نماد سایت زی نیوز

آیا نصب دوربین مداربسته برای همه ضرورت دارد؟

دوربین های مدار بسته دیجیتال را میتوان به یک سیستم مدار بسته آنالوگ اصافه کرد و این کار در صورتی قابل انجام خواهد بود که از یک DVR هایبرید استفاده شود. وقتی که پای بحث سیستم های امنیت خانه هوشمند به میان می آید، گزینه های بسیار زیادی را می توان مطرح و بررسی کرد. از آنجایی که این پروتکل ها محدودیت های تصویری سیستم های مداربسته آنالوگ را کاهش می داد این سیستم با استقبال زیادی رو به رو شد. در واقع اکثر دوربین های مدار بسته دارای میکروفون هستند و به راحتی می توانند صدا را ضبط کنند.نا گفته نماند که دوربین های مدار بسته با توجه به کارآیی که دارند قابلیت های زیادی دارند که ضبط صدای افراد یکی از کوچکترین قابلیت های دوربین مدار بسته محسوب می شود. وجود نوسان در قیمت دارای دلایل مختلفی است, دوربین مداربسته از جمله این دلایل می توان به تعداد دوربین و مصاحت اشاره کرد. برای چنین وضعیت هایی، اگر دوربین مداربسته محدودهی رستوران را تحت پوشش داشته باشد، می توان با بازبینی فیلم به این مشکلات رسیدگی کرد و خاطیان را شناسایی نمود. سیستم مداربسته دیجیتال از انعطاف پذیری به مراتب بالاتری برخوردار استقابلیت های نرم افزاری قابلیت های نرم افزاری در سیستم مداربسته دیجیتال به مراتب بالاتر است.

اما برندهای شناخته شده ای مثل Digital Watchdog و Samsung امروزه محصولات جدیدشان را با AHD به بازارها معرفی کرده اند که این باعث دوام و مقبولیت بیشتر این تکنولوژی شده است. در ابتدا شرکت Dahua تکنولوژی CVI را بصورت اختصاصی در اختیار خود نگه داشته بود و نه تنها پشتیبانی از تکنولوژیهای AHD و TVI را متوقف کرده بود بلکه با ارائه کنندگان این محصولات هم سرشاخ شده بود. HD-CVI مخفف عبارت Composite Video Interface به معنای رابط ویدئویی مرکب ، توسط شرکت Dahua ابداع شد. بر روی فک ثابت مگنت دزدگیر اماکن دو عدد ترمینال جهت اتصال سنسور مگنت به پنل مر کزی دزدگیر قرار داده شده است که در واقع با اتصال این دو ترمینال به یکی از زون های اعلام سرقت، این ارتباط ما بین سرور دزدگیر و مگنت برقرار می شود. آموزش نصب دزدگیر خودرو -بخش یک و بخش دو. از این رو، در رستوران ها برای بخش صندوق معمولا یک دوربین مداربستهی مجزا در نظر گرفته می شود تا از دستبرد به این نقطهی حساس جلوگیری شود.

این نوع سیستم امنیتی قادر است تصاویر و اتفاقات را به خوبی ضبط و آنها را بر روی هارد دیسک ذخیره کند، از اینرو در موقع نیاز به راحتی می توان به بررسی و بازبینی فیلم ها پرداخت. با اتصال دوربین به مودم و تلفن همراه، می توانید تصاویر محیط را به صورت لایو روی اپلیکیشن های مخصوصی در موبایل خود تماشا کنید و هر لحظه از اتفاقات آن مکان آگاه شوید! دزدگیرهای اماکن به دو روش پخش صدای آژیر و تماس تلفنی اطلاع رسانی میکنند، اگر شما از دزدگیر ساده بدون تلفن کننده استفاده میکنید فقط پخش صدای آژیر را در محیط دارید که این از نظر امنیتی چندان مناسب نیست. اما توصیه ما این است که، از ترکیب کردن این دو سیستم تا جای ممکن خودداری کنید. با وارد کردن تاریخ و ساعت شروع ضبط و کلیک کردن روی گزینه سرچ فیلم های ضبط شده در آن زمان به نمایش در می آیند. نصب جک پارکینگ در کرج و تهران برای ریموت دار کردن درب ساختمان و پارکینگ: بهترین مارک جک درب پارکینگ، درب کنترلی اتوماتیک کدام است ؟

دوربین مداربسته دیجیتال با استفاده از ای پی فعالیت می کند این دوربین ها به دوربین مداربسته ip نیز معروف می باشند اگر چه برخی افراد بر این تفکر هستند که دوربین مداربسته دیجیتال همان دوربین مداربسته wifi می باشد اما این گونه نمی باشد دقت داشته باشید یک دوربین دیجیتال یک دوربین مداربسته ip نیز می باشد اما یک دوربین wifi نمی باشد. برخی از مشاغل صنعتی تحت شرایط خطرناک و دشوار عملیاتی انجام می گیرند. این رزولوشن بالای دوربین، امکان شناسایی چهره و پلاک خودروها را در برخی موارد نیز فراهم می کند که بسیار کاربردی است. موارد زیر نیز از جمله دلایلی است که می توان برای ضرورت استفاده از دوربین مداربسته در رستوران عنوان کرد. از جمله معروف ترین دوربین های مدار بسته بیسیم می توان به دوربین های بیبی کم شیائومی اشاره کرد. از سوی دیگر باید اتصالات را از طریق داکت و دیگر چیزها امن کرد به طور که دچار مشکلی نشوند.

سوختن مدار اصلی از جمله مشکلاتی است که منجر به قطع شدن تصویر در دوربین مدار بسته می شود. برای همین سازندگان دزدگیر اماکن این شرایط را فراهم آوردهاند که بتوان آلارم را در زمان تحریک شدن قطع کرد. هدف کلی از نصب سیستم مداربسته افزایش امنیت و جلوگیری از سرقت است تا بتوان با خیالی آسوده تر کسب و کار خود را اداره کرد. با این حال، نصب دوربین در قسمت های دیگر رستوران هم، مثل پارکینگ یا بخش غذاخوری، می تواند از مشکلاتی مثل دزدی از خودروِ مشتریان یا عدم پرداخت پول صورت حساب جلوگیری کند. در این بخش خواهیم گفت که دوربین مدار بسته آنالوگ چیست و نحوه ی کارکرد آن به چه صورت است.

برای تصمیمگیری در مورد اینکه آیا بهترین دوربین دید در شب برای باغ شما ضروری هستند یا خیر، ایده خوبی است که در اطراف باغ خود قدم بزنید و به دنبال نقاطی باشید که ممکن است نگرانی امنیتی وجود داشته باشد. دوربین دام از بهترین دوربین های مدار بسته برای مغازهها، کافه، رستوران و هتل است. از نکاتی که می بایست به آن توجه کنید، فرمت فایل پشتیبان گیری ( بکاپ گیری ) است که معمولا در هنگام بکاپ گیری با دو فرمت فایل مواجه خواهید شد، یک فرمت معمول که در هر سیستم پخش می شود و یک فرمت انحصاری که تنها با Player مختص آن برند در سیستم های دیگر پخش می شود. با به کار گیری تکنولوژی های متعدد و به روز در ساختار دوربین های مدار بسته، کارکردهای بهتری نیز به آن ها اضافه شده است. هنگام تصمیم گیری در مورد مکان های دوربین دیجیتال ، اطمینان حاصل کنید که شرایط معتدلی را در اختیار داشته باشید. در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که لازم است در هنگام خرید دزدگیر اماکن به آن ها توجه کنید.

دوربین های انالوگ دارای محدودیت رزولوشن تصویر هستند در حالی که دوربین های شبکه چنین مشکلی ندارندسادگی سیستم های مداربسته انالوگ به مراتب ساده تر از سیستم های دیجیتال هستند. زمانی که دوربین های آنالوگ وارد بازار شد توانست امنیت را به ارمغان بیاورد و لی دارای شرایطی بود که باعث مشکلاتی در تصویربرداری میشد به طور مثال دارای نویز در انتقال تصویر و کیفیت پایین بود. 3. دید در شب: دوربین مداربسته دارای مادون قرمز است. نور امواج مادون قرمز توسط انسان قابل مشاهده نیست ولی برای دوربین مدار بسته دید در شب قابل مشاهده است به همبن دلیل می تواند به راحتی اجسام را از چند متری تشخیص دهد. نزدیکی به مرز های شرقی علاوه بر اینکه شهر مشهد را به عنوان مقصد مناسبی برای اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان تبدیل کرده است، این شهر را با چالش های امنیتی مهمی مواجه گردانیده است. دوربین مدار بسته به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی های ما تبدیل شده است؛ به طوری که هرجا می روید، حتی اگر خود دوربین را نبینید، حتما با تابلوی “این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است” مواجه شده اید. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که این جمله چه تاثیراتی می تواند داشته باشد؟

مثلا در ذهن سارقان، این جمله می تواند تاثیر سوء بگذارد، بدین صورت که اگر سارقی به قصد دزدی از محصولات یا وسایل، وارد یک مکان شده باشد، در برخورد اولیه با این جمله به جستجوی دوربین با نگاه خود می پردازد. مثبت تر که نگاه کنیم، سارق با دیدن دوربین مدار بسته در مکان، از سرقت خود منصرف می شود، اما از نگاه منفی کاربران، از کارانداختن دوربین مداربسته توسط سارق، ساده ترین کاری است که او می تواند انجام دهد. یا بیایید از نگاه مغازه داران وجود دوربین مدار بسته در مغازه یا فروشگاه را بررسی کنیم. همه ی مغازه داران به خوبی می دانند که وجود دوربین مداربسته امنیت فوق العاده ای را به مغازه آنان اضافه می کند.

دوربین های مداربسته را میتوان در مناطق حادثه خیز نیز قرار داد تا در صورت بروز حادثه سریعاً اقدامات نجات جان خود را به اجرا درآورد. پس میتوان گفت که دوربینهای مداربسته در مقابل دید دارای خاصیت بازدارندگی هستند. یکی دیگر از مدل های فوق العاده جذاب و منحصر به فرد برند gmk مدل Q1است که دارای قابلیت هایی از جمله داشتن ساعت دیجیتالی و کنترل ۵ وسیله برقی می باشد. مدیران مدارسی که دانش آموزان فراوانی دارند و کنترل آنها مشکل است، می توانند با نصب دوربین مدار بسته به راحتی دانش آموزان خود را کنترل کنند. ریموت بخش اصلی و غیر قابل تعویض است که اگر دچار مشکل شود، نیاز به کارشناسی مجرب داشته تا مجدد نرم افزار دزدگیر شما را بر روی ریموت پیاده کند.

در این بخش از محتوا اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا شما بتوانید یک انتخاب درست را تجربه کنید، لازم به ذکر است بدانید که دوربینهای مدار بسته در دو دسته بندی مختلف آنالوگ و تحت شبکه تولید میشوند که این روزها بیشتر افراد از دوربینهای مدار بسته تحت شبکه استفاده میکنند، این نکته را در نظر داشته باشید که رزولیشن و کیفیت تصویر دوربین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه میتوان میزان کیفیت تصویر دوربین مدار بسته را تشخیص داد؟ راه های زیادی برای افزایش زمان وجود دارد که در مقالات و پاردکست های بعد درباره صحبت می کنیم. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام دوربین مارکت، در این مقاله قصد داریم درباره تاثیرات مختلفی که دوربین های مداربسته در ایجاد امنیت به این اماکن می دهند با شما صحبت کنیم. از آن جا که بیم خطی و چشم الکترونیک و آژیر بیرونی مجهز به تمپر میباشد، در صورتی که حتی دزدگیر خاموش باشد و کسی قصد دستکاری اجزای آن را داشته باشد، در همان لحظه سیستم فعال شده و شروع به اعلام خطر و آژیر کشیدن و تماس گرفتن و ارسال پیامک به شماره های از قبل ثبت شده میکند، بیم های عرضه شده در زرین سیستم قابلیت کلید تمپر را دارند.

علاوه بر این، شرکت Hikvision تعدادی برند OEM دیگر نیز دارد که درحال تسری این سازگاری در آنها نیز هست.در جدیدترین نسخه تکنولوژی TVI یعنی نسخه سوم که اخیرا منتشر شده است، امکان پشتیبانی رکوردرها از دوربینهای مداربسته AHD و CVI بخوبی مهیا شده و تا رزولوشن حداکثر 5 مگاپیکسل را نیز پشتیبانی می نماید. اما حالا در سال 2016 شرکت داهوا با تغییر موضعش در نسخه سوم این تکنولوژی پشتیبانی از تکنولوژیهای AHD وTVI در رکوردرهای آنالوگ HD را از سر گرفته است. اما پس از مدتی مجوزهایی را نیز شرکتهای دیگر در نسخه دوم بدست آورده و در محصولات CVI غیر از برند Dahua در بازار ارائه کردند. محل اصلی انتشار محصولات CVI شمال آمریکا (جایی که محصولات برند Dahua ناشناخته هستند) یعنی مهد شرکتهایی مثل FLIR، Honeywell و Q-See بوده است. جایی که همه دوربینهای مداربسته OEM دیگر و رکوردرهای متنوع بیشتر به این تکنولوژی رو آوردند.

در نتیجه بهتر است دوربین را در جایی از محیط نصب کنیم که بیشترین دید را نسبت به فضا داشته باشد، به طوری که رفت و آمدها و ترددهای مختلف را زیر نظر بگیرد و دوربین، تصاویر نقاط حساس محیط را نیز در بر داشته باشد. فرماندهی انتظامی غرب استان تهران در سال گذشته بهصورت جدی فعالیت اصناف و خصوصا قلیانسراها را مورد کنترل قرار داد و نسبت به ارائه تذکر و برخورد با واحدهای صنفی متخلفی اقدام کرد که شئونات لازم را رعایت نکرده بودند. دوربین مداربسته دیجیتال از NVR و مودم می تواند به عنوان یک رابط برای اتصال دوربین های استفاده نمایید این می تواند چندین مزیت بسیار مهم داشته باشد اول اینکه شما می توانید در هر نقطه دوربین ها و تصاویر دریافتی را دریافت کنید ثانیا می توایند دوربین های را کنترل کنید در صورتی که دوربین های آنالوگ با استفاده از دستگاه ضبط کننده DVR کار می کنند که دستگاه نسبت به دستگاههای دیجیتال بسیار کم انعطاف می باشد.

خروج از نسخه موبایل