نماد سایت زی نیوز

راهنمای جامع فرش دستبافت ایرانی|از 0 تا 100

نخ های بکار گرفته شده برای بافت فرش ها نخ های اکرولیک هستند که بسیار نرم و لطیف و بدون پرز دهی می باشد . اگر هر کدام از این نکات را نداشته باشد قطعا فرش پلی استر است یا درصد بالایی از ناخالصی در مواد اولیه آن بکار رفته است . در این قسمت از این مطلب میخواهیم به بیان مواردی در این زمینه بپردازیم تا محض آشنایی بیشتر بتوانید از بهترین کاربری این فرش جدید بهرهمند گردید. این ویژگی است که فرش را در میان دیگر دستاورد های هنری جهانیان پر آوازه و مقبول عام ساخته است.از لحاظ هنری این دستباف چکیده ای از مجموعه هنرهای دستی انسان در طول تاریخ آشنایی او با هنر از جمله خط ،نگارگری صورتگری و نقاشی و تهذیب و تشعیر،منبت،معرق،خاتم،کاشی کاری ،منیاتور،سیاه قلم ، رنگ و رنگرزی و نیز مبین و سلیقه، استعدادو خلاقیت و تفکرو تجسم اوست . اما این مسأله اصلاً به عنوان خوب بودن فرش نبوده و اغلب تولیدکنندگان فرش های 700 شانه تراکم 2550 را درنظر می گیرند. اما ویژگیهای فرش 700 شانه کلاریس کاشان چیست و چه کاربردی دارد؟ تراکم و شانه فرش چیست؟

مزایای فرش کلاریس چیست؟ فرش 700 شانه همیشه جای مخصوصی در بین گزینههای خرید مشتریان خانگی داشته است، چرا که از مزایای گوناگونی از جمله دوام طولانی مدت، قیمت مناسب و قابل پهن شدن در بخشهای مختلف منزل برخوردار است. فرش 700 شانه در تراکم عرضی 3000، 2100 و 2550 تولید می شود که تراکم 2550 آن از همه مشهور تر و با کیفیت تر می باشد. اما رنگ بندی آن به گونه ای است که در نگاه اول همه آن ها به چشم نمی آید. رنگرزی در کاشان معمولاً با رنگزاهای گیاهی انجام میشود که ترکیب رنگ منحصر به فردی را به فرش میدهد، البته در فرشهای جدیدتر از رنگهای شیمیایی استفاده میشود که آن جذابیت رنگهای طبیعی را به دست نمی دهد.

از آن جایی که در بافت فرشهای دستبافت از الیاف طبیعی استفاده میشود، برای نخ ریسی به پشم گوسفند نیاز داریم. از مزایای خرید اینترنتی فرش می توان به صرفه جویی در زمان اشاره کرد با خرید اینترنتی شما دیگر مجبور نیستید وقت خود را در ترافیک و شلوغی سپری کنید بلکه در کمترین زمان ممکن فرش مورد نیاز خود را سفارش دهید . در ضمن پرسنل سفارش گیرنده شما بسیار مودب و پیگیر هستند. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم فرش گردویی ، فرش روناسی فرش آبی فیروزه ای فرش بادامی است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. باتوجه به وجود فرشهای تقلبی در بازار فرش ماشینی، جهت اطمینان از اصل بودن فرش ماشینی قبل از خرید هر فرش حتما به شناسنامه فرش دقت کنید.

جهت علاقمندی به این فرش کلاریس فانتزی بهتر است قبل از خریداری به مطالعه ویژگیهای فنی و ظاهری این فرش 700 شانه در زیر بپردازید. باتوجه به وجود فرش های تقلبی در بازار فرش ماشینی، جهت اطمینان از اصل بودن فرش ماشینی قبل از خرید هر فرش حتما به شناسنامه فرش دقت کنید. انواع مختلف فرش های ماشینی در بازار وجود دارد اما محبوب تر و با ارزش تر از آن فرش های دستباف هستند . این فرش از نظر تراکم بافت و قدرت طرح پذیری با استقبال خوب مصرف کنندگان همراه بوده و کلکسیون رنگ بندی الیت از جدیدترین پالت رنگی فرش های 700 شانه تولیدی صنایع نساجی بزرگمهر میباشد که آماده بازار گسترده این محصول شده است.

با توجه به تولیدات متنوعی که در بازار فرش وجود دارد خوشبختانه فرش با تمام سلایق و فرهنگ های جامعه در قیمیت های مناسب با جدید ترین مدل ها عرضه می شود . فرش دسبافت این شهر از تنوع بسیار بالایی بهرهمند هستند که هر کدام زیبایی و کیفیت خاص خود را دارد و با توجه به کیفیت بالای این فرش های نفیس، نمی توان به قطعیت گفت که بهترین فرش دستباف این شهر کدام است و بسته به سلیقه افراد و دکوراسیون منزل، ممکن است هر یک از مدل های فوق، جذاب تر و مناسب تر باشند. در حال حاضر این فرش بافت نمی شود. الیاف مورد استفاده در فرش هفتصد شانه از الیاف کریلیک هیت ست شده می باشد که بهترین نوع الیاف است و به دلیل فرآیند هیت ست در تولید نخ، فاقد پرز دهی و ضد حساسیت می باشد که برای کودکان و افرادی که حساسیت پوستی دارند ایجاد آلرژی و حساسیت نمی کند. شرکت فرش ارغوان کاشان تولیدکننده و صادرکننده نمونه استان اصفهان اینبار با ارائه فرش ماشینی درجه یک و ایجاد یک فروشگاه اینترنتی فرش بستری مهم و آسان برای خرید فرش خوب ایجاد کرده است که هموطنان عزیز می توانند با خرید بی واسطه که کارخانه فرش پشتیبان خرید آن ها است فرش کاشان را با قیمت فرش ارزان از کارخانه فرش کاشان خریداری نموده و درب منزل به صورت رایگان تحویل گیرند.

آفتاب برای نگهداری از فرش دستبافت می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد بهتر است نور آفتاب به صورت کاملا غیر مستقیم به روی فرش دستبافت بتابد و توصیه می شود که هرازگاهی فرش را بچرخانید تا نور آفتاب به نمام اطراف فرش بتابد ولی این موضوع را مد نظر قرار دهید که اگر این نور مستقیم باشد بهتر است که از کرکره ها و پرده های مقاوم در برابر نور مستقیم آفتاب محافظت کرد. از آنجایی که فرش جزو جدایی ناپذیر دکوراسیون منزل خانواده های ایرانی است، شناخت و تحقیق در رابطه با فرش های مختلف مسئله ای بسیار مهم برای ایرانیان است. چون در بافت عرضی فرش تعداد ردیف پودها با تعداد گره ها برابر است، یعنی به ازای هر گره ای که زده میشه یک ردیف پود بافت میشه، اصولاً توصیه می کنند که تعداد گره های عرضی فرش رو شمارش کنید. در سرای فرش ایران فرش ها با کیفیت بالا و طرح ها و ابعاد مختلف (فرش 6 متری ، فرش 9 متری ، فرش 12 متری) با قیمت تولیدی فرش کاشان که اختلافی در حدود 20 تا 40 درصدی نسبت به نمایشگاه های معتبر دارند به مشتریان عرضه می گردد . کارخانه فرش کاشان ، فرش 1200 شانه را در ابعاد فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و قالیچه و کناره عرضه می کند .

پرز در بعضی فرشها بلند و پرپشت استفاده میشود و در بعضی فرشها بسیار کوتاه تا نقشه فرش جلوه بیشتری پیدا کند و بهتر دیده شود. • طرحهای هندسی : کلیه نقش ها از اشکال هندسی است و با استفاده از خطهای زاویه دار ساخته میشوند. اگر خرید شما حضوری هست باید یک خط کش بردارید و تعداد گره ها در یک متر از عرض فرش ماشینی کاشان رو شمارش کنید. و چون تراکم به معنی تعداد پودها در یک متر از طول فرش هست، ابتدا باید تعداد گره های یک متر طولی فرش رو شمارش کنید و سپس در 3 ضرب کنید. سرای فرش ایران داری فرش ماشینی های متنوع با انواع طرح ها و رنگ ها و مدل های به روز است . کیفیت بالا، قیمت مناسب به دلیل عرضه مستقیم و حذف واسطهها و تنوع مدل و پوشش دادن همه سلیقهها از ویژگیهای برجسته ماهورمارکت که برای تجریه یک خرید خوب برای مشتریان داخلی درنظر گرفته شده است. قالی تمام پشم: یعنی فرشی که تار، پود و پرز آن همه از پشم باشد، این فرش درشتبافت است و از سایر فرشهای دستبافت ارزانتر است، دوام بالا، مقاوم بودن، قدرت برگشتپذیری پرزها بعد از پا خوردن و جذب رطوبت از ویژگیهای مثبت این فرش است.

فرش هایی با رنگ تیره مانند فرش سرمه ای ، فرش آبی و فرش قهوه ای به راحتی دوده و الودگی را نشان می دهد و رنگ های روشن و سفید خاک و جای پا را به خوبی مشخص می کند . از طرفی دقت داشته باشید پرز این فرشها باید درخشان و انعطافپذیر باشد به طوری که این نوع فرش تنها فرشی است که با پا خوردن و شستشو زیبایی چند برابری میگیرد. فرش دستباف یکی از کهن ترین هنرهای پر افتخار ملت سربلند ایران می باشد که قدمتی چند هزار ساله داشته و با تمدن و هنر ایرانی به هم گره خورده است .فرش هویت دارد زیبایی دارد و از مهمترپیچدگی به اندازه تاریخ پر فراز نشیب ایران که باید به آن توجهی خاص مبذول گردد. فرش ماشینی 700 شانه ماهورمارکت به علت برخورداری از الیاف با کیفیت و به کار گرفته شدن دستگاههای مجهز در بافت آن، پاخوری مناسبی داشته و دوام خوبی دارد.

جنس نخ پود تقریباً تمامی فرش های 700 شانه کاشان جوت هست. این فرش ها از فرش های 400 و 500 شانه ماشینی باکیفیت تر ولی گران تر و نسبت به فرش های 1000، 1200 و 1500 شانه کیفیت فنی نسبتاً پائین فرش 700 شانه تری دارند. جهت خرید انواعی متنوع از فرش ها می توانید وارد سایت فروشگاه فرش عالی قاپو شوید و به شکل اینترنتی و بسیار ساده پس از دیدن مدل های متنوع به انتخاب آن بپردازید. خریدارانی که بدنبال فرش مناسب و با کیفیت هستند که بتوانند از آن به راحتی برای نشستن و استراحت استفاده کنند و بدنبال فرش 700 شانه سنگین وزن هستند فرش 700 ساده بهترین انتخاب است. توجه داشته باشید که محصولات 700 شانه تنوع تراکم دارند به طور مثال قیمت فرش 700 شانه تراکم 1500 نسبت به تراکم 2550 و تراکم 2250 از قیمتی ارزانتر برخوردار می باشد ، پس هنگام خرید به تراکم فرش نیز توجه کنید. توجه داشته باشید محصولات زر فرش دارای ارسال رایگان می باشد که در ادامه به دیگر ویژگی های آن پرداخته ایم. بیشتر فرش هایی که در خانه های ایرانیان مشاهده می کنید، دارای طرح ترنج است. طرح هایی با نگاره های حاوی لچک و ترنج ، افشان و خشتی سه نوع طرح جذاب برای خریداران هستند .

فرش 1000 شانه شباهت بالایی نسبت به فرش های دست بافت دارد . این نوع الیاف در عین ظرافت و زیبایی منحصر به فردش، مقاومت و طول عمر بالایی نیز دارد. قالی ماشینی هفتصد شانه در مقایسه با فرش های ماشینی دیگر از ظرافت و ریز نقشی کمتری برخوردار است ولی در عوض دارای خاب بیشتر و نرمی بهتری است. خاب فرش می تونه از جنس بی سی اف، پلی استر، ورجین، فیلامنت، اکریلیک و یا پشم باشه. مثلا اگر گفتند که تراکم فرش 700 شانه 2550 هست، باید در یک متر از طول فرش تعداد 850 عدد گره توسط دستگاه بافندگی فرش ماشینی بافته شده باشه. برای محاسبه قیمت فرش 700 شانه 9 متری نیز اینکار صورت می گیرد و در نهایت در اختیار مشتری قرار داده میشود و در صورتی که می خواهید لیست قیمت را مشاهده کنید می توانید روی محصول مورد نظر کلیک کرده و بعد از انتخاب سایز مشاهده کنید که محصول دارای چه قیمتی می باشد. از آنجایی که پودها بسیار ریز هستند و شمارش آنها امکان پذیر نیست باید معیار دیگه ای در اختیار شما قرار داده بشه.

فروشگاه ماهورمارکت به جهت اطمینانی که از ویژگی های ممتاز محصولات عرضه شده در این فروشگاه دارد، یک ضمانت نامه عودت وجه برای مشتریان گرامی در نظر گرفته است تا آنها بتوانند پس از خرید کالا، در صورتی که فرش خریداری شده با دکوراسیون آنها همخوانی نداشت و یا به هر علتی از خرید خود ناراضی بودند، ظرف ۱۲ ساعت فرش را عودت داده و وجه خود را پس بگیرند. فرشهای 700 شانه ساده بدلیل تخت بودن و غیر برجسته بودن از وزن بیشتری برخوردار است و از نظر فروش یکی از پرفروشترین محصولات از نظر مقرون به صرفه بودن است. برای خرید فرش 700 شانه ماشینی باید اطلاعات دقیق و درخوری نسبت به آنها داشته باشید. خرید فرش دستبافت به دلیل قیمت بالایی که دارد نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است. این فرش دارای ظرافت و لطافت منحصر به خودش است که متقاضیان زیادی برای خرید فرش دارد . فرشهای کاشان گاهی بر روی چله ابریشم و با رجشمار بالا نیز تولید می گردد که این محصولات نیز دارای زیبایی و ظرافت خاصی است. پرفروش ترین محصولات در رنگ های جدید فرش طلایی نقره ای، فرش خانه رویایی دودی (تصویر مقابل) و فرش کارینا نقره ای هستند.

کلیه فرشهای ماشینی کلاسیک و فرش های مدرن ماهورمارکت دارای ضمانت نامه معتبر کتبی، ضمانت نامه عودت وجه در صورت مشکل و ارسال رایگان میباشند. کلیه فرشهای عرضه شده توسط این شرکت دارای گارانتی ۳ ساله شستشو و ثبات رنگ هستند. کلیه فرشهای ماشینی عرضه شده توسط این شرکت دارای گارانتی ۳ ساله شستشو و ثبات رنگ هستند. کلیه فرشهای ماشینی کلاسیک و فرش فانتزی ماهورمارکت دارای ضمانت نامه معتبر کتبی، ضمانت نامه عودت وجه در صورت مشکل و ارسال رایگان میباشند. کیفیت بالای فرش و استاندارد بودن یکی دیگر از ویژگیهای خرید خوب است که در فرشهای عرضه شده در فروشگاه ماهورمارکت رعایت میشود. نکته برای خرید فرش ماشینی 700 شانه : در صورتی که شما قصد خرید یک فرش 700 شانه با کیفیت و با قیمت مناسب میگردید ، بدون شک برای شما فروشگاه زر فرش انتخابی بسیار مناسب به علت عرضه محصولات فرش خود با بهترین درجه کیفی و نخ آکریلیک هیت ست می باشد ، که شما می توانید با خیال راحت اقدام به خرید اینترنتی فرش 700 شانه مورد نظر خود نمایید. به طور مثال فرش ابریشم تبریز از جمله محصولات این گروه است که از رده قیمتی بالاتری برخوردار بوده و نفیس تر به شمار می آید.

خروج از نسخه موبایل