فعالسازی 5 معدن غیرفعال در کهگیلویه و بویراحمد

دارا فرامرزی اظهار داشت: هم اینک ۲۷ معدن غیرفعال دیگر در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و ۹ معدن هم در حال تجهیز هستند.
او گفت : در حال حاضر ۸۱ پروانه بهره برداری معدن با سرمایه گذاری هزار و ۹۶میلیارد ریال ، اشتغال ۷۹۰ نفر و استخراج اسمی سالیانه حدود ۶ میلیون تن در استان دارای اعتبار هستند و مجموع ذخیره قطعی این معادن هزار و ۶۸۴ میلیون تن می باشد.
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۴۵ فقره از این معادن با ذخیره قطعی هزار و ۴۳۹ میلیون تن ، سرمایه گذاری ۲۴۸ میلیارد ریال ، اشتغال ۴۶۸ نفر و استخراج اسمی سالیانه سه هازر و۶۰۰ هزار تن ، فعال هستند.
فرامرزی می گوید: استان آمادگی واگذاری ۶۵ محدوده معدنی شامل ۱۶ فقره پروانه اکتشاف، ۲۱ فقره گواهی کشف و ۲۸ پروانه بهره برداری را دارد و این مهم به مزایده گذاشته شده است.
به گفته فرامرزی : همچنین امسال بیش از ۲۰ هزار و ۷۴۸ میلیون ریال حقوق دولتی از بهره‌برداران معادن و دارندگان مجوزهای برداشت مواد معدنی استان کهگیلویه و بویراحمد وصول شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۷ درصد رشد داشته است.
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد می گوید: ساماندهی برداشت های مواد معدنی، وصول مطالبات معوق و فعالیت‌های استخراجی معدنکاران و صنایع معدنی از مهمترین دلایل رشد درصد وصولی بوده است.
سرعت بخشی به طرح های معدنی در استان و برنامه‌ریزی در زمینه اکتشافات معدنی و جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی در استان تولید و ایجاد اشتغال پایدار کمک فراوانی خواهد کرد.
عمده معادن کهگیلویه و بویراحمد شامل سیمان، مرمریت، آهک، گچ، سنگ لاشه، مارن، شن، ماسه، فسفات، بوکسیت و سلستین است.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8291747/فعالسازی-5-معدن-غیرفعال-در-کهگیلویه-و-بویراحمد
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران
https://www.yjc.news/fa/news/8291747/فعالسازی-5-معدن-غیرفعال-در-کهگیلویه-و-بویراحمد