انواع دستگاه تصفیه آب(مزایا و معایب)

علت بعدی استفاده از فیلترهای سه مرحله ای و مرحله پنجم متفرقه که با کربن های غیر گیاهی(ذغال سنگی) ارزان و بی کیفیت که غیر اکتیو می باشند در دستگاه خاصیت حذف کلر را نداشته و گازهای معلق از آن عبور کرده و همچنین ریزدانه های ذغال باعث خرابی ممبران و عدم تولید آب خالص می گردد و آب خروجی بوی بدی از خود نشان می دهد و در مرحله پنجم فیلتر پست کربن قابلیت حذف بوی آب بعد از مخزن را ندارد.در بعضی مواقع یک لایه شبیه چربی روی آب نقش می بندد.

اگر برند تولیدی معتبر نبود می توانید به جای فیلتر کربن بلاک از یک فیلتر 1 میکرون تراکم بالا استفاده نمایید و فیلتر شماره 2 را کربن اکتیو ۱۰۰% گیاهی در نظر بگیرید. سه آیتم در مشخص کردن قیمت فیلتر پست کربن نقش دارند اول: نوع جنس کربن بکار رفته، کربن اکتیو ۱۰۰% گیاهی یا درصدهای متفاوت یا کربن های غیر گیاهی (ذغال سنگی) دوم: درصد خلوص کربن شسته شده (بدون آب سیاه و کدورت) باشد و یا دارای آب سیاه و کدورت بعد از نصب شدن از خود آب سیاه (آب کربنی) خارج کند.

همچنین این فیلتر که از جنس نارگیل است، از توانایی حذف مواد شیمیایی موجود در آب برخوردار است. این مورد بسیار پر اهمیت است و حتما قبل از خرید ، در مورد وضعیت موجود بودن فیلترهای دستگاه و همچنین قیمت های آن تحقیق کنید . تشخیص اصل و فرعی بودن این فیلتر کار بسیار سختی است و تنها متخصص این کار میتواند تشخیص دهد. به چه نکاتی باید در انتخاب دستگاه تصفیه آب اصل خرید تصفیه آب توجه داشته باشیم؟ تعیین قیمت فیلتر کربن بلاک به درصد میزان کربن اکتیو گیاهی موجود در آن مثلا ۲۰% کربن اکتیو یا ۸۰% کربن اکتیو و همچنین به نحوه ساخت و استفاده از چه میزان چسب و رزین در تولید آن بستگی دارد. استفاده از کربن اکتیو نامرغوب باعث عبور زغال سنگ و گرفتن ممبران میشود. فیلتر مرحله ۳ بصورت یک فیلتر جذب کننده عمل می کند و درصورت خروج حتمالی کربن اکتیو پودری از داخل فیلتر شماره 2 از عبور از آن و ورود به لایه های فیلتر ممبران جلوگیری می نماید.

و مبلغ سفارش خود را بهصورت کامل باز پس بگیرید.

یک دستگاه آب شیرین کن که از طریق تبخیر و تقطیر به آب شور را شیرین و تصفیه می کند نیاز به انرژی برای حرارت دارند و این خود هزینه ای را می طلبد. دستگاه آب شیرین کن صنعتی با روش اسمز معکوس (RO)؛ تمام باکتری ها، میکروارگنیسم ها، مواد و املاح معدنی را از آب آلوده جدا می کند، از این رو دستگاه تصفیه آب RO (اسمز معکوس) نام دیگر این دستگاه است. اصلاً چرا دستگاه تصفیه آب باید با روش اسمز معکوس باشد؟ این شرکت دستگاه های اسمز معکوس قدرتمندی را تولید می کند و علاوه بر آن دستگاه های اولترا فیلتراسیون، قلیایی و فرا بنفش نیز دارد. دستگاه های7 یا 8 مرحله ای دارای 2 فیلتر دیگر به نام های قلیایی و فرا بنفش می باشند. برندهای این کشور همپی معتبر بوده و دارای گواهینامه های سازمان های نظارتی مانند مؤسسه استانداردهای ملی آمریکا (ANSI) و NSF International میباشند.

قیمت فیلتر تصفیه آب

این فیلتر جهت بهبود طعم و مزه آب تصفیه شده طراحی شده و تنها فیلتر افزودنی می باشد که با عبور دادن آب از لایه های سنگ های معدنی داخل خود PH آب را بالا برده و طعم مطبوعی به آن می دهد. فیلترمرحله ۶ یا مینرال در واقع برای بهبود طعم و مزه آب به دلیل حذف یون ها و مواد معدنی محلول در آب که به دلیل جداسازی مواد شیمیایی نظیر نیترات، آرسنیک و … این فیلتر برای بیماری های گوارشی، پوست،مو، یبوست، کلسترول و چربی خون و هضم بهتر غذا مفید است.

قیمت دستگاه تصفیه آب

در واقع این فیلتر به صورت خطی از کربن اکتیو خالص و یک پوسته ساخته شده و یکبار مصرف می باشد و بصورت کامل یکسال یکبار عوض گردد و جزو فیلترهای اصلی بکار رفته می باشد که حتما در مونتاژ دستگاه باید از این فیلتر استفاده شود زیرا اگر به مدت چند روز از آب تولید شده به هر دلیلی استفاده نشود احتمال بوگرفتن آب وجود دارد. آب خام یا آب شهری پس از عبور از سیستم اسمز معکوس یکسری از آلکالانها، نمک و یون ها را از دست میدهد که این فرایند باعث میشود به دلیل پایین آمدن میزان PH و یون های مثبت، آب به میزان یک درصد اسیدی شود و این باعث تلخ شدن آب در بعضی موارد میگردد. باید خاطر نشان کرد که این فیلتر در دستگاههای تصفیه آبی که به روش اسمز معکوس عمل میکنند کاربردی ندارد و فقط برای دستگاههایی که به روش فیلتراسیون تصفیه آب را انجام میدهند کاربرد دارد.

دستگاه های تصفیه، آب آشامیدنی را در پنج مرحله از فیلتر عبور می دهند و وجود تانک در برخی از آنها کمک می کند تا آب ذخیره بیشتری برای مصرف در خود جمع کنند. اولین نکته برای یک فیلتر مرغوب ظاهر فیزیکی آن میباشد. به همین دلیل لازم است قیمت دستگاه تصفیه آب را نیز به عنوان یک نکته مهم در ذهن داشته باشید. و همچنین املاح مورد نیاز بدن مانند: پتاسیم، آهن، منگنز، منیزیم، کلسیم، سدیم را به مقدار لازم به آب اضافه میکند. لازم به ذکر است که فیلتر مرحله اول از ذرات ذوب شده الیاف پلی پروپیلن تشکیل شده است که میتواند ناخالصیهای آب را به خود جذب کند. اگر مشکل خاصی پیش نیاید قابلیت استفاده به میزان تایم مورد نظر خود را که معمولا یکسال می باشد را داراست. ویژگی های فیلتر قلیایی و عمر مفیدفیلتر آلکالاین تصفیه آب عمر مفید این فیلتر یکسال فیلتر آلکالاین تصفیه آبمیباشد.

بررسی فیلتر تصفیه آب

به میزان درصد کربن اکتیو بکار رفته در آن پوسته نیز بستگی دارد که بصورت ۸۰%تا ۱۰۰% گیاهی، ۵۰% گیاهی، ۳۰% گیاهی، ۲۰% گیاهی، ۱۰۰% ذغال سنگ و یا ۱۰۰% ذغال کُک (ذغال سنگ فرآوری شده) تقسیم و قیمت گذاری می گردد. از لحاظ ساختاری فیلتر کربن گرانول و کربن بلاک هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر دوی آنها از کربن اکتیو ساخته می شوند با این تفاوت فیلتر تصفیه آب که کربن گرانول شماره 2 بصورت پودری داخل پوسته قرار می گیرد. در این زمان همزمان مقداری از مواد معدنی محلول در آب وفیلتر مرحله 6 املاح مفید هم از آب فیلتر مرحله 6خارج می شوند و آب کمی مزه تلخی به خود می گیرد. توجه داشته باشید یکی از مهم ترین عوامل بوی نامطبوع آب دستگاه آب تصفیه کن تعویض نکردن به موقع فیلتر مرحله پنج و شش می باشد که به دلیل گذشت زمان بیشتر از یکسال خاصیت کربن داخل فیلتر پنج از بین رفته و در انتهای مسیر شیلنگ متصل به شیر و فیلتر مینرال بوی گندیدگی و لجن به خود می گیرد.

فیلتر ممبران نقش بسیار مهمی در تصفیه آب دارد و مهم ترین فیلتر در روش اسمز معکوس می باشد. TDS آب ورودی می تواند باعث ایجاد تغییراتی در سیستم اسمز معکوس بشود. و برای این منظور فیلتر مینرال ساخته شده است که بصورت پوسته ای با ورودی و خروجی مستقیم از لابه لای سنگ های معدنی و مواد معدنی عالی (آلی) تشکیل شده است. بیشتر شرکتهای تصفیه آب شهری از ترکیبات کلر برای گند زدایی و ضدعفونی کردن آب آشامیدنی استفاده میکنند .زیرا کلر، ارزان است، استفاده از آن آسان است و در کشتن بسیاری از باکتریها که در آب یافت میشوند، بسیار موثر است. دیگر خواصی که خرید تصفیه آب خانگی قلیایی دارد این است، که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و دفع سموم بدن میشود.

ممبران فیلتر تصفیه آب جنس این فیلتر از غشای نیمه تراوا است که به قطر یک ده هزارم میکرون ساخته شده که در لایه بندی های مختلف میباشد. در عین حال، آکوآ توانسته طی این مدت 14 ساله، انواع استانداردهای مختلف مثل NSF، Water Quality و DOW را نیز به دست بیاره. و مبلغ سفارش خود را بهصورت کامل باز پس بگیرید. همچنین شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید لوله پلی اتیلن یا کسب اطلاعات بیشتر از قیمت لوله پلی اتیلن با ما تماس بگیرید. همچنین 30 ماده را کاملا کاهش داده و 20 ماده دیگر را به میزان متوسط کاهش می دهند. همان طور که توضیح داده شد انواع مختلفی از فیلتر ها وجود دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.