نماد سایت زی نیوز

آنچه Everyone Must درباره اطلاعات هوش مصنوعی

آنها همچنین با دیگر مونیتورهای قدیمی ناسازگار بودند و مشکلات نمایش شامل: ناپدید شدن جزئیات تصویر مثل از دست دادن متن، چشمک زدن، فهرست عمودی و فقدان کاراکتر همگام افقی بسته به حالت انجام میگرفت، بود. از طرف دیگر، LCDها(نمایشگرهای کریستال مایع) نیاز به یک سیگنال دیجیتال برای شکلدادن به تصاویر دارند. مونیتورهای CRT(لامپ اشعه کاتدیک) نیاز به اطلاعات آنالوگ برای شکلدهی به تصاویر دارند، یعنی کارت ویدئو باید اطلاعات دیجیتال را به یک سیگنال آنالوگ تبدیل نماید. تصاویر تولید شده توسط دال ای واقعا باورنکردنی هستند و پتانسیل هوش مصنوعی را در زمینه هنرهای خلاق به نمایش میگذارند. چرا که در حال حاضر تواناییهای کامپیوترها، دارای یک سری محدودیتهایی است؛ یا اینکه تواناییهای شگرفی برای اندیشیدن در ذهن انسان وجود دارد که هنوز، ماشینها (یا شیوههایی که پژوهشگران هوش مصنوعی در این رابطه پیش گرفتهاند) قادر به پردازش آنها نیستند و بحث در این خصوص باید مهر تأییدی بر غیر عملی بودن این سامانه باشد. در سناریوهای دیگر ، بشریت قادر است کنترل زمین را در دست بگیرد و آن را حفظ کند، چه با ممنوعیت هوش مصنوعی، چه با طراحی ربات هایی که مطیع آن باشند (مانند کارهای آسیموف) و چه با ادغام انسان با روبات ها.

چند اشکال یاب، همچون Borland’s Turbo, D۸۶(توسط Alan J. Cox) و CodeView مایکروسافت میتوانستند در یک برنامه مونیتور دوتایی کار کنند. گاهی اوقات نرخ تجدید صفحه مونیتور باید برای تطبیق این حالتها و افزایش کشش چشم کاهش داده میشد. بدین دلیل بیشتر تنظیمات VGA در محصولات تجاری که محدود به ترکیبات مونیتور ایمن بودند، همچون ۴۰۰x۳۲۰ (دقت دوبرابر، دو صفحه مونیتور)، ۲۴۰x۳۲۰ (پیسکلهای مربعی، سه صفحه ویدئو) و ۴۸۰x۳۶۰ (بالاترین دقت سازگار با مونیتورهای VGA استاندارد، یک صفحه ویدئو) مورد استفاده قرار میگرفتند. در این نمایشگر خبری از نرخ نوسازی 120 هرتزی نیست و باید به عدد 60 افاقه کنید. به جهت استفاده از تعیین آدرس مختلف برای حالتهای متفاوت، داشتن یک آداپتور نمایش تک رنگ امکانپذیر است و آداپتور رنگ همچون VGA, EGA یا CGA بر روی دستگاه مشابهی نصب گردید. در متن با دقت بالا بر روی یک نمایشگر MDA (آداپتور نمایش تک رنگ) مورد استفاده قرار میگرفت و گرافیک بر روی یک نمایشگر CGA (آداپتور گرافیکی رنگی) با دقت پایین مرتبط میساختند. درحالیکه حالتهای CGA و EGA فقط امکان نمایش ۱۶ رنگ را در هر زمان دارند، دیگر حالتهای VGA همچون حالت مورد استفاده گسترده ۱۳ امکان نمایش ۲۵۶ ورودی جدول را در صفحه در هر زمان دارند و بنابراین در این حالتها ۲۵۶ رنگ میتوانند خارج از ۲۶۲۱۴۴ رنگ دردسترس نمایش داده شوند.

سرعت RAMDAC امروزی نوعاً در حدود ۳۵۰ مگاهرتز است و میتواند نرخهای تجدید صفحه تا ۲۰۰ هرتز را پشتیبانی نماید. یک کارت ویدئوی RAMDAC(مبدل دیجیتال به آنالوگ RAM) حافظه مورد استفاده خصوصاً برای تبدیل یک سیگنال دیجیتال به یک سیگنال آنالوگ قابل استفاده در مونیتورها و بیشتر LCDها است. مثلاً ۲ لینک را در صفحه به هم نچسبانید یا از قالبی استفاده نکنید که عرض آن بیشتر از اسکرین موبایل کاربر باشد. حافظه ویدئوی VGA به حافظه رایانه از طریق یک پنجره در بازه بین بخشهای ۰xA۰۰۰ و ۰xC۰۰ در فاصله آدرس دهی حالت واقعی رایانه تعیین میگردند. اما بیشتر LCDها اکنون دارای دو ورودی (آنالوگ و دیجیتال) میباشند که روشی را برای کارتهای ویدئو در دسترس قرار میدهند که سیگنالهای دیجیتال را دست نخورده و سریع به یک نمایش ویدئویی با کمترین افت تبدیل میکنند. وقتی یک آداپتور نمایش تک رنگ وجود نداشت آن برای استفاده در فضای آدرس ۰xB000 – 0xB7FF همچنانکه حافظه اضافی برای برنامههای دیگر بود، امکانپذیر بود.

خروج از نسخه موبایل