مالی: جامعه بین المللی نظاره گر اقدامات ایران است

رابرت مالی، مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا از قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل استقبال کرد. 
بر این اساس، مالی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره رویدادهای رخ داده در ایران حاکی از عزم جامعه بین المللی برای توجه به موارد نقض جدی حقوق بشر در این کشور است. 
وی در ادامه تاکید کرد: همانطور که نماینده ما در این شورا اشاره داشت مقامات ایرانی نمی توانند بدون توجه جامعه جهانی اقدام به سرکوب خشونت آمیز مردم کنند. جامعه بین المللی نظاره گر اقدامات آنهاست. 
دیروز نیز «آنتونی بلینکن» وزیر امورخارجه آمریکا، در پیامی از تصویب قطعنامه‌ای استقبال کرد که امروز (پنجشنبه) در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل ضد ایران تصویب شد.
بلینکن همسو با کشورهای غربی و دیگر اقدامات مخالف با ایران، در پیامی توییتری با تایید این اقدامِ ضد ایرانی و با مطرح کردن ادعای نقض حقوق بشر در ایران بار دیگر حمایت واشنگتن از اغتشاشگران و ناآرامی‌ها در ایران را تکرار کرد.
گفتنی است دیروز شورای حقوق بشر سازمان ملل به بهانه اعترض‌های اخیر در ایران، قطعنامه‌ای ضدایرانی را تصویب و اعلام کرد کمیته‌ای حقیقت‌یاب بین‌المللی برای رسیدگی به آنچه «وضعیت حقوق بشر در ایران» خوانده شده ایجاد می‌شود.
این قطعنامه از مجموع ۴۷ عضو حاضر در این نشست با ۲۵ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع به تصویب رسید. آرژانتین، بنین، چک، فنلاند، فرانسه، گابون، گامبیا، آلمان، هندوراس، ژاپن، لیبی، لیتوانی، لوکزامبورگ، جزایر مارشال، مکزیک، مونته‌نگرو، نپال، هلند، پاراگوئه، لهستان، کره، سومالی، بریتانیا، اوکراین و آمریکا به این قطعنامه رای مثبت دادند.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8291605/مالی-جامعه-بین-المللی-نظاره-گر-اقدامات-ایران-است
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران
https://www.yjc.news/fa/news/8291605/مالی-جامعه-بین-المللی-نظاره-گر-اقدامات-ایران-است