نماد سایت زی نیوز

بهترین روش برای یادگیری سئو چیست؟

با این حال، این طرز فکر تغییر کرده است. خیلی از ابزارهای بررسی سئوی سایت، امکان بررسی Hreflang را برای شما فراهم کرده اند. خرید بک لینک بصورت انبوه یکی از روشهای کلاه سیاه لینک سازی در سئو است و ممکن است منجر به جریمه شدن وبسایت شما توسط گوگل و حذف آن از نتایج گوگل شود. توصیه می شود حداقل یک بار تا حد ممکن در Meta description کلمه کلیدی اصلی نیز استفاده شود. شما با وارد کردن یکی از کلمات اصلی در ابزار تحقیق کلمه کلیدی KWFinder لیستی از کلمات مرتبط را دریافت خواهید کرد. عصر آن روز با خیال آسوده محل کار را ترک کردیم و به منزل رفتیم و فردای آن روز سایتهایمان در کلمات کلیدی که خط یک گوگل بودند اثری از آنها نبود. مطالعه بیشتر: تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

در عوض ،از تاکتیک های خارج از وب سایت شما برای افزایش اعتبار وب سایت استفاده خواهد کرد. لینک داخلی یک لینک از یک صفحه از سایت به صفحهای دیگر از همان سایت است. هر بهینه سازی که در بستر خارج از وب سایت شما صورت پذیرد، سئو خارجی نامیده می شود. 10. تهیه بک لینک به صورت فله: معمولاً سایت هایی هستند که تعداد بسیار زیادی بک لینک را با قیمت ارزان به فروش می رسانند، همان طور که می دانید، استفاده یکباره از بک لینک های متعدد شائبه اسپم بودن را برای موتورهای جستجو به وجود می آورد و حتی ممکن است سایت شما شامل جریمه هم بشود. البته باید بدانیم که گوگل صفحه و سایت شما را به صورت کامل جریمه نمیکند و تنها آن صفحه خاص یا کلمه کلیدی را که دچار مشکل یا خطا شده است جریمه میکند. البته برخی از مواقع به شما یک سری لینک مخرب ارائه میدهند که باید از آنها دوری کنید و این موضوع از طریق ابزار دیساوو گوگل امکان پذیر است. البته ساخت بک لینک در سایتهای دیگر امری مشکل است و نباید از روشهای کلاه سیاه برای اینکار استفاده کرد. شما یک کلمه کلیدی بنیادی معرفی میکنید و ابزار تحقیق کلمه کلیدی بر اساس آن کلیدواژه، از میان کلمات موجود در پایگاه داده لیستی از کلیدواژههای مرتبط نشان میدهد.

مطالعه بیشتر: بک لینک چیست؟ با انتخاب نام مناسب برای عکس میتوانید به موتورهای جستجو بفهمانید که محتوای عکس بارگذاری شده چیست. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری راجب به سئو خارجی به دست آورید میتوانید مقاله سئو خارجی را مطالعه کنید. اگر سایت وردپرسی دارید میتوانید از افزونههای کاهش حجم عکس استفاده کنید. هر چه محتوا با کیفیتتر و مربوطتری در سایت خودمون داشته باشیم، شانس این که موتورهای جستجو سایت را در رده بالاتری در نتایج قرار دهند بالاتر میره. تصاویر میتوانند ارتباط و مناسب بودن نوشتههایتان را برای خزندههای موتورهای جستجو روشن سازند. ارزیابی ساختار لینکهای داخلی و ایجاد لینکهای داخلی مناسب امری ضروری است و باید با تولید صفحات جدید ادامه یابد. موقعیت سایت شما در صفحه نتایج گوگل تناسب مستقیم با کمیت و کیفیت لینکهای ورودی به سایت شما دارد. این کار بسیار مهم است که به چه صورت انجام می شود چرا که دریافت لینک از سایت های غیرمعتبر نه تنها برای شما اعتبار نمی آفریند، بلکه در ایجاد مشکل هم می تواند، موثر باشد! بهطور معمول، صفحاتی که از خزش خارج میشوند عبارتاند از صفحات ورودی خاص، مانند صفحات مربوط به کارتهای خرید و صفحات مربوط به محتوای شخصی کاربر، نظیر نتایج جستجوی حاصل از جستجوهای داخلی.

این یک خصیصه معرفی شده توسط گوگل در سال ۲۰۰۵ میباشد و هدف آن اطلاع به ربات گوگل برای عدم دنبال کردن لینک در صفحه بود. متن جایگزین تصویر (Alt Text): از آنجایی که ربات خزنده موتور جستجو توانایی دیدن تصاویر شما را ندارند، متن جایگزین یا آلت تکست در واقع متنی است که مشخص کننده محتویات عکس بارگذاری شده برای موتورهای جستجو است. اگر تصاویر دارای تعداد رنگ کمی است از PNG 8 استفاده کنید. مسلما خیر. پس انتخاب کلیدواژههایی که علی رغم تعداد سرچ بالا، ارتباطی به کسب و کار شما ندارد، تنها منجر به هدر رفتن وقت و هزینههای سئو سایت شما خواهد شد. البته با استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف و مدل های دیگر ترافیک اطلاعات هم می توان برای سایت ترافیک ایجاد کرد ، اما موتورهای جستجو اصلی ترین روش برای هدایت کاربران در بستر اینترنت است. ساختار وبسایت خود را مشخص کنید: وبسایت خود را همانند یک هرم در نظر بگیرید که در بالای آن صفحه اصلی سایت قرار دارد و سایر صفحات بصورت سلسله مراتبی بسته به اهمیت، در زیر آن قرار گرفتهاند. بطور کلی به وضعیت لینکهای ورودی به یک سایت «لینک پروفایل» آن سایت میگویند.

ابزارهای تجاری تحقیق کلمات کلیدی بسیاری در بازار وجود دارند نظیر: SEMrush ,Ahref ,KWfinder که هرکدام معایب و مزایای خود را دارند. باید کلیدواژههای مناسب را انتخاب کنید و متناسب با آنها محتوا تولید کرده و بهینه سازی کنید. تعداد جستجو (Keyword Volume): اولین و مهمترین عامل برای انتخاب کلیدواژه مناسب این است که بدانید تعداد جستجوی کلیدواژه در موتورهای جستجو چقدر است؟ رنک برین یا رتبه بندی با هوش مصنوعی، الگوریتم جدید گوگل مبتنی بر یادگیری مداوم است که به گوگل کمک میکند نتایج جستجو را براساس رفتار کاربران بهینهسازی کند. تصاویر موجود در سایت میتوانند در قسمت جستجوی تصاویر گوگل رتبه کسب کنند و برای سایتتان ترافیک ارگانیک جذب کنند. اما برای گرفتن بک لینک از یک سایت معمولی میتونیم با چند ده هزارتومن این ریپورتاژ رو انجام بدیم ولی باید در نظر داشت که نتیجه اون هم میتونه متفاوت باشه؛ چرا که گرفتن حتی یک بک لینک از یک سایت مهم میتونه اثرگذاری بیشتری نسبت به ده ها لینکی که از سایت های کم اعتبار میگیریم داشته باشه. 2. باید با نحوه کار با ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی آشنایی داشته باشید و یاد بگیرید چگونه بیشترین بهره را از آنها بگیرید.

ساختار لینکهای داخلی تاثیر شگفتانگیزی در رتبهبندی صفحات سایت شما خواهد داشت. سپس برای اینکه سایت اصلی خود را در گوگل بیاورد، کافیست تا از هر کدام از سایتهای شبکه PBN به سایت موردنظرش بک لینک بدهد. اما سوال اصلی و اساسی اینجاست که چرا پیوند محکمی بین موفقیت کسبوکار آنلاین و سئو وجود دارد؟ نکته مهمی که وجود دارد این است که تعداد نمایش داده شده در ابزار KWFinder میانگین ماهانه است. عموما سایتهای با تعداد بک لینک بیشتر رتبه بیشتری در نتایج گوگل خواهند داشت. ابزارهای رایگان و غیررایگان متفاوتی برای استخراج کلمات کلیدی وجود دارند و بطور کلی ابزارهای تجاری تحقیق کلمات کلیدی امکانات بیشتری را در اختیار شما قرارخواهند داد و به شما کمک خواهند کرد در وقتتان صرفه جویی کنید. از استفاده مکرر از کلمه کلیدی پرهیز شود. لازمه موفقیت فرآیند تحقیق کلمات کلیدی درک کامل از کسب و کار و حوزه کاری است.

لود سریعتر، خزش آسان تر وب سایت و قابل درک بودن برای موتورهای جستجو از ارکان سئو تکنیکال است. مثلاً، همانطور که میدانیم، میتوان از تکنولوژیهای مختلفی برای طراحی صفحات یک سایت استفاده کرد. انتخاب نامهای فارسی برای تصاویر هیچ مشکلی ندارد و انتخاب اسم عکس سیب.jpg گزینه بهتری از DCIM1523.jpeg میباشد. نام فایل تصویر: اولین قدم در سئو عکسهای سایت، انتخاب نام مناسب برای فایل تصویر میباشد. حجم تصویر و ابعاد تصویر: استفاده از تصاویر با ابعاد متناسب با محل قرارگیری عکس در سایت، امری بسیار مهم است. وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح تولید چهار میلیون تن نهاده دامی در داخل کشور آماده شده است که با اجرای آن، به همین میزان از… این مدت زمان بسته به نوع استراتژی و میزان فعالیت و سرمایه گذاری هایی که رقبای شما در این زمینه انجام داده اند بستگی دارد. شما باید مدت ها تلاش کنید و از این طریق تجربه بدست بیاورید. جالب است بدانید عوامل مختلفی در لیست “پنجاه نفر از مهم ترین افراد تاثیرگذار در حوزه اقتصاد” دخیل هستند، حتی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا نیز می تواند یکی از این موارد باشد! سادهترین راه برای پیدا کردن یک لیست از کلیدواژههای مرتبط با کسب و کار شما استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است.

حالا که به اینجا رسیدیم احتمالا برای سایت خودتان بخواهید دست به کار شوید یا تصمیم داشته باشید به عنوان یک متخصص سئو فعالیت کنید. امروزه سئو و یا بهینه سازی سایت برای بهتر دیده شدن در موتورهای جستجوگر بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده و به منظور درک درست از معنای سئو و پتانسیلی که برای کسبوکارها ایجاد میکند، استفاده از این بهینهسازی برای تمامی وبمسترها ضرورت دارد. از ایجاد لینکهای بی شمار در فوتر یا نوار کناری به یک صفحه به منظور ایجاد لینک داخلی و افزایش رتبه خودداری کنید. گوگل هم وبسایت هایی که ساختار شفاف و واضحی دارند را راحت تر crawl می کند (منظور از crawl وبسایت، حرکت از یک صفحه به صفحهای دیگر در یک وبسایت است. یکی از مشکلات اصل آن عدم امکان دسترسی با آی پی ایران است و شما باید حتما از آی پی های خارجی استفاده نمایید .

متن جایگزین را به محلی برای استفاده بیهوده از کلمه کلیدی تبدیل نکنید. بهترین راه یادگیری سئو، استفاده از تجربه متخصصین با تجربه این حوزه است. بسیاری از متخصصان سئو، تعریف های خاص خود را دارند. بوتسوانا و نیجریه هردو از منابع طبیعی غنی برخوردارند؛ بااینحال، اما رشد نیجریه بواسطه فساد گسترده و رواج تجارتهای غیرقانونی متوقف شدهاست، درحالیکه بوتسوانا را غالباً کمفسادترین کشور در آفریقا دانستهاند و به داشتن یکی از بالاترین میانگینهای نرخِ رشدِ جی.دی.پی مشهور است. محتوای جدید و درگیر کننده ( engaging content ) که مخاطب را بتواند با اطلاعات جدید مسائل کاربردی، سرگرمی یا شوخی های بی مقدمه غافلگیر کرده و او را به فعالیت بیشتر در سایت تشویق کند. درباره این مسئله فکر کنید که چهچیزی وب­سایت شما خاص و ارزشمند می­کند و تعامل کاربران با سایت را بالا میبرد. کمی با خود فکر کنید سپس ادامه مقاله را بخوانید.

کسب رتبه¬های بالاتر در موتور جستجو با افزایش بازدیدکننده و رتبه سایت و اعتبار آن همراه خواهد بود و خوب است بدانید که تأثیر SEO در افزایش بازدید گوگل از تأثیر سایر انواع تبلیغات بیشتر است. در عوض، این بخش از سئو بر روی معماری سایت و زیرساخت ها تمرکز می کند. از جمله این فاکتورها می توان به استفاده صحیح از کلمات کلیدی، سرعت بارگذاری وب سایت، زمان حضورکاربران در وب سایت، تعداد بک لینک ها، نمایش صحیح وب سایت در دستگاه های موبایل و غیره اشاره کرد. لینک سایت شما در سایتهای دیگر همانند یک رای اعتماد به سایت شماست. آیا کسب رتبه بالا برای جستجوی کلمه «خرید خانه» مناسب شماست؟ تصور کنید یک روز طبق روال عادی به سایت خود سر میزنید ، آمار ترافیکی آن را مشاهده می کنید ، شاید رتبه الکسا و گاهی بررسی گوگل آنالیتکز ، اما متوجه چیزی غیر عادی می شوید ، تماس ها کم شده ، ترافیک کاهش پیدا کرده و حتی رتبه الکسا روند افت سایت را نشان می دهد ، از همه بدتر کلماتی که همین دیروز در گوگل رتبه بالایی داشته اند ، حالا در حال سقوط هستند!

طناز محمدی هستم ، منتشر کننده سایت زی نیوز

خروج از نسخه موبایل