نماد سایت زی نیوز

از دستگیری عامل درگیری و عربده‌کشی تا متخصص سرمایه‌گذار رمز ارزها، کلاهبردار از آب درآمد

اخبار جدید ایران 1401

مهم‌ترین حوادث امروز شنبه ۴ تیرماه ۱۴۰۱ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.
پلمب کافی شاپ متخلف در مرودشت
فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت از پلمب یک واحد صنفی کافی شاپ به علت عدم رعایت مقررات و ضوابط انتظامی و ایجاد مزاحمت برای مردم در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ فرشید زینلی گفت: با توجه به رصد‌های انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد ادمین صفحه یک آرایشگاه زنانه کلیپی از جشن تولد همسرش را به صورت مختلط در یکی از کافی شاپ‌های شهرستان مرودشت منتشر کرده است که بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
او گفت: با توجه به اینکه این موضوع زمینه نارضایتی شهروندان را فراهم کرده بود ماموران پلیس فتا با همکاری پلیس دایره نظارت بر اماکن عمومی طی هماهنگی با مقام قضائی به محل اعزام و کافی شاپ مذکور را پلمب کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت گفت: متهم به همراه پرونده متشکله به دادسرا معرفی شد و از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در صنوف، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.
دستگیری ۶۳ نفر در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی
فرمانده انتظامی اقلید از دستگیری ۶۳ نفر در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.
سرهنگ مراد صارمی گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده با به کارگیری حداکثری از نیرو‌های عملیاتی در این شهرستان اجرا شد.
او هدف از اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی را حضور قدرتمند نیروی انتظامی در برخورد با جرائم توسط افرادی که قصد ایجاد مزاحمت و سلب امنیت را دارند برشمرد و گفت: ماموران پلیس از هر لحاظ آمادگی مقابله با هرگونه هنجارشکنی احتمالی را دارند.
فرمانده انتظامی اقلید گفت: نتایج اجرای این طرح توقیف ۲۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت و همچنین دستگیری ۶۳ نفر متهم که باعث برهم زنندگان نظم و امنیت اجتماعی شده بودند برشمرد.
سرهنگ صارمی گفت: شهروندان هرگونه موارد مشکوک و مزاحمت را از طریق تلفن ۱۱۰ با نیروی انتظامی در میان بگذارند و پلیس آمادگی لازم دارد تا با انجام این طرح‌ها موجب افزایش احساس امنیت شهروندان شوند.
ایست پلیس فسا به پژو حامل تریاک
فرمانده انتظامی شهرستان فسا از کشف ۲۷ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در بازرسی از یک سواری پژو خبر داد.
سرهنگ محمدهاشم قسام گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور فسا- شیراز به یک سواری پژو ۴۰۵ مشکوک و با علائم هشداری دستور توقیف آن را صادر کردند.
او گفت: راننده بدون توجه به ایست ماموران با تغییر مسیر و سرعت بالا قصد فرار داشت که افسران پلیس پس از طی مسیری تعقیب و گریز موفق شدند با اقدامات فنی و تخصصی خودرو را توقیف کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان فسا گفت: در بازرسی از این خودرو ۲۷ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد و راننده به همراه همسرش دستگیر و روانه دادسرا شدند.
کشف ۲۴ کیلو تریاک از پژو پارس در لارستان
فرمانده انتظامی لارستان از کشف ۲۴ کیلو مواد مخدر از نوع تریاک در بازرسی از یک سواری پژو پارس در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ سیدمحمد یوسفی گفت: ماموران پلیس مواد مخدر لارستان حین کنترل محور مواصلاتی بندرعباس-شیراز با هدف برخورد با سوداگران مرگ، به یک سواری پژو پارس مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.
او گفت: راننده بدون توجه به ایست پلیس با سرعت زیاد متواری و ماموران پلیس مواد مخدر با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند خودرو را توقیف کنند.
فرمانده انتظامی لارستان گفت: در بازرسی از این خودرو ۲۴ کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد، در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.
سرهنگ یوسفی از شهروندان خواست: هرگونه اخبار و اطلاعاتی در خصوص تهیه و توزیع، خرید و فروش مواد مخدر و یا سایر جرایم را در اسرع وقت از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.
پایان عربده کشی با هوشیاری پلیس کوار
فرمانده انتظامی کوار از دستگیری عامل درگیری و عربده‌کشی در یکی از روستا‌های این شهرستان خبر داد.
سرهنگ سید رحمان هاشمی گفت: در پی تماس شهروندان مبنی بر اینکه فردی ضمن قدرت نمایی با سلاح سرد باعث وحشت شهروندان و اخلال در نظم و امنیت عمومی شده است که بلافاصله ماموران پاسگاه انتظامی آبگرم برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
او گفت: ماموران با شگرد‌های خاص پلیسی موفق شدند متهم را زمین‌گیر و وی را دستگیر کنند.
سرهنگ هاشممی با اشاره به اینکه امنیت و آرامش شهروندان خط قرمز پلیس است و با مخلان نظم و امنیت عمومی با قاطعیت و اقتدار برابر قانون برخورد می‌شود، تصریح کرد: متهم به همراه پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.
متخصص سرمایه‌گذار رمز ارزها، کلاهبردار از آب درآمد
رئیس پلیس فتا استان از شناسایی فردی خبر داد که به بهانه سرمایه گذاری در بازار رمز ارز‌ها مبلغ ۲ میلیارد ریال از شهروند شیرازی کلاهبرداری کرده بود.
سرهنگ حشمت سلیمانی گفت: در پی شکایت مردی جوان مبنی بر اینکه فردی در فضای مجازی با شخصی که خود را متخصص سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز‌ها معرفی کرده بود آشنا و مورد کلاهبرداری قرار گرفته است که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
او گفت: شاکی بیان داشت که در شبکه اجتماعی تلگرام، یک آگهی تحت عنوان “در بازار رمز ارز‌ها پول خود را چندین برابر کنید” برخورد کرده و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده مبلغ ۲ میلیارد ریال وجه به عنوان سرمایه‌گذاری اولیه به وی پرداخت و پس از آن دیگر جوابگو پیام‌ها و تماس‌های من نبوده است.
رئیس پلیس فتا استان گفت: کارشناسان تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند فرد کلاهبردار را در شیراز شناسایی و وی را دستگیر کنند.
سرهنگ سلیمانی گفت: متهم در اظهارات خود هدف از این کار را کسب درآمد بیان داشت و در ادامه صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که برخی از شهروندان به واسطه طمع‌ورزی و از روی اعتماد نابه جا، اقدام به واریز وجه به عنوان سرمایه گذاری می‌کنند.
او گفت: کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و شهروندان لازم است نهایت دقت و هوشیاری را در این حوزه داشته باشند و به اشخاص ناشناس و غیر متخصص در فضای مجازی اعتماد نکنند.
این مقام سایبری از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان در میان بگذارند.
پلیس نی‌ریز راننده قاچاقچی را دستگیر کرد
فرمانده انتظامی نی‌ریز گفت: با تلاش مأموران این فرماندهی ۹۸ کیلو تریاک در بازرسی از یک سواری پراید کشف شد.
سرهنگ عظیم‌اله کرمی گفت: روز گذشته مأموران انتظامی شهرستان نی‌ریز با همکاری کارکنان یگان تکاوری استان حین گشت‌زنی در محور “سیرجان-شیراز” به یک سواری پراید مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.
او گفت: راننده بدون توجه به ایست پلیس متواری شد، پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران انتظامی با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند سواری پراید را توقیف کنند.
فرمانده انتظامی نی‌ریز گفت: در بازرسی از آن خودرو ۹۸ کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد و در این خصوص یک قاچاقچی حرفه‌ای دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.
کشف احشام قاچاق در خنج
جانشین فرمانده انتظامی خنج از کشف ۴۵ رأس گوسفند قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ بهمن مهرزاد گفت: روز گذشته ماموران پلیس آگاهی خنج هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر توقیف کردند.
او گفت: در بررسی‌های لازم مشخص شد این خودرو حامل ۴۵ رأس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز حمل می‌باشد که راننده قصد انتقال آن را به استان‌های مرزی داشته است.
جانشین فرمانده انتظامی خنج گفت: کارشناسان ارزش احشام مکشوفه را یک میلیارد ریال برآورد کرده‌اند و راننده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.
دستگیری معتادان متجاهر و خرده فروشان در شیراز
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به نقش معتادان متجاهر در وقوع برخی جرائم و آسیب‌های فردی و اجتماعی، از اجرای طرح برخورد با عاملان توزیع و جمع آوری این افراد خبر داد.
سرهنگ سیدجواد رضوی گفت: در راستای افزایش احساس امنیت و رضایت شهروندان، شناسایی و جمع آوری معتادان کارتن خواب و متجاهر با محوریت مواد مخدر در چند نقطه شهرستان شیراز اجرا شد.
او به جمع آوری ۱۲۳ معتاد متجاهر توسط ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و کارکنان انتظامی شیراز اشاره و گفت: در این طرح ۱۳ خرده فروش نیز دستگیر و در بازرسی بدنی و همچنین پاتوق آنان ۴ کیلو و ۳۰۰ گرم انواع مواد مخدر نیز کشف شد.
سرهنگ رضوی گفت: در هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر قرار داریم و طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده در استان فارس به صورت مستمر اجرا می‌شود و هدف از این طرح پیشگیری از سرقت‌های خرد که عمدتا توسط معتادان متجاهر صورت می‌گیرند بوده و از شهروندان درخواست می‌شود ضمن کسب دانش نسبت به تبعات و زیان‌های بی شمار مصرف این بلای خانمان‌سوز، بیش از پیش در امر پیشگیری از اعتیاد مراقب فرزندان خود باشند.
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8170534/از-دستگیری-عامل-درگیری-و-عربده‌کشی-تا-متخصص-سرمایه‌گذار-رمز-ارزها-کلاهبردار-از-آب-درآمد
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران

خروج از نسخه موبایل