احتمال افزایش مصرف گاز طی روز‌های آتی

ناصر حسینی سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر افت محسوس دمای هوا طی دو روز آینده، درباره افزایش مصرف گاز هشدار داد و خواستار همراهی مشترکین برای مدیریت مصرف شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ مشکلی برای تامین گاز در بخش خانگی نداریم، اما برای پایداری شبکه گاز نیاز به همراهی مشترکین و صرفه‌جویی در مصرف گاز داریم.
حسینی تاکید کرد: اگرچه میزان مصرف نسبت به پیک سال گذشته حدود ۲۰ درصد بیشتر شده، اما مشکلی برای تامین گاز بخش خانگی، اداری، تجاری و صنایع کوچک وجود ندارد.
سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه مصرف کنونی گاز در استان را حدود ۱۶ میلیون مترمکعب در روز اعلام کرد که می‌تواند در روز‌های سرد به ۱۷ میلیون مترمکعب برسد و خاطرنشان کرد: البته این میزان مصرف در شرایطی است که مصرف گاز صنایع سیمان صفر شده و برای برخی صنایع بزرگ مانند نیروگاه‌ها نیز محدودیت اعمال شود و چنانچه بخواهیم مصرف بخش صنعت را نیز محاسبه کنیم میزان مصرف گاز استان می‌تواند به ۱۸ تا ۱۹ میلیون مترمکعب در روز برسد.
وی به بیان راهکار‌هایی برای مدیریت مصرف گاز پرداخت و قراردادن وسایل گرمایشی بر روی دمای مناسب، بستن درب و پنجره‌ها و گرفتن درز آن‌ها و بستن دریچه‌های کولر را از مهمترین این موارد برشمرد.
به گفته سرپرست شرکت گاز استان هم اکنون در کرمانشاه بیش از ۶۶۰ هزار مشترک خانگی داریم که صرفه‌جویی آن‌ها کمک شایانی به تامین شبکه گاز پایدار خوهد کرد .
——–
https://www.yjc.news/fa/news/8293059/احتمال-افزایش-مصرف-گاز-طی-روز‌های-آتی
——-
جدیدترین اخبار 1401 ایران
https://www.yjc.news/fa/news/8293059/احتمال-افزایش-مصرف-گاز-طی-روز‌های-آتی