نماد سایت زی نیوز

سردرد ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

ممکن است چهار هفته یا بیشتر پس از تزریق طول بکشد تا شاهد اثرات دیسپورت و کاهش دفعات میگرن خود باشید و نیاز به تکرار تزریق می‌باشد. تزریق بوتاکس (botulinumtoxin) حدود هر 12 هفته برای جلوگیری از میگرن در برخی از افراد کمک می‌کند. پزشک متخصص در کنار تجویز مسکن ممکن است داروی شل کننده عضلات را تجویز کنند. اگر به کووید ۱۹ مبتلا شده باشید، با داروهای رایج نمی‌توانید سردرد را درمان کنید.

در مبتلایان به میگرن، استراحت در اتاق تاریک و کمپرس سرد می تواند مفید باشد. برای جلوگیری از کم‌آبی بدن، افراد باید مطمئن شوند که مقدار زیادی آب در طول روز بنوشند، به خصوص هنگام ورزش. بدیهی است که در روزهای گرم تابستان بدن نیاز بیشتری به آب دارد، چراکه بیشتر آب بدن به صورت تعریق از بدن دفع ‌می‌شود. در طول یک جلسه بیوفیدبک، فرد با یک درمانگر برای مدیریت استرس با استفاده از تغییرات در فرآیندهای فیزیولوژیکی خود به عنوان بازخورد کار ‌می‌کند. طب سوزنی شامل تزریق سوزن‌های بسیار نازک به قسمت‌های خاصی از پوست برای تحریک و رهایی از طیف گسترده‌ای از دردهایی است که به فرد وارد ‌می‌شود.

استفاده از این روغن‌ها موجب افزایش قابل‌توجه جریان خون پوستی در ناحیه‌ی پیشانی و تسکین انقباضات عضلانی می‌شود. برای رفع فوری سردرد به کمک این روغن‌ها چند قطره روی پیشانی، شقیقه‌ها و پشت گردن‌تان بمالید. ماندن در اتاقی که تاریک است و ریلکس شدن به میزان زیادی در رفع سردرد موثر است.

در زنان حامله، دو سوم سردردها دارای علل اولیه (بیش از ۹۰% از نوع میگرن) بوده و یک سوم علل ثانویه دارند که بیش از ۵۰% آنها ناشی از بیماری‌های فشار خون هستند. سردردهای میگرنی بیشتر تحت تأثیر تغییرات هورمونی بارداری قرار دارند. سردرد را با دارو می‌توان درمان کرد، اما روش‌های طبیعی نیز برای درمان سردرد وجود دارد. در ادامه چند روش خانگی و گیاهی برای درمان سریع و بدون عوارض سردرد بیان شده است. بر اساس تحقیقاتی که روی سردرد صورت گرفته ، بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده‌اند که شایع ترین علت سردرد کم آبی بدن به شمار می‌رود.

یک مطالعه اخیر نشان داد که مصرف زنجبیل، به همراه داروهای مسکن بدون نسخه، می‌تواند سردرد افراد مبتلا به میگرن را کاهش دهد. برخی از مطالعات دیگر نشان داده‌اند که زنجبیل عملکردی همچون داروهای تجویزی میگرن دارد. استفاده از کمپرس سرد یا یخ روی گردن یا سر، التهاب را کاهش می‌دهد، هدایت عصبی را کند می‌کند و رگ‌های خونی را منقبض می‌کند.

به خاطر داشته باشید که فقط پوست را ماساژ ندهید، بلکه مراکز حساس واکنشی زیر پوست را هم ماساژ دهید. چنانچه نقطه دردناکی روی شست دست‌تان پیدا نکردید، شست دست دیگر را ماساژ دهید. وقتی یک نقطه ی دردناک یافتید، برای چند دقیقه یا تا هنگامی که سردردتان متوقف شود، آن را ماساژ دهید. اجازه دهید با مراکز حساس واکنشی دست شروع کنیم که ساده‌ترین روشی است که در این زمینه وجود دارد. زیرا مراکز بازتابی موجود در شست دست نمایانگر منطقه سر هستند.

خروج از نسخه موبایل