نماد سایت زی نیوز

مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی اظهارنامه مالیاتی حساب کتاب ایرانیان | تکس مپ

کد رهگیری که سیستم در فرآیند آخر ثبت اظهارنامه الکترونیکی به شما می دهد، مرجع پیگیری اظهارنامه در اداره مالیاتی و سامانه جامع مالیاتی خواهد بود. حتما از مشاوران امین و مجرب مثل کارشناسان شرکت محاسبان تلاشگر خبره برای تنظیم صحیح و قانونی و منطبق با اصول حسابداری جهت تنظیم دفاتر قانونی و ارائه اظهارنامه الکترونیکی سالانه استفاده کنید. اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت طبق مانده ۱۱۴ و ۱۱۶ قانون مالیات های مستقیم. طبق ماده ۱۸۹ شرکت‌هایی که سه سال متوالی اظهارنامه ارسالی آنها مورد قبول اداره امورمالیاتی واقع شود و اعتراضی به برگ تشخیص صادره نداشته باشند، مشمول استفاده از ۵ درصد جایزه خوش‌حسابی نسبت به مالیات‌های پرداخت شده سه سال می‌شوند. اظهارنامه‌های الکترونیکی مالیاتی تا 12 ماه پس از تسلیم آن به اداره دارایی مشمول رسیدگی‌اند. اداره‌های دارایی باید در این بازه اظهارنامه منطبق به مدارک و مستندات اعتباردهی‌شده را بررسی کرده و برگه تشخیص صادر کنند.

نکته مهم بخشنامه مالیات حقوق سال ۱۴۰۲

در غیر این صورت نسبت به پرداخت مالیات متعلق با مودی مسئولیت تضامنی خواهند داشت. بعد از تشکیل پرونده مالیاتی نام کاربری و رمز عبود در سامانه اداره مالیات برای این افراد تعریف می شود. پس از ارسال موفق اظهارنامه اصلی و در مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی، امکان فعال نمودن یک اظهارنامه دیگر نیز برای مودی وجود دارد؛ که اظهارنامه جایگزین نامیده می‌شود. اگر مودی در مهلت قانونی تسلیم اظهارنامه مالیاتی متوجه درج دیتای اشتباه در اظهارنامه خود شود، با کمک اظهارنامه جایگزین می‌تواند اشتباه خود را برطرف نماید.

فیلد «دارایی‌های غیرجاری نگهداری برای فروش» به جدول اضافه شده است. تکمیل فیلدهای وضعیت پذیرش بورس سهام پذیرفته‌شده در، نوع بورس، ارائه گواهی بورس در بورس فرابورس در این جدول الزامی است. مقادیری از جداول که به جداول دیگر منتقل می‌شوند (نقل به و نقل از) با فلش سبزرنگ نمایش داده‌شده است. چنانچه پیش از ذخیره و ادامه از این عملیات استفاده نمایید پیغامی مبنی بر ذخیره اطلاعات نمایش داده می‌شود که در صورت تمایل به ذخیره می‌بایست «بلی» را انتخاب نمایید.

نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی 1400

اگر اظهارنامه مالیات شرکت ها،در مهلت و زمان مشخص شده، ثبت نام نشود و یا اشتباه عمدی در ارسال اطلاعات انجام گیرد، بر اساس ماده 192 قانون مالیات های مستقیم، شخص حقیقی یا حقوقی به اندازه 30 درصد از مالیات متعلقه، به جریمه غیرقابل بخشش، محکوم خواهد شد. همه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی ایرانی که در اداره مالیات دارای پرونده مالیاتی هستند، هر ساله ملزم به تسلیم اظهار نامه مالیاتی هستند، اظهار نامه مالیاتی همان کارنامه یک سال مالی اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. مودیان که با توجه به میزان فروش،بالاتر از نصاب مذکور در تبصره ماده 100 برای عملکرد سال 1400 (مبلغ 48،000،000،000 ریال) قرار می گیرند، نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایند. مابه التفاوت مالیات مطالبه شده در اجرای این بند از دستورالعمل، مشمول جریمه موضوع ماده (۱۹۲) قانون مالیاتهای مستقیم نخواهد بود.

امکان ویرایش اطلاعات و انجام تغییرات در ثبت نام یارانه ها فراهم می شود

شما می توانید تا یک ماه پس از تسلیم اظهارنامه عملکرد مالیاتی به سازمان امور مالیاتی کشور، نسبت به اصلاح اظهارنامه مالیاتی اقدام کنید. طبق ماده 200 و 26 قانون مالیات‌های مستقیم، می توانید در این بازه زمانی، نسبت به رفع نقص اقدام کنید. برای همین بهتر است مودیان قبل از تاریخ تعیین شده برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی کارهای مربوط به آن را انجام داده تا در صورت نیاز به اصلاح وقت کافی برای اظهارنامه های مالیاتی داشته باشند. همه افراد دارای کسب و کار و صاحبان مشاغل و بنگاههای اقتصادی موظف هستند که در سال مالیاتی اقدام به تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی نموده و ان را ارسال نمایند . اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغلی هم که دارای شماره ثبت شرکت می باشند باید ترازنامه و حساب سود وزیان خود را تهیه نموده و بر اساس سال مالیاتی و یا سال مالی ذکر شده در اساس نامه شرکت به سازمان مربوطه ارسال کنند.

مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی اظهارنامه مالیاتی حساب کتاب ایرانیان | تکس مپ

خروج از نسخه موبایل