مادر شهید رضا خان‌ احمدی به فرزند شهیدش پیوست

شهدای هشت سال دفاع‌مقدس گنجینه‌های تاریخی و الگوی ایثار هستند، اما باید دانست شجاعت و عظمت شهید متاثر و نشات گرفته از مادر ایثارگری است که تربیت چنین فرزندی را به بهترین نحو و با معیار‌های اسلامی انجام داده است. این مادران با صبر و شجاعت بی‌بدیل خود و با الهام از مکتب حضرت زهرا (س) فرزندان خود را تقدیم راه حق و حقیقت کردند و حتی برای اینکه دشمن شاد نشوند، خم به ابرو نیاوردند.مادران ایران زمین در طول هشت سال دفاع‌مقدس حماسه‌های جاویدی آفریدند که تاریخ همیشه از آن یاد خواهد کرد. آنان با صبر، استقامت، تحمل دشواری‌ها و برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی و نیز امنیت و آرامش مردم، همه ملت ایران را مدیون خود ساختند.
این مادران سال‌های طولانی پس از شهادت فرزندان‌شان با مشقت زیاد روزگار سپری کرده و متحمل سختی شده‌اند و چشم‌انتظاری آنان برای دیدار با فرزند و پایان فراق جز با مرگ میسر نمی‌شود.استان زنجان در طول هشت سال دفاع‌مقدس شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده است، شهدایی که از دامن پاک مادران به معراج رسیده و قله‌های انسانیت، شرف و آزادی را فتح کرده‌اند، مادرانی که تا لحظه آخر زندگی خود پای اسلام و انقلاب ایستاده و در نهایت به دیدار حق شتافتند.یکی از مادران شهیدی که طی روز‌های اخیر به فرزند شهیدش پیوست، مادر شهید رضا خان‌احمدی است.
شهیدی که در ۲۰ اسفند ۱۳۴۱‏ در روستای ساریجالو از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد.شهید خان‌احمدی کشاورز بود که با لبیک گفتن به پیام امام شهیدان از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و در روز ۲۴ اسفند ۱۳۶۳‏ در بمباران شیمیایی جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکرش نیز در مزار بالای شهدای زنجان به خاک سپرده شد.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8251693/مادر-شهید-رضا-خان‌احمدی-به-فرزند-شهیدش-پیوست
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران