عضویت ایران در پیمان شانگ‌های فرصتی برای رفع محدودیت ۴۰ ساله/پلیس با ساختارشکنان با قدرت و قوت برخورد کند

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز درباره فرصت‌هایی که امروز برای ما ایرانی‌ها و انقلابی‌های مسلمان ایران خدای متعال پیش آورده است، گفت: این فرصت‌ها را شناختن و خوب استفاده کردن وظیفه عمده‌ای است که به دوش من و شماست.
دژکام گفت: هر‌کس مسلما ادعای حضور بیشتری در انقلاب اسلامی دارد در این مسائل هم وظیفه سنگین تری باید به دوش بگیرد، اولین فرصت برای کشور ما پیش آمده و می‌تواند محدودیت ۴۰ ساله را از دوش مردم بردارد عضویت کشور در پیمان شانگ‌های است که این پیمان یکی از بزرگترین پیمان‌های اقتصادی دنیا است.
او گفت: اگر در ۴۰ سال گذشته تحریم اقتصادی بوده‌ایم و حتی کشور‌های همین پیمان نیز برای خود محدودیت‌هایی نسبت به ما قائل می‌شدند عضویت ما یعنی شکستن این قضیه. عضویت ایران در این پیمان هم جمعیت بزرگی را پوشش می‌دهد یک سوم جمعیت دنیا در پوشش کشور‌های عضو پیمان شانگ‌های قرار می‌گیرندو هم اقتصاد‌های بزرگی را در خودش دارد که اقتصاد دوم و در رقابت اقتصاد اول است.
امام جمعه شیراز با تاکید بر استفاده از فرصت پیمان شانگ‌های گفت: این یک فرصت بزرگ برای همه مردم، بازرگانان و تولیدکنندگان است چراکه ما به صورت تاریخی وابسته به این حوزه اقتصادی بودیم و وظیفه کسانی که اطلاع و آگاهی بیشتری دارند و وزارت صمت این است که این فرصت‌ها را به صورت ویژه شناسایی کند و در اختیار مردم بگذارند.
آیت‌الله دژکام گت: اگر بتوانیم پیوند‌های بازرگانی و اقتصادی را در این فضا که ریشه تاریخی دارد دوباره زنده کنیم قسمت عمده مشکلات اقتصادی حل می‌شود و این حربه‌ای که تمدن اروپایی و آمریکایی برای تحریم ما پیش گرفته و قلدری که می‌کند راه به جایی نخواهد برد چراکه یکی از راهکار‌ها این است که فرصت این پیمان را همه به جدیت دنبال کنند.
او با اشاره به مسئله دیگری که به عنوان فرصت فراروی نظام قرار گرفته، قدرت عظیم فرهنگی و معنوی حاصل از زیارت اربعین است، گفت: دشمن با بوق‌های تبلیغاتی نقاط ضد این حرکت را بزرگ می‌کند تا این از چشم ما بیرون رود بخواهند یا نخواهند این جمعیت عظیم ایجاد شده حرکت کرده و آمادگی و عطش برای ظهور را فریاد زده است.
دژکام با تاکید بر توجه به این مسئله گفت: این نقاط قوت بسیار مهم است که باید با جدیت دنبال شود؛ فریب شیاطینی که می‌خواهند با وسوسه‌های خودشان این مسیر روشن الهی را زیر سوال ببرند یا بگویند چنین چیزی وجود ندارد، نباید خورد.
امام جمعه شیراز گفت: این کار‌هایی که اخیرا از سوی ضد انقلاب و معاندین شکل گرفت حرکت‌های از روی ناچاری است، چون می‌بینند مسیر حرکت جامعه اسلامی و شیعی به سمت دیگری می‌رود؛ مقاومت و مقابله می‌کنند؛ جنگ است و نمی‌گوییم بین ما و دشمنان خدا جنگ نیست؛ در عرصه جنگ گاهی آن‌ها نیز به میدان می‌آیند، اما این ویژگی و فرصت را امروز بایستی جامعه دینی ما قدر بداند.
آیت‌الله دژکام با اشاره به وقایعی که در چند روز اخیر در کشور رخ داد، گفت: این مسئله از نگاه دیگر فرصت است که ملت ما باید این فرصت را مورد توجه قرار دهند شاید بگویید تبدیل تهدید به فرصت؛ اما بلاخره فرصت می‌تواند باشد.
او گفت: قضیه از فوت یک خانم جوانی شروع شد که البته ممکن است در جریان فوت ایشان کوتاهی‌هایی رخ داده باشد که باید بررسی شود، اما آیا کسی در مجموعه انقلابیون از جریان‌های مختلف بوده که بگوید این را دنبال نمی‌کنیم برخی ما را بدهکار می‌کنند که واقعا بدهکار نیستیم.
امام جمعه شیراز گفت: همه جریان‌های درون نظام گفتند ما نگرانیم بررسی کنید؛ پیش داوری نمی‌شود کرد، اما ابزار این‌جهت که بررسی شود حق مسلم است که قانون و دین و آیین بیان کرده و این نقطه قوت نظام ما است. غیر از جریان‌های سیاسی مختلف قوای سه گانه و رئیس سه قوه هم می‌گوید پیگیری می‌کنیم تا حق مشخص و عدالت اجرا شود آیا این نقطه قوت یک نظام نیست؟
امام جمعه شیراز گفت: نظام اسلامی در اعطای آزادی‌های اساسی هیچ کوتاه نیامده بلکه برخی از اوقات بیش از حد مماشات کرده است، رئیس دستگاه قضا هم قول داده که پیگیری و نتیجه را اعلام کند؛ در این میان عده‌ای مطالبه فراتر دارند که نوع برخورد با مسائل و معضلات اجتماعی باید تغییر کند که این هم مطالبه‌ای است که در چهارچوب خود باید مطرح شود که این باز هم نقطه قوت است.
او گفت: مطالبه‌گری در راستای اصلاح روش‌ها و راهکار‌های مبارزه با مفساد اجتماعی هم قانونا جا دارد و هم مسیرش ترسیم شده است، این هم نقطه قوت نظام است مطالبه‌گری هم نه جای بحث دارد و نه کسی می‌خواهد مسئله را تاب دهد مانند مطالبات صنفی که مطرح شده و دولت را پیگیری می‌کند این توانمندی نظام جمهوری اسلامی برای شنیدن مطالبات است.
آیت‌الله دژکام در ادامه این مبحث گفت: سومین چیزی که پیش می‌آید، نگرانی ایجاد می‌کند و باید بیداری بیشتری به خرج دهیم این است که یک عده‌ای یک صحنه شخصی یا یک مطالبه اجتماعی را تبدیل به اغتشاش می‌کنند؛ اغتشاش‌گری در منطق هیچ کسی، دولتی هیچ ملتی و عاقلی در دنیا پذیرفته نیست.
او گفت: هرج و مرج اگر باشد که نمی‌توان جامعه اداره کرد از ۲ هزار سال پیش تاکنون متفکران عرصه اندیشه سیاسی گفتند ساختارشکنی و اغتشاش و هرج و مرج نه؛ چون باعث می‌شود جامعه نتواند روند رو به رشد خود را طی کند، اما متاسفانه دشمنان تبلیغ می‌کنند برخی از بچه‌های ما هم فریب می‌خورند.
امام جمعه شیراز گفت: از بزرگتر‌ها به ویژه نسبت به جوانان خواهش می‌کنم که تجارب انقلابی و سیاسی و اجتماعی خود را بیان کنند چراکه در چارچوب صحیح اقدام آن‌ها باعث رشد اجتماع است، اما در شکل اغتشاش به جایی نمی‌رسد و خودشان هم ضربه می‌خورند.
او با اشاره به شهدای نیروی انتظامی در این روز‌ها گفت: این برای این است که نیروی انتظامی دارد مراعات می‌کند و از این جهت تشکر می‌کنیم از نیروی انتظامی و از آن‌ها می‌خواهیم با ساختارشکنان با قدرت و قوت برخورد کند.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8245424/پلیس-با-ساختارشکنان-با-قدرت-و-قوت-برخورد-کند
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران