نماد سایت زی نیوز

شیر پروانه ای یو پی وی سی چیست؟ کاربرد و طرز کار شیر پروانه ای یو پی وی سی چگونه است؟ | kasrasaran

شیرهای توپی ساخته شده از فلز برنج که دسته های آبی رنگ برای آب و دسته قرمز ها برای گاز مناسب هستند. شیرآلات کشویی در نوع چدنی، استیل، برنجی و پلیمری هستند و کاربردهای کشاورزی و صنعتی دارند. شیرهای توپی پلیمری که جهت سادگی محکم کردن با آچار لایه خارجی دو طراف آنها 8 ضلعی هست . پروانه‌ی آن دیگر مسطح نیست و وبلاگ من را بررسی کنید دارای فرورفتگی‌هایی می‌باشد. در حالتی که شیر بسته است،دقیقاً مانند شیر پروانه‌ای عمل می‌کند و کاملاً مانع ورود هوا و آب می‌شود.

انواع شیر پروانه ای بر اساس نوع عملگر و محرک

شیر پروانه ای یو پی وی سی چیست؟ کاربرد و طرز کار شیر پروانه ای یو پی وی سی چگونه است؟ | kasrasaran

باترفلای ولو بیشتر برای برنامه‌‌های خاموش و روشن استفاده می‌شود و به طور محدود در کاربرد‌های کنترل یا کاهش جریان هم مورداستفاده قرار می‌گیرد. باتر فلای ولو یا شیر پروانه ای می‌توانند نشیمن‌گاه‌هایی از نوع فلزی، نشیمن‌گاه نرم، و یا به صورت پوشش کامل بدنه و دیسک داشته باشند. از چپ به راست، تصویر اول مربوط به نشیمن‌گاه نرم با پوشش کامل بدنه و دیسک است. تصویر دوم یک نشیمن‌گاه نرم با دیسک فلزی و تصویر سوم شیر پروانه‌ای با نشیمن‎گاه و دیسک فلزی را نشان می‌دهد. دیسک در شیرهای پروانه‌ای می‌تواند به صورت دایره‌های هم‌مرکز (Concentric) یا خارج از مرکز (Eccentric) با بدنه باشد. شیر های پروانه های چدنی و کروم با زبانه های پلاستیکی و فولادی.

در این مقاله قصد داریم موارد موثر ذکر شده را به تفکیک شرح نماییم. تماس فقط در نقطه نهایی بسته شدن با زاویه 90 درجه به عنوان یک توقف مکانیکی انجام می شود؛ این نوع طراحی معمولاً برای حالتی که Seat فلزی داشته باشیم استفاده می‌شود. Double Offset باز و بسته کردن شیر را راحت‌تر می‌کند زیرا اصطکاک وارده تنها در چند درجه اول هنگام باز کردن و چند درجه آخر هنگام بستن (تقریبا 10 درجه) اعمال می‌شود. در محیط هایی که هیپوکلریت حضور دارد، از تیتانیوم استفاده می شود؛ زیرا این آلیاژ مقاومت زیادی نسبت به خوردگی به وسیله آب دریا نسبت به دیگر فلزات دارد. در فولاد کربنی این شیرها، تنها از یک آلیاژ آهن و کربن استفاده می شود و هیچ عنصر آلیاژی دیگری به فولاد کربنی اضافه نمی شود.

وقتی سطح قطعه ای که از فولاد ضد زنگ ساخته شده خراشیده می شود، کروم با اکسیژن واکنش می دهد و مانع از واکنش آهن و اکسیژن و زنگ زدگی آن می شود. انواع بسیار متفاوتی از فولادهای ضدزنگ وجود دارند که عموما سری 300 و 400 نامیده می شوند. شیر پروانه ای هیدرولیکی با استفاده از نیروی آب یا مایعات دیگر انرژی خود را تامین می‌کند.

نکته قابل توجه در مورد نصب شیرهای پروانه ای این است که نشیمنگاه آن ها باید در حالت باز باشد. زیرا نصب با نشیمنگاه لاستیکی در حالت بسته، مانع باز شدن شیر می شود. فولاد ضدزنگ آستینیتی علاوه بر کروم دارای نیکل نیز می باشد.

شیر پروانه ای ویفری (Wafer Butterfly Valve)

خروج از نسخه موبایل