قداره کش‌ها در پنجه اقتدار پلیس

فرمانده انتظامی مشهد گفت: در پی اظهار نارضایتی برخی از اهالی بولوار توس مبنی بر شرارت‌ها و ایجاد ناامنی توسط تعدادی از اوباش سابقه دار و مخلان در نظم وامنیت عمومی، عملیات شناسایی آنان و مکان‌های ارتکاب جرم از مدتی قبل آغاز شد و حدود ۱۵ پاتوق بر هم زنندگان نظم و آسایش مردم زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفت.
سرهنگ احمد نگهبان تصریح کرد: پس از طی مراحل قانونی و کسب مجوز‌های قضایی، عملیات پاک سازی مناطق آلوده و دستگیری اوباش سابقه دار در حالی آغاز شد که طبق اطلاعات دریافتی محرمانه، بسیاری از آنان از مجرمان تحت تعقیب با جرایمی از قبیل شرارت، استفاده از سلاح گرم در نزاع‌های دسته جمعی، عربده کشی و توزیع مواد مخدر بودند.
مقام ارشد انتظامی مشهد افزود: نهمین طرح اقتدار پلیس به منظور برخورد با اراذل و اوباش سابقه دار در روز سه شنبه آغاز شد و تا صبح چهارشنبه ادامه یافت که در این عملیات ضربتی و غافلگیرانه، ۱۳ تن از اوباش و عاملان شرارت توسط گروه‌های واکنش سریع پلیس دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.
سرهنگ نگهبان با اشاره به آلات و ادوات جرایم مسلحانه از پاتوق‌های دستگیرشدگان، خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تحت تعقیب، ۵ قبضه سلاح شکاری و دست ساز، ۱۰۵ تیر فشنگ، دوربین چشمی سلاح، دو دستگاه صداخفه کن، دوربین شکاری، ۲۱ قبضه انواع سلاح سرد مانند شمشیر و قمه، تعداد زیادی چماق به همراه حدود ۴۰۰ گرم مواد مخدر کشف و ضبط شد.
فرمانده ارشد پلیس مشهد تاکید کرد: این گونه طرح‌ها برای «امنیت» مردم همچنان ادامه خواهد یافت و کسانی که قصد برهم زدن آسایش شهروندان را دارند، در پنجه اقتدار پلیس گرفتار می‌شوند، بنابراین هنجارشکنان و گردنکشان بدانند که «امنیت» خط قرمز پلیس است و در صورت قانون شکنی، مجازات سختی در انتظار آن هاست.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8303446/قداره-کش‌ها-در-پنجه-اقتدار-پلیس
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران
https://www.yjc.news/fa/news/8303446/قداره-کش‌ها-در-پنجه-اقتدار-پلیس