زارعی کوشا: صنعت فرش ظرفیتی برای شکوفایی اقتصادی کردستان است


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از سنندج، در طرح گسترش فرش دستباف کردستان و حمایت تشکل های صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران، فرش دستباف بیجار معروف به کف آهنی و فرش تک پود. در سنندج، به عنوان میراث ماندگار انسانی و یک برند شناخته شده بین المللی در سازمان ها. . . . . . . . اسماعیل زارعی کوشا استاندارد کردستان در نکوداشت این محمل در تاريخ 25 تيرماه در المولوي دانشري کردستان که مدير ملي فرش کيشور و جمي از استاني فاسلاين شد منتشر شد، مدير کرزين ملي فرش کيشور و جمي از استاني فاسلين WIPO)، گفت: با پیگیری های مکرر طرح، توسعه خوشه فرش دستباف در کردستان و حمایت مرکز ملی فرش ایران، فرش دستباف بیجار معروف به فرش آهنی و برنزی یک میراث انسانی ماندگار و یک برند بین المللی در یک سند معتبر و رسمی در سازمان جهانی مالکیت معنوی WIPO (WIPO) در سوئیس به ثبت رسیده است.
وی افزود: فرش دستباف و سمباده بر اساس معاهده لیسبون و طی یک فرآیند کاملاً فنی و کارشناسی و مطابق با قوانین بین المللی و همچنین قانون حفاظت از نشانه های جغرافیایی ثبت شده با اقدامات و برنامه هایی است که در قالب قانون در دست اجرا داریم. title of a special brand و کیکی مورد تویں مدرو کیشور، کروگو و جهان کارته و این مهم اساسی بیاورد اساسی در زیدنی و بیادرین کاغلان هوزان فرش بیاورد.
استاندارد کردستان تصریح کرد: صنعت فرش یکی از هنرهای گذشته است که امروزه با کمک سازمان صنعت، فلز و تجارت، خوشه فرش شهرستان و مشارکت در ثبت جهانی، عملا برای فرار از دستگیری ها و جنایات در منطقه اقتصاد و اقتصاد ба

وجود 90 هزار سرمایه گذار در استان کردستان بختیار خلیلی، مدیر صنعت، فلز و تجارت استان کردستان گفت: امسال با بالاترین مقام رهبری، سال طوفان و رشد ماهار، تولیدات انجام شده است. با شجاعت تزیین شده است و می توانم به شما بگویم که فرش ها فقط برای کالای ایرانی دستباف است.» وی افزود: نام کردستان حمادة با حمائة فرشهای دستبافت که با زوق و سلیقة فیدم هذا; مترادف: بوده است در دو شهر سنندج و بیجار بافتده شده است و قالیبافان سنندج و بیجار بیجار بیجار بیجار بیجار بیجار بیجار بافتده شده و بیجار.
مدیر صنعت، فلز و تجارت کردستان گفت: طبقه اول سال مربوط به نام سال است. قالی بیجار درای کیدت تورتونی و یک شورته و قب جهینی بوده که آن هم فرش اهنی است. خلیقی تصریح کرد: قالی‌های کردی عموماً خشن و درشت هستند، اما قالی‌های سندج از نفیس‌ترین قالی‌های ایران هستند.
وی گفت: فرش دستباف بیجار به نام کروس همور و معروف به فرش اهنین است که می تواند به ماهی در هم، لاک و ترنج، میناخانی، موستوفی، مران، حلوای، ​​حیون دار، بته، دهه گلی، گل میرزاعلی کمک کند. ، گل وقیلی و کل سرکی، و کرکنگی کرد. مدیر صنعت، فلز و تجارت کردستان خاطرنشان کرد: با توجه به هذا لوتون فرش دستبافت در کردستان و وظود 90 هزار بافنده در استان اوم 180 هزار متر فرش بافته شود.

فرش دستبافت ایرانی رادم و زبانزد کاس و عمی است/فرش سنندج و بیجار معرف هم خورده است، فرش کیشر گفت: جوان در روستون در فریفة خلق ویرت کینیم که هر کیں یک فرش دستبافت دالت بشدان.

فرحناز رافع، رئیس مرکز ملی فرش کیشور گفت: در همان زمان یک اتفاق نادر و کم نظیر در سطح کیشور رخ داد.
وی افزود: برای صادرات باید به طرح، نقش، رنگ، رنگ و اندازه توجه شود تا بتوانیم صادرات بیشتری داشته باشیم و نیاز به بازارسازی، بازاریابی و فروش است، اما نقش و نگارهای به کار رفته در چوب صندل و طبقات بیجار نیازی به سلیک یابی نیست کن این فرش معرف همه کیشور است.
رئیس مرکز ملی فرش کیشور گفت: برند ایرانی فرش دستباف خاص و متداول است، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهیم این است که برای نسل جوان در کشورهای مختلف ارزش قائل شویم، هر خانواده یک دستباف دارد. فرش.” رافع توضیح کرد: خانه کاکریف، انجمن ها و تشکل های می کنند در کندی در یک دستبافت سنندج و بیجار کمکک کہ خوبی بشکند.
در عرض المزيد نكوداشت فرش دستبافت فرش سنندج و بيجار از فيكلان فرش در استان كردستان تجليل به آمد آمد. 46سورس و منبع خبر

زی نیوز

طناز محمدی هستم ، منتشر کننده سایت زی نیوز