درباره خطرات پله برقی چه می دانید؟ آسانسور غدیر تولید کننده درب سماتیک، سلکوم و لولایی

پله معمولاً با عرض ۸۰۰mm و ۱۰۰۰mm ساخته می‌شود اما پله رمپ و پیاده رو متحرک تا عرض ۱۴۰۰mm نیز در دسترس می‌‌باشد. اکثر سازندگان پله‌برقی از پله های یک‌پارچه استفاده ‌می‌کنند اما تعداد کمی از پله های چند تکه نیز بهره می‌گیرند که در عمل چندان مطلوب نیست. جنس و نحوه اتصال محوری که پله را به قرقره ها متصل ‌می‌کند نیز دارای اهمیت می‌باشد. سکوهای فرود شامل بخش‌های منحنی مسیرها، علاوه بر چرخ دنده‌ها و موتورها است. صفحه کف، فضایی را برای کاربران فراهم می‌کند تا قبل از قدم گذاشتن روی پله‌های متحرک بایستند. صفحه شانه دارای یک سری گیره (مانند دندانه‌های شانه) است که با گیره‌های همسان در لبه‌های پله‌ها مشبک شده و فاصله بین پله و فرود را به حداقل می‌رساند.

زمانی که پله برقی و یا رمپ در یک محلی نصب و راه اندازی می گردد مانند آسانسور و بسیاری از تجهیزات صنعتی دیگر، باید در بازه های زمانی مشخص، مورد بازدید و بررسی قرار بگیرند. این امر باید توسط افراد متخصص و کارشناس در این حوزه صورت پذیرد تا در صورت وجود مشکل، سریعا شناسایی شده و برطرف گردد تا امنیت جانی افرادی که از پله برقی و یا رمپ استفاده می کنند به خطر نیافتد. گران قیمت ترین پله برقی های موجود، پله برقی های منبع غیرتجاری می باشند.

موتور (Motor)

بیشتر مشتری ها قبل از خرید ابتدا این دستگاه را سفارش می دهند تا طبق نیاز آنها طراحی و تولید شود. خرید این دستگاه در محیط های اداری و تجاری و فروشگاهی الزامی می باشد. پله برقی از اجزای مختلفی تشکیل شده که همکاری آنها با هم باعث حرکت پله به صورت یکنواخت می شود.

موتور پله – برقی (Drive Motor):

در صورتی که در زمان حمل و نقل شی به شکاف نزدیک شود این برس ایمنی هشدار می دهد. کنترل کیفیت در تمام مراحل ساخت انجام می گیرد تا تمام قسمت ها به صورت کاملا استاندارد ساخته شوند. زنجیر استپ این دستگاه فولادی بوده تا هم بتواند فشار بالا را تحمل کند و هم اینکه در مقابل رطوبت و حرارت دوام زیادی داشته باشد و دچار زنگ زدگی و پوسیدگی هم نشود. اگر طول پله برقی زیاد باشد خرپا به صورت چند تکه ساخته می شود تا بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد‌.

آسانسور یا بالابر یکی از راحت‌ترین شیوه های جا به جایی در داخل ساختمان های چند طبقه به صورت عمودی است. پله هایی که برای محیط های عمومی به کار برده می شود تحمل وزن بیشتری دارد و تقویت شده است. پله برقی دارای اجزا و قطعاتی است که پس از مدتی عمر مفید آن تمام شده و مستهلک می شود.بنابراین سرویس پله برقی و نگهداری از آن امری مهم است تا حدالامکان با پله های خراب مواجه نشویم…. پله ها عرض پله های پله برقی، معمولا سه اندازه ۶۰۰ میلی متر،۸۰۰ میلی متر و ۱۰۰۰ میلی متر در نظر گرفته می شود؛ اما پله پیاده‌رو و رمپ‌ها در عرضهای ۱۰۰۰ میلی متر، ۱۲۰۰ میلی متر و ۱۴۰۰ میلی متر نیز ارائه می‌شوند.

سوئیچ فشار چیست و انواع آن کدام است؟

نیروی این دستگاه از طریق یک موتور الکتریکی که در قسمت پایین پله برقی قرار دارد، تامین می شود. یکی دیگر از موضوعات مهم درباره انواع پله برقی ها، امنیت آن ها است. زنجیرهای استفاده شده در پله برقی بسیار قابل اهمیت هستند و باید در انتخاب آنها دقت کافی داشت.

  • در بسیاری از اماکن عمومی مانند پایانه های مسافربری، واحدهای بزرگ تجاری، سالن های مترو، پاساژها و مراکز خرید شاهد این اختراع مفید و سودمند خواهیم بود.
  • گامهای پله بایستی در فاصله صحیحی نسبت به یکدیگر تنظیم شده باشند تا مانع بروز هرگونه فشار یا مالش بر روی یکدیگر شوند.
  • اولین مزیت محرک بودن این دستگاه است که به شما این امکان را می دهد تا با سرعت بالاتر و بدون حرکت پله ها را طی کنید.
  • جلو وعقب پله ها هر کدام به دو چرخ متصل می باشد.چرخ های عقب از یکدیگر بیشتر فاصله دارند تا بر روی چرخ هدایتگر عقبی قرار بگیرند و چرخهای جلو پله فاصله محوری کوتاهتری دارند تا بتوانند در چرخ هدایتگر جلوئی که باریکتر است قرار بگیرند.
درباره خطرات پله برقی چه می دانید؟ آسانسور غدیر تولید کننده درب سماتیک، سلکوم و لولایی