شرکت کشتیرانی راهیان دریای سعادت شرکت حمل و نقل دریایی | transemartlogistics

بسیاری از کالاهایی که در دنیا جابه‌جا می‌شوند دارای حجم و وزن زیاد هستند. جابه‌جایی این‌گونه کالاها به روش زمینی و هوایی یا به صرفه نیست و در برخی موارد غیرممکن است. به همین دلیل است که استفاده از انواع روش‌های حمل و نقل دریایی بسیار مرسوم و متداول است. امروزه حمل و نقل دریایی از جمله روش های پرکاربرد در حمل و نقل بین الملل است. شناخت صحیح هر کدام از انواع وسایل حمل و نقل دریایی موجب می شود تا در زمان نیاز به این شیوه حمل بتوانیم تجهیزات مناسب بار یا محموله خود را انتخاب کنیم. کشتی های باری مختلفی برای جابجایی بار توسط این روش حمل و نقل وجود دارد.

تعیین نرخ حمل و نقل دریایی و عوامل تاثیر‌گذار در هزینه‌ها

معمولاً از فولاد جوش داده شده ساخته می‌شوند و به استثنای برخی موارد معمولاً عمری بین 25 تا 30 دارند. شرکت حمل و نقل بین المللی بانی راه توس با رویکرد مهم و اصلی در خصوص ارائه مطمئن ترین و سریع ترین سرویس دهی با کیفیت بالا و عملیات گسترده و براساس جدید ترین استاندارد های صنعت حمل و نقل بین المللی فعالیت نموده است. همچنین اگر محموله و کالای شما بدون بسته بندی و حجیم است، بهترین راه انتقال کالا اجاره کردن کامل کشتی یا همان چارترینگ است. حمل و نقل دریایی با هر مسافتی توسط کشتی، از طریق اقیانوس و دریاچه ها و رودخانه ها انجام میگیرد و معمولا برای اهداف تجاری، تفریحی ​​یا نظامی است. لازم به ذکر است که حمل و نقل دریایی داخلی از حمل و نقل دریایی بین المللی کم تر مورد توجه قرار گرفته است.

روش حمل کراس استافینگ:

محدودیت هایی همچون ترافیک و و شرایط نامساعد جوی که در حمل و نقل جاده مشکل آفرین است در این روش تأثیر بسزایی ندارد. اما در دسترس نبودن و یا پوشش کم شبکه ریلی بزرگترین محدودیت در این روش است. لازم به ذکر است که از تمامی روش های زیر برای حمل و نقل مسافر و کالا استفاده می شود که هدف ما در این مقاله جنبه تجاری و جابه جایی کالا می باشد.

برای حمل بار فله خشک مانند غلات ، ذغال سنگ ، سنگ آهن ، سیمان ، شکر ، نمک و شن و ماسه نیز باید از کشتی های مخصوص که دارای انبار های قیف مانند برای ریختن بار فله خشک هستند، استفاده شود. این نوع صنعت در جابجایی این گونه کالاها به خوبی عمل می کند و مقرراتی برای تضمین ایمنی کشتی، خدمه، محموله و محیط زیست دارد. در این روش محموله به مقصد یا کشور واسطه ی دیگری منتقل شده و پس از آن به روش هوایی یا زمینی به مقصد اصلی بارگیری می شود. اگر دقیقا با تمامی حمل و نقل ها آشنایی ندارید و نمیدانید که کدام یک بهتر است و هر کدام چه مزایا و معایبی دارد؛ ابتدا مقاله حمل و نقل چیست و انواع آن را مطالعه کنید. خسارات کامل فرضی به آن دسته از خساراتی اطلاق می‌شود که به ماهیت بار موجود در کشتی وارد شده است.

ارزیابی عوامل مؤثر جهت مدیریت بحران در سوانح مربوط به حمل‌ونقل دریایی در ایران

شرکت کشتیرانی راهیان دریای سعادت شرکت حمل و نقل دریایی | transemartlogistics در این بخش از مقاله قصد دادیم به بررسی مختصر از انواع روش های حمل و نقل دریایی بپردازیم تا شما همراهان گرامی با این نوع روش از حمل و نقل بیشتر شرکت حمل و نقل بین المللی ترنس مارت لجستیک آشنا شوید. حمل و نقل دریایی عبارت است از جابجایی افراد، کالاها و غیره به‌وسیله قایق، کشتی و دیگر شناورها از روی دریاها، اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها، کانال‌ها و رودخانه‌ها. این نوع کشتی‌ها بسترها و امکاناتی برای غیرمتحرک کردن هر نوع وسیله چرخداری، از خودروهای شخصی گرفته تا ماشین‌آلات صنعتی یا کامیون‌های حمل بار برای سفرهای راه دور مناسب هستند. بعضی از این کشتی‌ها دوگانه بوده و برای حمل وسایل نقلیه فضاهایی دارند، و بعضی از آنها نیز کانتینرهای مخصوصی دارند.

  • علاوه بر کشتی‌ها، بندرها و امکانات و تجهیزات موجود در آن‌ها بسیار پیشرفته شده‌اند و زمینه را برای توقف کشتی‌ها، بارگیری و یا تخلیه محموله‌ها فراهم می‌کنند.
  • به دلیل وجود تحریم ها بازرگانان این روش را نسبت به سایر روش ها ترجیح می دهند.
  • اگر هیچ گونه توافقی در این زمینه نباشد شرکت اتوبار و باربری می تواند به مسئولیت و هزینه مشتری به هر نحوی که صلاح می داند عمل نماید.
  • ما در مسیر کالا برای حمل و نقل محصولات شما روش‌های متنوعی را ارائه می‌دهیم تا بتوانید مناسب‌ترین روش را انتخاب نمایید.