استانداری فارس از کاریکاتوریست شیرازی تجلیل کرد

اسماعیل محبی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس شورای اطلاع رسانی استان فارس با پیامی از احمد رضا سهرابی کاریکاتوریست شیرازی برای راهیابی اثر این هنرمند به کتاب سال شانزدهمین جشنواره کارتون مطبوعات جهان (World Press Cartoon) کشور پرتغال تجلیل کرد.
اسماعیل محبی پور، درج اثر این هنرمند در کتاب سال جشنواره کارتون مطبوعات جهان را مایه مسرت و افتخار جامعه هنری و دوستداران فرهنگ، هنر و رسانه دانست .
جشنواره کارتون مطبوعات جهان (World Press Cartoon) که از معتبرترین جشنواره‌های بین‌المللی کارتون به شمار می‌رود در شهر کالداس پرتغال برگزار می‌شود که با موضوع بررسی وقایع و حوادث سال، کارتون‌های برتر مطبوعات جهان را بررسی و انتخاب می‌کند.
سهرابی در این اثر خود نگاهی به وقایع و اتفاقات افغانستان در سال‌های اخیر دارد که منجر به تهاجم طالبان به این کشور شد.
احمد رضا سهرابی که ۲۵ سال سابقه همکاری با روزنامه‌هایی همچون آیینه جنوب بوشهر، همشهری، اعتماد و فرهیختگان را در کارنامه خود دارد و هم اینک کارتونیست روزنامه ایران و کارتونیست، خبرنگار و دبیر گروه خبر روزنامه عصر مردم شیراز است.
دبیری چندین جشنواره بین‌المللی کارتون، داوری مسابقه بین‌المللی کارتون سوریه ۲۰۲۱، دیپلم افتخار و جایزه اول ششمین جشنواره بین‌المللی کارتون لبخند دریای نووراسیسک روسیه در ۲۰۲۱، جایزه عالی دهمین مسابقه بین‌المللی کارتون و تصویرگری محیط زیست چین ۲۰۱۴، جایزه اول نخستین جشنواره روزنامه نگاران جوان ایران در سال ۷۵، جایزه اول جشنواره مطبوعات خلیج فارس در سال ۹۰ و افزون بر ۴۰ جایزه ملی و بین‌المللی دیگر از جمله افتخارات احمدرضا سهرابی در حوزه کارتون و مطبوعات در کارنامه این هنرمند دیده می‌شود.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8300675/استانداری-فارس-از-کاریکاتوریست-شیرازی-تجلیل-کرد
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران
https://www.yjc.news/fa/news/8300675/استانداری-فارس-از-کاریکاتوریست-شیرازی-تجلیل-کرد