طراحی کلینیک پوست و مو و زیبایی

اتاق انتظار باید دارای نور مناسب باشد تا بیماران بتوانند مجله بخوانند یا با یکدیگر صحبت کنند. بدیهی ترین هدفی که در مورد تغییر یا باز طراحی دکوراسیون مطب های پزشکی وجود دارد، این است که محیطی آرام و به دور از استرس فراهم گردد و البته ایجاد کردن چنین محیطی نیازمند رعایت پارامتر ها و اصول به خصوصی می باشد. در بعضی مناطق مانند آزمایشگاه و بخش استریلیزه کردن با شیشه ای شفاف سفید به صورت فضای نیمه محرمانه پوشیده شده اند. با توجه به تاثیرات بسیار زیاد و واضحی که رنگ ها در روحیه ی افراد و حتی خلق و خوی انسان می گذارد، پس نتیجه می گیریم که رنگ بندی و استفاده از انواع رنگ ها در دیزاین داخلی مطب روانشناسان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. انواع مختلفی از بریسهای زانو در بازار موجود است. سقف های کاذب علاوه بر این که سبک هستند و امکان انواع نورپردازی ها را فراهم می کند، عیوب موجود در سقف را پوشانده و بر میزان زیبایی بصری فضا می افزایند. حضور گیاهان طبیعی در بخش های مختلف مطب های پزشکی، علاوه بر این که هوای فضای داخلی را مطبوع می سازند، بر زیبایی بصری فضا می افزایند و انرژی مثبتی را به مراجعه کنندگان منتقل می کنند.

همچنین برای تامین نور محیط در قسمت پذیرش پیشنهاد استفاده از سقف کشسان ترنسپرنت (نیمه شفاف) داده شد تا نوری یکدست و بدون سایه، بدون آزار دادن چشم فضای داخلی مطب را روشن کند. ، پیشنهاد استفاده از پارکت به عنوان متریال کف سازی با رنگ گرم ارائه شد. یک فضای پذیرش بزرگ برای انتظار مناسبترو قابل انعطاف تر است.میتوان بخش جداگانهای برای فروش محصولات،اثار هنری،آکواریوم و سایر زیباییهای بصری در نظرگرفت تا بیمار احساس بهتری نسبت به محیط داشته باشند.مهمتر از همه، باید اطمینان حاصل کرد که فضایی راحت با تعداد صندلیهای کافی برای نشستن افراد وجود دارد. در فضای پذیرش مطب، فقط میز رسیپشن قابل دیدن است. مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی مطب، کاربری فضای مدنظر می باشد.

به طوری که می توان گفت که نور کلیدی ترین عنصر در دکوراسیون مطب می باشد. طراح در این پروژه مهارت و تجربه اش را به عنوان یک شرکت طراحی تخصصی برای طراحی کلینیک ها طریق پروسه برنامه ریزی نرم افزار های مربوط به بازاریابی و همچنین خود فضا تکمیل کرده است، و در دکوراسیون داخلی این کلینیک زیبایی به کار گرفته است. مبحث چهارم در طراحی داخلی مطب بحث نورپردازی و تخصیص تاسیسات لازم برای استفاده کاربر به خصوص در مطب های تخصصی است . به دلیل اینکه کودکان روحیه های بسیار حساسی دارند و ممکن است. دلیل این اهمیت به اثرگذاری روانی رنگها مربوط میشود.

در انتخاب گیاهان برای مطب های پزشکی باید دقت داشته باشید که گل هایی را انتخاب کنید که مقاومت بالایی دارند. گیاهان یکی از عناصر طراحی دکوراسیون داخلی هستند. در هنگام اجرای چیدمان و دکوراسیون داخلی مطب پزشک، باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشیم که راحتی و آسایش بیماران مهم تر از هر چیز دیگری است. طراحی داخلی مطب پزشک باید به گونه ای صورت پذیرد که رفت و آمد مراجعه کنندگان به سادگی انجام شده و تجهیزات پزشکی هر موقع که نیاز شد، به راحتی در دسترس پزشک قرار بگیرد. از همین جهت است که روان شناسی رنگ ها امروزه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و هر چیزی که در اطراف خود می بینیم ارتباط مستقیمی با رنگ ها دارد. با توجه به تحقیق ها و بررسی های انجام شده در تمام علوم، چه پزشکی و چه غیر پزشکی به این نتیجه ی مهم رسیده ایم که تاثیر بهبود روح و روان یک بیمار بر روی حل معضلات جسمی او قابل انکار نیست. یکی از مزایای دریافت مشاوره و راهنمایی از شرکت هایی که همانند مجموعه ی پایا دکور در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت دارند؛ این است که بسیاری از نکات ریز و مهم مختص یک کسب و کار که ممکن است از دید کارفرمایان پنهان بماند توسط کارشناسان طراحی بررسی خواهد شد؛ زیرا این اشخاص از تجربه و مهارت لازم برای تشخیص دادن جزیی ترین نیازمندی ها برخوردار هستند.

مطب یا کلینیک از جمله محیط هایی است که هرگز نمی توان نقش دکوراسیون در آن را نادیده گرفت.چرا که آراستگی و تمیز و مرتب بودن مطب و کلینیک یکی از شروط اصلی جهت کسب اعتماد میان مشتریان محسوب می شود. پس باید ابزار و دستگاه های مورد نیاز برای هر اتاق یا غرفه به راحتی قابل دسترسی باشند. باید بدانید که طراحی داخلی هر محیط و فضایی با محیط و فضای دیگر متفاوت است و فرق دارد. متریال سنگ، تمام ویژگی های لازم و کافی برای دکور کلینیک زیبایی را در خودش دارد. این نوار نوری علاوه بر رسم یک جریان، یک زبان فناوری را نیز به ارمغان می آورد و به لیزر نیز اشاره می کند که به عنوان یکی از عناصر اساسی درمان در این کلینیک کاربرد دارد. هر پزشکی با توجه به نوع فعالیت درمانی خود، از ملزومات و تجهیزات مختلفی در مطب خود استفاده می کند. ۱- پیش از آنکه آغاز انجام این پروژه ، این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که درک روشنی از نوع خدمات پزشکی که قرار است ارائه گردد، داشته باشید. این مساله سبب شد که امروزه دکوراسیون و مبلمان بیمارستانی برای این مراکز بسیار حائز اهمیت باشد چرا که برخلاف باور بسیاری از افراد توجه به دکوراسیون و انتخاب مواد و مصالح همچون رنگ و پنجره های بیمارستانی و کفپوش بیمارستانی بر بهبود عملکرد کار مطب و روحیه بیماران بسیار تاثیرگذار است.

در عین حال مخاطب با ورود به این محیط فضای حسی متفاوتی را هم تجربه میکند. یکی از مهمترین مسائلی که در ابتدای ورود مورد توجه قرار میگیرد، میز منشی مطب است. رنگ سفید رنگی است که نشانه پاکیزگی و نظافت می باشد و از این جهت یکی از رنگ های خوب و مناسب در چیدمان دکوراسیون مطب پزشک به شمار می رود. طراحی داخلی مطب پزشک شامل فرآیندی است که چیدمان دکوراسیون مطب پزشک را به صورت اصولی و استاندارد با کمک ملزومات و تجهیزات مختلف آماده می سازد. اهمیت چیدمان دکوراسیون مطب پزشک در چیست؟ شرکت معماری و طراحی دکوراسیون داخلی کارمانی در مشهد در واحد طراحی داخلی بخش ویژه ای را مختص پزشکان محترم اختصاص داده است. اما حتما در نظر داشته باشید که نورپردازی مطب زیبایی باید به گونه ای باشد که روی چهره ی مراجعه کنندگان سایه ایجاد نکند. از بخش رسیپشن در یک باکس شیشه ای جاسازی شده است، بیماران به سالن انتظار که یک فضای بزرگ و دلچسبی است دسترسی پیدا می کنند. طراحی سقف یکی از بخش های مهمی است که می تواند در ایجاد زیبایی بصری مطب ها تأثیر گذار باشد. لمس احساسات خصوصی و شخصی پزشک میتواند یک جایگاه منحصربهفرد برای پزشک در ذهن بیماران ایجاد کند؛برای مثال اگر پزشک در رقابتهای قایقرانی شرکت میکند، برای دکوراسیون دیوارها روی چسباندن عکسهای قایق بادی تمرکز کنید و مدلهای مختلف قایق بادی، ماکتهای کشتی و عکسهای سفرهای قایقی خود پزشک را به نمایش بگذارید.

کفپوش های مطب رنگ آمیزی دیوارها باید به شکلی باشد که کمی فضا را تلطیف کند، شادابی و تحرک به فضا ببخشد و ارامش بخش باشد.این موضوع در مطب های زنان و زایمان،کودکان و دکوراسیون مطب روانشناسی از اهمیت برخوردار است.کفپوش پی وی سی در طرح های متنوع و طیف رنگی تیره و روشن موجود هستند. راهرو های موجود در این کلینیک با استفاده از نورپردازی خطی روشن می شود. کلینیک زیبایی تان باید نورپردازی خوبی داشته باشد، نباید تیره و تاریک باشد. رعایت اصول بهداشتی یک امر مهم در کار پزشکان و مطب، کلینیک و بیمارستان می باشد، پس بهتر است در طراحی این قسمت از فضای کلینیک و مطب اهمیت ویژه ایی به کار برده شود.

اکنون قصد داریم برخی از نمونه های مختلف طراحی و دکوراسیون مطب هایی که توسط شرکت طراحی داخلی آوگون طراحی و اجرا شده را برای شما به اشتراک می گذاریم. اکنون که با اصول و نکات مهم در دکوراسیون داخلی مطب آشنا شدیم بهتر است نمونه هایی از برترین مطب هایی که در سال گذشته به انجام رسیده را برای شما به اشتراک بگذاریم. در بالا به نمونه های طراحی داخلی مطب ها با تخصص های مختلف که در سراسر دنیا به اجرا در آمده بود پرداختیم. با نورپردازی مناسب می قادر خواهید بود تا فضای داخلی آرام تر، بدون استرس و کارآمد تری را برای بیماران ایجاد کنید. درمان فیزیوتراپی شامل ترکیبی از تکنیکهای زیر خواهد بود که توسط فیزیوتراپیست برای پرداختن به تشخیص خاص بیمار و رسیدن به اهداف عملکردی آنها طراحی شده است. هدف از طراحی داخلی مطب پزشک رسیدن به آرامش و راحتی منحصر به فردی است که بیماران به آن احتیاج دارند. نور پردازی منحصر به فرد این بخش فضایی فوق العاده به وجود آورده و به نظر می رسد که رنگ آمیزی ساده کلینیک با سایر فضا های هتل متفاوت می باشد. پس از ورود به سالن بخش پذیرش قرار دارد. باید دقت داشته باشید که مبلمان اصولا در بخش پذیرش مطب قرار می گیرد.

باید اشاره کنیم که با توجه به کاربری این دو فضا از یک درب شیشه ای در بین این دو اتاق استفاده کردیم که سیرکولاسیون مناسبی را ایجاد نماید ، حتی در انتخاب و خرید مبلمان اداری هم از منحصر به فرد ترین و شاخص ترین طرح ها استفاده کردیم تا به بهترین نتیجه برسیم. بیماران از طریق یک درب شیشه ای اتوماتیک، به بخش ها و اتاق های درمانی می توانند وارد شوند. در مرکز کف سالن یک حجم شفاف سفید شیشه ای قرار داده شده است. این درحالی است که محیط یک مرکز بهداشتی و درمانی می تواند تأثیر بسزایی بر روحیه بیماران و کارمندان نیز داشته باشد. از آن جا که روحیه زنان چون گل رز سفید ناب، لطیف، سیال و بی نقض می باشد، رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی و عمده در این پروژه قرار داده شده است. نوع چیدمان مبلمان در فضا به گونه ای است که آن جا را تبدیل به یک سالن کنفرانس کوچک کرده و پزشک دوره ها و سخنرانی های خود را در آن جا نیز برگزار می کند. صندلی های دندانپزشکی در اتاق درمان در پشت دیوار شیشه ای برنز رنگ پنهان شده اند. اما در پروسه طراحی داخلی مطب پزشکی ما با اکسسوری طرف نیستیم و بستر متناسب با وسایل تزئینی را فراهم می کنیم از طرفی طراحی داخلی بسته به شرایط بنا ممکن است بخشی از پروسه اجرایی را نیز در خود جای دهد مثلا تخریب بخشی از دیوار یا کف و سقف به منظور تعبیه فضاهای مناسب برای دیزاین کردن واحد همچنین در این پروسه به جای خرید وسایل و اکسسوری ها بستر آن برای نصب و جانمایی وسایل دکوراسیون داخلی در مرحله بعدی آماده می شود مثلا با اجرای باکس های نور مخفی کناف در سقف این بستر برای مرحله دکوراسیون داخلی مطب پزشکی و تعبیه انواع نور های رنگی یا آفتابی و مهتابی با شدت نور کم و زیاد فراهم می شود یا با ایجاد قاب بر روی دیوار این بستر برای نصب یک قاب کلاسیک یا مدرن و یا آیینه کاری و کاغذ دیواری در بخش طراحی دکوراسیون فراهم می گردد از این رو بسیار مهم است که بدانیم طراحی داخلی مقدم بر طراحی دکوراسیون بوده و چه در صورتی که هر دوی این مراحل توسط یک تیم انجام شود یا توسط دو تیم مختلف تقدم و تاخر انها بایستی رعایت شود تا نتیجه پایانی کار بر اساس اصول طراحی معماری صورت پذیرد.

پروژه های برجسته: تجربه ی حضور در یک مطب که به هر سمتش می نگری آرامش را به عمق جانت تزریق می کند شاید خواسته ی خیلی از ما باشد، اصولا در طراحی داخلی مطب یک پزشک علاوه بر در نظر گرفتن جزییات و ضوابط طراحی ریز فضاها باید طراحی داخلی آرامش بخشی را داشته باشد که در ذهن کاربر تصویری از آرامش و شفا را ایجاد و تحمل درد و رنج را برای طراحی داخلی در مطب او کمتر کند. بدین ترتیب شما بهتر است که قبل از شروع پروژه طراحی داخلی کلینیک و یا مطب خود مواردی ریز و درشتی که می تواند در ارتقای کلینیک شما کمک می کند را در نظر بگیرید. حداقل باشد چرا که بیمارانی که به این مراکز مراجعه میکنند معمولاً حال جسمی خوبی ندارند و بهتر است مسافت کمتری را در کلینیک طی کنند تا نیاز خود را برطرف کنند. اما در بازسازی مطب معمولا موارد زیادی باید مورد بررسی قرار بگیرد تا طراحی شکیل و زیبا سازی بصورت استاندارد پیاده سازی شود. همچنین پوششی که برای سطوح مختلف استفاده می شود باید طوری باشد که به راحتی قابل پاکیزه شدن باشد و در برابر رفت و آمد مداوم افراد مقاومت زیادی داشته باشد و بتواند عمر مفید خوبی داشته باشد .