدرسه‌ای دارد که با در نظرگرفتن سرانه آموزشی میانگین کشوری استان به ۲۰۰ واحد آموزشی و با در نظر گرفتن سرانه فضای آموزشی به بیش از ۴۰۰ واحد آموزشی نیاز دارد.حجرگشت گفت: سرانه فضای آموزشی استان البرز ۲.۹ است در حالی که میانگین سرانه فضای آموزشی کشور ۵.۱۸ و سرانه فضای آموزشی استاندارد ۸.۲۳ است.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود: البرز ۲۶ هزار نیروی انسانی شاغل در حوزه تعلیم و تربیت دارد که نسبت به جمعیت بالای دانش آموزی که هرساله بین ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر به علت مهاجرت پذیری استان به آن افزوده می‌شود، با کمبود نیرو مواجه است که با استفاده از روش‌های مختلف از جمله دادن اضافه کاربه معلمان و دعوت به کار از بازنشستگان حل شده است.
او گفت: بیشتر دانش آموزان پس از ۲ سال و نیم دوری از آموزش فضای مدرسه به علت شیوع ویروس کرونا از ۲ مهرماه وارد کلاس‌های درس می‌شوند.
حجرگشت با بیان این که آموزش حضوری در مدارس آسیب‌های روحی و روانی دانش آموزان را کاهش می‌دهد و به مدیران در اجرای برنامه‌های تمام ساحتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کمک می‌کند، افزود: نقش آموزش و پرورش در روند توسعه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه بسیار مهم و تعیین کننده است و مدرسه به عنوان عنصر کلیدی نظام آموزشی، زمینه رشد فکری و اخلاقی جامعه را فراهم می‌کند.
او گفت: در قالب پروژه مهر به گونه‌ای برنامه ریزی شده که در سال تحصیلی جدید هیچ کلاس بدون معلم و هیچ دانش‌آموز بدون کلاس و هیچ مدرسه‌ای بدون مدیر در البرز نباشد و تا کنون ۹۹.۵ درصد دانش آموزان در مدارس ثبت نام شده اند و کتاب‌های درسی نیز در بین دانش آموزان توزیع شده است.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8245343/مدارس-البرز-آماده-استقبال-از-دانش-آموزان-است
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران