نماد سایت زی نیوز

درب اقتصاد دولتی را باید گِل گرفت خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

هرگاه در اثر تقصیر یا اشتباه قاضی در موضوع یا در حكم یا در تطبیق حكم بر مورد خاص، ضرر مادی یا معنوی متوجه كسی گردد، در صورت تقصیر، مقصر طبق موازین اسلامی ضامن است و در غیر این صورت خسارت به‌‏وسیله دولت جبران می‏شود، و در هر حال از متهم اعاده حیثیت می‌‏گردد. احكام دادگاه‏ها باید مستدلّ و مستند به مواد قانون و اصولی باشد كه بر اساس آن حكم صادر شده است. محاكمات، علنی انجام می‌‏شود و حضور افراد بلامانع است مگر آنكه به تشخیص دادگاه، علنی بودن آن منافی عفت عمومی یا نظم عمومی باشد یا در دعاوی خصوصی طرفین دعوا تقاضا كنند كه محاكمه علنی نباشد. ۱- رسیدگی و صدور حكم در مورد تظلّمات، تعدّیات، شكایات، حل و فصل دعاوی و رفع خصومات و اخذ تصمیم و اقدام لازم در آن قسمت از امور حسبیه كه قانون معین می‌‏كند. استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در كشور هر چند به عنوان استفاده‏های صلح‌‏آمیز باشد ممنوع است.

تسهیلات اعطایی به ثبت رسیده بانک اقتصاد نوین در دهمین ماه از سال جاری نسبت به تسهیلات وصولی بیشتر بود. این که در شرایط فعلی نیازی به واردات نیست، مغالطه بزرگی از طرف ذینفعان خودرویی کشور است که با واردات خودرویی چینی، مونتاژ آن و فروش با ۳ برابر قیمت سود‌های نجومی کسب می‌کنند. امنیت روانی، امنیت جانی، کاهش مصرف سوخت و تصادفات جاده‌ای و آلودگی هوا تمام موارد ناشی از مغالطه‌های این چنینی است. مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت انتقال داده‌های آسیاتک با موضوع افزایش سرمایه شرکت در محل سالن اجتماعات مجموعه «رایمون مدیا» برگزار شد.

در ارسال درخواست ممنوعیت خروج، مشخصات دقيق و کامل شناسنامه‌ای بدهکار شامل نام و نام خانوادگی بطور کامل(متضمن پیشوند و پسوند)، شماره‌ شناسنامه، محل صدور و محل تولد، نام پدر، تاریخ تولد کامل (روز، ماه و سال) و کد ملي دقیق قيد گردد. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، صرافی‌های پایتخت امروز هر دلار آمریکا را با ۳۴ تومان رشد نسبت به روز گذشته ۴۵۵۲ تومان فروختند. ثبت نام ۱۹۰۰ نفر از اصحاب رسانه برای دریافت وام خرید کالا/ مهلت ثبت‌نام تا پایان دی‌ماه بنابر اعلام سامانه جامع رسانه‌های کشور، تاکنون و در شرایطی که ۵ روز تا پایان مهلت مقرر باقی است، ۱۹۰۵ نفر از خبرنگاران و اصحاب رسانه سراسر کشور نسبت به ثبت درخواست خود برای دریافت وام خرید کالای ایرانی اقدام کرده‌اند. با وجود کارشکنی‌های داخلی و خارجی، دولت آقای روحانی دارد رکورد تاریخی دلار پنج هزار تومانی را در‌می‌نوردد و این نرخ را به عنوان پرچم استیلای برجام بر مناسبات اقتصادی و نظام بانکی کشورمان به اهتزاز در‌می‌آورد. کاری از این بزرگ‌تر؟ اقدامی از این حکیمانه‌تر؟ زدنی‌ای از این زدنی‌تر؟ بی‌انصاف نباشید. مرد و مردانه کلاه از سر بردارید و در برابر این حرکت اقتصادی سر تعظیم فرود آورید که انکار بزرگان و انکار بزرگی بزرگان، نفی بزرگی آنها نیست.

کتبی که به واسطه قیمت غیرقابل رقابت خود و کیفیت و حجم تست‌های فراوانش همواره جز انتخاب‌های متقاضیان آزمون‌های استخدامی بوده و هست. کتاب الکترونیکی جامع «ای استخدام» به بررسی دقیق تست‌های هفت درس ریاضی عمومی، فناوری اطلاعات عمومی، زبان و ادبیات فارسی عمومی، معارف اسلامی عمومی، هوش و استعداد تحصیلی عمومی، زبان و ادبیات انگلیسی عمومی و دانش اجتماعی و اطلاعات عمومی می‌پردازد. مطالب این کتاب و تست‌های آن به صورت کاملا تشریحی و دقیق پاسخ داده شده و پاسخ تشریحی هر تست استخدامی دقیقا پس از همان تست Daily reports about the world economic indexes آمده است. به این صورت متقاضیان محترم می‌توانند به راحتی به مطالعه هر تست پرداخته و نکات مهم آن تست را با استفاده از پاسخ تشریحی یادداشت نمایند. همچنین در انتهای هر فصل این کتاب درسنامه جامع آن درس آورده شده است که متقاضیان را از مطالعه حجم انبوهی از کتب راحت می‌کند. در نتیجه این شکل از چیدمان سوالات و پاسخ‌ها و درسنامه، هر فرد می‌تواند ابتدا محک سطحی و به بیانی تعیین سطح خود را انجام داده و در راستای تقویت پایه‌های علمی به مطالعه درسنامه در انتهای هر فصل مراجعه نمایند.

دادستانی و دادگاه‏های نظامی، بخشی از قوه قضائیه كشور و مشمول اصول مربوط به این قوه هستند. قضات دادگاه‏ها مكلفند از اجرای تصویب‏‌نامه‌‏ها و آیین‏‌نامه‏‌های دولتی كه مخالف با قوانین و مقررات اسلامی یا خارج از حدود اختیارات قوه مجریه است خودداری كنند و هر كس می‏تواند ابطال این‏گونه مقررات را از دیوان عدالت اداری تقاضا كند. دولت باید در زمان صلح از افراد و تجهیزات فنی ارتش در كارهای امدادی، آموزشی، تولیدی و جهاد سازندگی، با رعایت كامل موازین عدل اسلامی استفاده كند در حدّی كه به آمادگی رزمی ارتش آسیبی وارد نیاید.

درب اقتصاد دولتی را باید گِل گرفت خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

بنابراین در عین خودداری كامل از هرگونه دخالت در امور داخلی ملت‏های دیگر، از مبارزه حق‌‏طلبانه مستضعفین در برابر مستكبرین در هر نقطه از جهان حمایت می‌‏كند. سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس نفی هرگونه سلطه‏‌جویی و سلطه‏‌پذیری، حفظ استقلال همه‏‌جانبه و تمامیت ارضی كشور، دفاع از حقوق همه مسلمانان و عدم تعهد در برابر قدرت‏های سلطه‏‌گر و روابط صلح‏‌آمیز متقابل با دول غیرمحارب استوار است. هر كس شكایتی از طرز كار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضائیه داشته باشد، می‏تواند شكایت خود را كتباً به مجلس شورای اسلامی عرضه كند. مجلس موظف است به این شكایات رسیدگی كند و پاسخ كافی دهد و در مواردی كه شكایت به قوه مجریه و یا قوه قضائیه مربوط است رسیدگی و پاسخ كافی از آنها بخواهد و در مدت متناسب نتیجه را اعلام نماید و در موردی كه مربوط به عموم باشد به اطلاع عامه برساند. در حالت جنگ و شرایط اضطراری نظیر آن، دولت حق دارد با تصویب مجلس شورای اسلامی موقتاً محدودیت‏های ضروری را برقرار نماید، ولی مدت آن به هر حال نمی‏تواند بیش از سی روز باشد و در صورتی كه ضرورت همچنان باقی باشد دولت موظف است مجدداً از مجلس كسب مجوز كند. هرگونه تغییر در خطوط مرزی ممنوع است مگر اصلاحات جزئی با رعایت مصالح كشور، به شرط اینكه یك‏طرفه نباشد و به استقلال و تمامیت ارضی كشور لطمه نزند و به تصویب چهارپنجم مجموع نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد.

صنعت خودرو و چالش های آن

بنا‏ها و اموال دولتی كه از نفایس ملی باشد قابل انتقال به غیر نیست مگر با تصویب مجلس شورای اسلامی، آن هم در صورتی كه از نفایس منحصر به فرد نباشد. در زمان جنگ و اشغال نظامی كشور به پیشنهاد رئیس جمهور و تصویب سه چهارم مجموع نمایندگان و تأیید شورای نگهبان انتخابات نقاط اشغال شده یا تمامی مملكت برای مدت معینی متوقف می‏شود و در صورت عدم تشكیل مجلس جدید، مجلس سابق همچنان به كار خود ادامه خواهد داد. مالكیت در این سه بخش تا جایی كه با اصول دیگر این فصل مطابق باشد و از محدوده قوانین اسلام خارج نشود و موجب رشد و توسعه اقتصادی كشور گردد و مایه زیان جامعه نشود مورد حمایت قانون جمهوری اسلامی است.

پیش بینی 500 هزار دلاری بیت کوین

همچنین مجلس شورای اسلامی می‏تواند تصویب دائمی اساسنامه سازمان‏ها، شركت‏ها، مؤسسات دولتی یا وابسته به دولت را با رعایت اصل هفتاد و دوم به كمیسیون‏های ذی‏ربط واگذار كند و یا اجازه تصویب آنها را به دولت بدهد. در این صورت مصوبات دولت نباید با اصول و احكام مذهب رسمی كشور و یا قانون اساسی مغایرت داشته باشد. تشخیص این امر به ترتیب مذكور در اصل نود و ششم با شورای نگهبان است.

رئیس جمهور در پیامی درگذشت روحانی مجاهد حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا اسدی را به رهبری معظم، حوزه های علمیه، بیت مکرم و مردم ولایتمدار مشهد مقدس تسلیت گفت. هفته بیست و چهارم رقابت های لیگ برتر فوتسال امروز با انجام شش دیدار در شهرهای مختلف برگزار شد. از طرف دیگر با توسعه اقتصاد دیجیتال ، امکان افزایش سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی فراهم می شود.

گزارش و مصوبات این جلسات باید پس از بر طرف شدن شرایط اضطراری برای اطلاع عموم منتشر گردد. مجلس نمی‏تواند اختیار قانون‏گذاری را به شخص یا هیئتی واگذار كند ولی در موارد ضروری می‏تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به كمیسیون‏های داخلی خود تفویض كند. در این صورت این قوانین در مدتی كه مجلس تعیین می‏نماید به صورت آزمایشی اجرا می‏شود و تصویب نهایی آنها با مجلس خواهد بود.

خروج از نسخه موبایل