بالغ بر ۶۰ درصد فرهنگیان عضو بسیج هستند

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
امروزه دشمنان جمهوری اسلامی ایران، راه مقابله با انقلاب را مبارزه فرهنگی می‌دانند و به همین منظور به آینده سازان کشور چشم طمع دارند و گاهی اوقات از طریق جنگ‌های فرهنگی و روانی آن‌ها را مورد حمله قرار می‌دهند.
یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با دشمنان و ترویج سبک زندگی غربی، تربیت نیروهای جوان متعهد است. برای ترویج فرهنگ درست اسلامی باید افرادی انقلابی، پرهیزکار و شجاع پرورش یابند تا دیگر جوانان در روش زندگی و عمل خود از آن‌ها سرمشق بگیرند؛ ازاین‌ رو حضور بسیج در مدارس امری ضروری است. 
افراد باید از دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز حفظ و پاسداری کرده و فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل های بعدی منتقل کنند از این رو تشکیلات دانش‌آموزی می‌تواند به‌ راحتی زمینه این مشارکت و اجرای اهداف مذکور را فراهم آورد. 
ارغوانی جانشین سازمان بسیج فرهنگیان کشور، گفت: بالغ بر ۶۰ درصد فرهنگیان عضو بسیج فرهنگیان هستند. فرهنگیان از بدو ورود به آموزش و پرورش می‌توانند عضو بسیج فرهنگیان شوند.
وی افزود: بسیج فرهنگیان به صورت داوطلبانه در اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت شرکت می کند و دوشادوش سایر اقشار مردم، پیش قدم خدمت در عرصه‌های مورد نیاز از جمله، سیل، زلزله، کرونا، جهاد آموزشی، کمک به بازماندگان از تحصیل و کمک به ارتقاء تحصیلی دانش آموزان است.
ارغوانی درباره اهداف تشکیل بسیج فرهنگیان گفت: برای آموزش افراد در تمام نقاط کشور، جذب ، نگهداشت ، به کارگیری آحاد فرهنگیان در عرصه‌های مختلف و ماموریت های موردنیاز بسیج فرهنگیان تشکیل شده است.
گفتنی است که بسیج در ۵ آذر ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به‌طور قانونی رسمیت پیدا کرد.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8286697/بالغ-بر-۶۰-درصد-فرهنگیان-عضو-بسیج-هستند
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران
https://www.yjc.news/fa/news/8286697/بالغ-بر-۶۰-درصد-فرهنگیان-عضو-بسیج-هستند