آموزش سئو تکنیکال

یک روش برای جلوگیری از تکراری بودن متا دیسکریپشن های صفحات یک وبسایت، استفاده از نرم افزار برای تولید متا دیسکریپشن یکتا برای هر صفحه است. برای اینکه گوگل سایت شما را تبلیغ کند کافی است، سایت شما از نظر گوگل و کاربران بارزش و معتبر دیده شود و در رتبه یک گوگل قرار بگیرد. متا تگ Description در بسیاری از موتورهای جستجو معتبر بوده و قابل استفاده هستند. اولین بُعد آن مربوط به بخش فنی است که توسط الگوریتمهای رتبه بندی موتورهای جستجو مشخص میشود. 250 نمایش داده میشود. همه فاکتورهای سئو داخلی مثل توضیحات متا، تگهای هدر، داده های ساختاریافته و غیره برای رتبه دادن به تصاویر شما در نتایج گوگل به کار میروند.

در نتیجه وجود کلمات کلیدی در متا دیسکریپشن یکی از روش های بهینه سازی آن است. داده های نشانه گذاری کدهای هستند که شما به وب سایت خود اضافه می کنید تا موتورهای جستجو درک بهتری از مطالب موجود داشته باشند. برای این کار می توانید از طریق افزونه یوآست اقدام کنید یا افزونه های مخصوص اسکیما را نصب کنید. کلمات کلیدی اولین قدم برای یک سئو موفق هستند. البته باید به خاطر داشته باشید که هدف اصلی تمام بازدیدها، تبدیل کردن کاربران به مشتری است و وب سایتهای آمارگیری با این که مهم هستند اما هدف اصلی نیستند و باید به عنوان یک ابزار برای هدف اصلی که همان کسب درآمد موفق است، نگاه کنید. بیشتر کسب و کار ها فرایند آنلاین شدن بیزینس خود را تنها به طراحی سایت می دانند. خدمات اصلی سئو در تیم طراحی و تبلیغات لولسا شامل: سئو وردپرس، سئو جوملا، مشاوره سئو و مدیریت سئو (سئو کار) می باشد.

لینک سازی روند دریافت بک لینک سئو از وب سایت های دیگر است. بنابراین سعی کنید تا جایی که ممکن است از عبارت های مرتبطی که مکررا توسط کاربران جست و جو میشوند برای نوشتن متا دیسکریپشن خود استفاده نمایید. افرادی که به تازگی با سئو آشنا میشوند معمولا با سوالاتی منطقی روبرو میشوند که درک اهمیت سئو و نیاز گوگل به آن را دشوار میکند. افرادی که میخواهند بررسی و آنالیز کردن سایت یاد بگیرند. کسانی که مطالب و و مقالات را در سایت انتشار داده و میخواهند محتوایشان در اولین نتایج قرار بگیرد. کسانی که میخواهند مخاطب و کاربران را در سایت خود درگیر کنند و افزایش فروش داشته باشند. این تشویق برای سایت های مختلف و حتی صفحات مختلف هر سایت، با توجه به مخاطب هدفی که دارد، می تواند متفاوت باشد.

اگر توضیحات متا جذاب و گیرایی برای صفحات سایت خود بنویسید، می توانید مخاطب هایی بیشتری را جذب کنید؛ جذب مخاطب بیشتر یا به عبارت بهتر، افزایش نرخ کلیک و ترافیک سایت شما، جزو معیار هایی است که رتبه سایتتان را افزایش می دهد. گوگل صفحه یا سایت شما را به خاطر طولانی شدن متن توضیحات متا، جریمه نمیکند.اما با توجه به اینکه فضای مشخص و محدودی برای نمایش متن در صفحه نتایج جستجو وجود دارد. برای مثال در صورتی کسبوکار شما در زمینه لوازم الکترونیکی مثل موبایل و کامپیوتر است، بهتر است وب سایت خود را در سایتهایی مثل دیجیاتو و یا زوم آی تی آگهی کنید. گام دوم – گزینهی «Open link in a new tab» یا «بازکردن پیوند در زبانه تازه» را انتخاب کنید: برای این کار کافی است روی علامت چرخدنده کلیک کنید تا تنظیمات لینک باز شود. البته در نظر داشته باشید که بنر گرافیکی شما زیبا و قابل توجه باشد تا کاربران ترغیب شوند بر روی آن کلیک کنند. از این رو باید برای طراحی بنر و انتخاب قالب سایت، با یک گرافیست متخصص همکاری داشته باشید. پس از آن، سئو جاوا اسکریپت ، تلاش میکند تا مسائل مختلف برای رتبهبندی وب سایت و SPA (برنامههای تک صفحهای) را که براساس چارچوبهای چاوا اسکریپ ساخته شدهاند مانند React ، Angular و Vue.را بررسی نماید.

برای مقایسه رنک مث و یواست سئو مقاله ما در این زمینه را بخوانید. تقریبا کار با یواست برای عموم کاربران آسان است. با یک مشاور کسب و کار ارتباط میگیرند و اولین چیزی که مشاور به آن ها میگویند، این است که وب سایت خود را برای کسب و کارتان راه اندازی کنید. گوگل از ماه مه 2021 از معیارهای Core Web Vitals در الگوریتمهای رتبه بندی خود استفاده کرده است، بنابراین با توجه به معیارهای Core Web Vitals صفحاتی که عملکرد بهتری دارند، رتبه بالاتری بدست می آورند، از طرف دیگر صفحاتی که عملکرد ضعیفی دارند ممکن است رتبه پایینتری را کسب کنند. خدمات سئو سایت بسته به شرکت یا شخصی که از آن خدمات دریافت میکنید متفاوت است. استفاده از دامین با Www یا دامین بدون Www بیشتر به نظر شخصی شما بستگی دارد.

همین موضوع نیز در موتورهای جستجو مانند Google و Bing صدق می­کند. اگر یک سایت وردپرسی راه اندازی کردید، یکی از افزونه هایی که بعد از نصب وردپرس باید فعال کنید، پلاگین سئو وردپرس می باشد تا بتوانید شرایط سایت خود را برای قرار گرفتن در موتورهای جستجو بهینه کنید؛ اگر شما بهترین سایت هم داشته باشید ولی در موتورهای جستجو نظیر گوگل حضور نداشته باشید؛ انگار هیچ کاری نکرده اید. استفاده از AMP، باعث می شود که سرعت بارگذاری سایت به علت نداشتن کدهای CSS و دیگر موارد، بیشتر شود و کاربر سایت را با زمان کمتری در موبایل خود ببیند. خب اگر تصاویری با عرض کمتر بارگذاری کنیم که هیچ، اما اگر تصاویری با عرض بیشتر را آپلود کنیم، خود سایت به کمک یک سری کدهای css تصویر مورد نظر ما را به حجم استاندارد میرساند. اگر چه این مقاله بیشتر بر روی زبان جاوا اسکریپت تمرکز دارد، اما در صورتی که با دو زبان HTML و CSS آشنایی ندارید، بهتر است حتما آنها را دنبال کنید.

شما پس از مدتی متوجه می شوید که دقیقا چه توضیحات متایی توسط گوگل نمایش داده می شود و کدام توضیحات برای کاربران شما جذاب است. به همین دلیل، اکثر آنها در وب سایت های خود، کاربران را در اولویت قرار می دهند و برای جذب آنها توضیحات متا دیسکریپشن را می نویسند؛ اما از موتور های جستجو نیز غافل نمی شوند. شبکههای اجتماعی گوناگونی وجود دارند که برای دسترسی به طیف گسترده مخاطبان لازم است در انواع آن فعالیت داشته باشید. باید این مورد را در ذهن داشته باشید که سئو یک راه برای دور زدن موتور های جستجو نیست و راهی است که شما بتوانید به همان اندازه که خوب هستید در گوگل و موتور های جستجو نمایش داده شود. درواقع وردپرس با افزونههای بیشمارش، کار را حتی برای مبتدیها سادهتر کرده است؛ اما اگر خیال کنید حالا که سایتتان وردپرسی است، لینک اول گوگل ملک پدریتان میشود، باید بگوییم زهی خیال باطل!

واقعا این مورد یکی از تکنیک ها و راهکارهای سئو است که خیلی ها نه تنها برای آن وقت می گذارند و نه حتی آن را جدی میگیرند. اکنون این پلتفرم با استفاده از اطلاعاتی که از سایت شما جمعآوری میکند مانند نشانه گذاری اسکیما (Schema Markup) مشخص میکند کدام دامین را ترجیح میدهید. قبلاً شما میتوانستید دامنه موردنظر خود را طوری تنظیم کنید تا از طریق Google Search Console در نتایج جستجو به نمایش درآیید. در صورتی که به کپی کردن توضیحات متا از سایر پیج ها می اندیشید ، بهتر است قسمت meta description را تهی بگذارید تا گوگل قسمتی از مطلب شما که در بردارنده کلمات کلیدی جستجو شده است را نمایش دهد.به این خاطر که مطلب شما کسل کننده نباشد، پیشنهاد می گردد که ساختار مجهول به کار نبرید و جزئیات بی کاربرد را درون متن قرار ندهید. اینها کلمات کلیدی هستند که محصول شما را توضیح می دهند. بخش مهمّی در سئو سایت وردپرسی وجود دارد که در بخش آنالیز افزونه یواست به خوبی قابل مشاهده است.

شما باید با توجه به حوزه کاری خود تصویری گرفته یا آن را با فتوشاپ ایجاد کنید. در اولین گام، برای بهینه سازی هر وب سایتی چه وردپرسی و چه سایت اختصاصی این است که کلمات کلیدی مرتبط با سایت و حوزه کارتان را پیدا کنید. اگر از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید ، به طور خودکار یک نقشه سایت XML برای شما ایجاد می کند. اعتبار دامنه که به DA معروف است، از عوامل بسیاری تاثیر میپذیرد. یکی دیگر از عوامل مهمی دیگری که باید در نظر بگیرید استفاده از نام شرکت در انتهای تگهای عنوان است. علاوه بر این، شما میتوانید از ابزارهای توسعهدهنده گوگل، مانند Lighthouse و Google Pagespeed Insights برای بررسی عوامل پایین بودن رتبه URLها استفاده کنید. متا دیسکریپشن (Meta Description) یا همان جملات طلایی که در صفحه سرچ گوگل توضیحاتی در خصوص عناوینی که در جستجوی آن هستند را در اختیار مخاطب قرار می دهند ، بعد از عنوان محتوا ، تاثیر گذار ترین عامل جلب توجه کاربرکار است که موجب می شود در نهایت روی یو ار ال وب سایت کلیک کند. همانطور که ذکر شد، شما باید با استفاده از هدایتهای مجدد امکان دسترسی به یک نسخه از URL های خود در جهت جلب توجه کاربران و خزنده ها (Crawlers) به URL صحیح دهید .

این موضوع به این معنی نیست که گوگل از توضیح متا برای رتبه بندی استفاده می کند، بلکه این نکته را گوشزد می کند گوگل صفحهای را به مخاطب نشان می دهد که جواب سوال او در آن صفحه وجود دارد. در توضیح متا خود از توصیفاتی استفاده کنید که برای کاربر اطمینان ایجاد کند که مطلب شما مهم و کاربردی است. این یک فرصت برای شما است تا وب سایت خود را همینجا معرفی کنید. در این مقاله مفصل، ما قصد داریم بیش از 50 نکته سئو وردپرس را به شما معرفی کنیم که به شما کمک میکنند به طور منظم ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید. یکی از ویژگیهای اصلی این افزونه این است که قبل از نصب این پلاگین محصولات سایت ما بهعنوان یک متن و نوشته ساده در دنیای وردپرس شناسایی میشد. در هر صورت، وب سایت شما به بهینه سازی سئو نیاز دارد، بنابراین بهتر است یکی از این ابزارها را انتخاب کرده و به آن پایبند باشید.

تعداد کاراکتر مجاز برای متا دیسکریپشن چقدر است؟ بهتر است برای توضیحات متا دیسکریپشن یک محتوا ویژه و خاص تولید کنید (با رعایت تمام نکات نگارشی). برای اینکه موتورهای جستجو به سایت شما رتبه دهند ابتدا باید آنها را پیدا کنند! البته نمی توان اینگونه نتیجه گرفت که ممکن است گوگل برای سایت شما هم همین کار را انجام دهد، بنابراین بهتر است شما به صورت اختصاصی برای مقالات خود توضیحات متا مناسبی را بنویسید. اگر تازهکار هستید میخواهید با این مبحث آشنا شوید، این درسنامه بهترین منبع برای شماست. اگر در جستجوی یک پلاگین کاملاً انعطاف پذیر و انطباق پذیر هستید، بهترین گزینه شما SEO Ultimate است.

در همهی کارها داشتن یک “استراتژی”، مسیر پیروزی را برای آن کار هموار میکند. اگر داشتن رتبه بالا در گوگل و سایر موتور های جستجو مانند راه رفتن آسان بود، همه این کار را میکردند و وب سایت موفقی میداشتند. یکی از امکاناتی که وب سایت های وردپرسی در اختیار کاربرانشان قرار داده اند، بهبود سئو سایت وردپرس با کمک افزونه های مختلف است. قبل از آپدیت هم اطلاع رسانی خاصی نداره. این کار به گوگل نشان می دهد، که وب سایت شما برای کاربران جایگاه خاصی در نظر گرفته است و هنگام رتبه بندی سایتتان از این موضوع چشم پوشی نخواهد کرد. بسیاری از وبسایتهایی که محوریت فعالیتشان بر پایه تصاویر بوده، مثل Pinterest یا Dribbble اخیرا این فرمت را جایگزین تصاویر با فرمت JPG کردهاند. گاهی اوقات موتورهای جست و جو متا دیسکریپشن انتخابی شما را با دیسکریپشن دیگری جایگزین می کنند. این پلاگین با قسمت بندی های متعدد پند های ما یحتاج را برای بهبود بهینه سازی وب سایت به ادمین وبسایت سفارش مینماید و به seo محتوای شما امتیاز می دهد.

سئو یک امر کلی با قواعد و چهارچوب یکسان برای تمامی سایت ها، سیستم های مدیریت محتوا و همه زبان های برنامه نویسی است. این امر به گوگل کمک کند تا تشخیص دهد که محتوای شما نسبت به سایر محتواها به موضوع جستجو شده ارتباط بیشتری دارد. طول توضیحات متا در اکثر مواقع به این مورد برمی گردد که شما چه مطلبی را قصد دارید انتقال دهید و برای این امر مکان لازمی را که باید داشته باشید را مد نظر قرار دهید. برای سئو سایت خبری باید برند را از دو دیدگاه قدرتمند کرد: دیدگاه کاربر و دیدگاه گوگل. آنچه متفاوت از سایر افزونه ها ارائه میدهد، این است که به وسیله یک مقیاس رنگارنگ به شما نشان میدهد در مرحله بعد دقیقا باید چه کارهایی انجام دهید.

سرچ کنسول گوگل ، که همچنین به عنوان وبمستر تولز ( Webmaster Tools ) نیز شناخته می شود ، مجموعه ای از ابزارهایی است که توسط گوگل برای صاحبان وب سایت ها ارائه شده تا چگونگی مشاهده محتوای آنها توسط موتور جستجو را نشان دهد. بهینه سازی شبکه های اجتماعی: پلاگین SEO Ultimate به طور خودکار یک Open Graph از پست ها و برگه های شما تولید میکند. در دیجیتال مارکتینگ با روشهای متعددی مثل تبلیغات ppc ، بازاریابی شبکه های اجتماعی smm ، بازاریابی موتور جستجو sem و… این هزینه ها بسته به سختی پروژه و نیاز های آن پروژه متفاوت می باشد. نحوه نمایش توضیحات متا تا حدی در موتورهای جستجوی مختلف، متفاوت است. به بیان سادهتر: برای رتبه بندی بالا در جستجوی تصاویر گوگل، شما به تصاویری نیاز دارید که شاخص باشند! انجام سئو، نیازمند زمان، صبر و حوصله، تلاش و پشتکار فراوان و البته دانش تخصصی برای بدست آوردن نتایج مطلوب و برتر می باشد. با خدمات سئو ما میتوانید به بهترین نتایج در گوگل دست پیدا کنید. این موفقیت درنتیجه کار سخت و مداوم به دست آمده است. بنابراین صرفا یک اشکال کوچک در ظاهر سایت تان هنگام مشاهده با موبایل، ممکن است باعث شود اغلب کاربران سایت را از دست بدهید.

در صورتی که توضیحات متای شما خوب نباشد، کسی به لینک شما وارد نخواهد شد و کلیک و بدون ورود رتبه شما ارتقا پیدا نمی کند. در وردپرس برخی ابزارهای سئو وجود دارند که نسخه عمومی آنها رایگان بوده و شما می توانید از آنها استفاده نمایید ولی قابلیت های پیشرفته آنها رایگان نبوده و می بایست هزینه پرداخت شود. با این حال، صنایعی هستند که بیش از سایرین به این استراتژی نیاز دارند. با این حال، باید توجه کنید که تغییر ساختار لینک دائمی پس از انتشار پستها میتواند منجر به اختلال در لینکهای قبلی شما شود. با این حال، برای این مشکل راهحلهایی وجود دارد. برای این کار باید لینکهای صفحات قبل و بعد را در هر صفحه تعریف کنید. برای بررسی هر قالب هم کافی است که متن توضیحات صفحه فروش قالب رو مطالعه کنید تا از سئو بودن قالب مطمئن شوید. معمولاً هاست اشتراکی معمولی پس از مدتی پاسخگوی نیازهای وبسایت شما و سرویسگیرندگانی که درخواست لود سایت را میکنند نخواهد بود. بنابراین توجه به آن در روند سئو سایت به شما کمک بسیاری میکند. برخلاف خیلی از پلاگین های سئوی وردپرس که هنوز از تکنولوژی های قدیمی استفاده میکنند، پلاگین SEOPressor کاملاً مطابق با روند الگوریتم های جدید گوگل توسعه یافته است.

سئو نکست یکی از بهترین مراکز آموزش سئو در ایران است؛ برای یادگیری سئو بصورت جامع و کاربردی می توانید به دوره سئو مراجعه سئوکار در اصفهان سنیور سئو کنید. به گزارش بازار، یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تخصص ها در دنیای کسب و کار های اینترنتی سئو است! همچنین شما می توانید با یادگیری سئو، علاوه بر بهینه سازی سایتتان، از این حرفه کسب درآمد هم کنید. از این رو دور از این کاربر سایت را ترک کرده و از خرید منصرف شود. امروزه ارتباطات زیادی در فضای مجازی شکل گرفته است و خیلی از افراد وقت خود را داخل اینترنت می گذرانند و خیلی از خرید و فروش ها به صورت اینترنتی شکل گرفته است به همین دلیل صاحبان کسب و کار مجازی به فکر سایت با ظاهری کاربر پسند هستند. به عنوان مثال شما وقت و هزینه بسیار زیادی صرف سئو کلمه خرید محصولات گیلان نموده اید اما در طی ماه اخیر متوجه می شوید که کلمه خرید سوغات گیلان دارای جستجوی بیشتری است و زین پس سعی می کنید این کلمه را سئو کنید. استفاده از نقشه سایت یا Sitemap موجب می شود که کرولرهای موتورهای جستجو به سادگی سایت شما را ایندکس کنند و چنانچه صفحات جدیدی در سایت تولید کرده یا در صفحات قدیمی سایت تغییراتی ایجاد کرده باشید، از آن ها آگاهی پیدا کنند.

گام دوم – نوشتن عنوان و توضیحات دستهبندیها: در نهایت میتوانید توضیحات مربوط به هر دسته از نوشتهها را که میخواهید ایندکس شود بنویسید. همیشه هنگام نوشتن توضیحات متا خود به نوع کاربرانی که دارید توجه نمائید و براساس آن متن خود را بنویسید. راحتی استفاده در موبایل تنها به سئو سایت مربوط نمیشود، بلکه با توجه به افزایش روز افزون کاربران موبایل، برای داشتن یک سایت فروشگاهی خوب، سایتتان حتما باید برای کاربران موبایل جذاب و دارای تجربه کاربری مناسب باشد. در ادامه نکاتی را برای سئو تصاویر بیان میکنیم. سپس دامنه وب سایت خود را وارد کنید، ولی در ادامه آن، آدرسی را بزنید که وجود ندارد. ولی در نتایج جستجو متن نوشته شده را مشاهده نمیکنید. برای مشاهده عملی این تغییرات می توانید عکس های این مقاله را یکبار در دسکتاپ، یکبار در تبلت و یکبار در موبایل خود مشاهده کنید. شما میتوانید پلاگین رایگان را از مرکز وردپرس دانلود کنید یا مراحل زیر را برای نصب آن از داشبورد وردپرس خود اجرا کنید. به همین دلیل گوگل و سایر موتورهای جستجو بیش از پیش برای جستجوهای موبایلی اهمیت قائل شده اند.

اگر توانایی ایجاد ارتباطات را داشته باشید، می توانید با ذینفعان این حوزه کار کنید و آن ها را با تاکتیک ها و اهداف کلی بازاریابی همسو کنید و خود نیز به یک حرفه پردرآمد دست پیدا کنید. سپس باید باید تنها زمان خود را بر روی کسب تجربه قرار دهید تا بتوانید در این حوزه فردی صاحب نظر شوید. همانطور که گفتیم سئو سایت فرآیند بهینه سازی برای بهبود رتبه بندی و کسب بالاترین رتبه ممکن در نتایج موتورهای جستجوی است. برای این که از جستجوی لینکهای خارجی جلوگیری شود، باید تگ nofollow را در لینکهای خارجی خود به کار ببرید تا ربات خزنده از ورود به آنها منع شود و فقط بر روی ایندکس کردن صفحات وب سایت شما تمرکز داشته باشد. برای ایده گرفتن، کافی است کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کرده و از موضوعات پیشنهادی در پایین صفحه SERP کمک بگیرید. بهینه سازی تصاویر: حجم عکس هایی که انتخاب میکنید پایین و بهینه باشد و alt مرتبط تصویر و موضوع متن انتخاب کنید.

و هر صفحه در سایت شما نیز باید تنها یک تگ H1 وجود داشته باشد. متا تگ ، کاربران را از صفحه ی نتایج موتور جست و جو به وبسایت شما می آورد و بنابراین تاثیر قابل ملاحظه ای در افزایش سودآوری وبسایت دارد. حتما در توضیحات متا 4 کلمه کلیدی اصلی و یکی از LSI5 را بیاورید. اهمیت دادن به کاربر، یکی از راه هاییست که به جذب آن کمک می کند. اینکه گوگل برای ایندکس کردن سایت جاو اسکریپتی شما با مشکل مواجه میشود یا نه را میتوانید از نوع سایتتان توجه شوید. و برای بهبود سئو سایت به شما کمک میکند. استراتژی سئو خارجی سایت شامل موارد و راهکارهایی میشود که خارج از سایت شما انجام میشود .

پس از آن محتوای مفید و کاربردی که از این کلمات به میزان استانداری غنی شده اند، تولید کنید. میزان اسپم اسکو آنها را ببینید و سپس لینک بگیرید چراکه ممکن است اخذ بک لینک از هر نوع سایتی بدون بررسی قبلی تاثیر منفی نیز بگذارد. احتمالا با دیدن تصاویر بالا و این میزان کدهای جدید نسبت به یادگیری سئو تکنیکال دچار تردید میشوید! اما شکل حرفهایتر یادگیری سئو این است که ابتدا مفهوم سئو داخلی (On-page SEO) و سئو خارجی (Off-page SEO) را یاد بگیرید و سپس، تکنیکهای مربوط به هر یک از این دو شاخه را با جزئیات بیشتر و دقیقتر بررسی کنید و بیاموزید. زمانی که به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید به راحتی می توانید یا مشغول بهینه سازی وب سایت شخصی کسب و کار خود شوید و یا در شرکت های دیجیتال مارکتینگ مشغول به کار و کسب درآمد شوید؛ به همین علت است که پیشنهاد می شود برای یادگیری سئو بهترین گزینه مشاهده دوره سئو است تا بتوانید به خوبی بر مباحث دوره سئو تسلط پیدا کرده و آن هارا اجرا کرده همچنین در این دوره سئو شما پشتیبانی نیز خواهید داشت که می توانید مشکلات و موارد را از آنها جویا شوید.

وقتی ربات خزنده جستجوگر وب سایت شما را بررسی میکند، قبل از هر چیز به دنبال فایل robot.txt میگردد تا از محدودیتهای خزیدن در میان محتوای شما آگاه شود. سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس، دو ابزار مفید برای تحلیل سایت شما می باشد. سئو به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است. این ابزار خارق العاده به شما امکان بهینه سازی وب سایت تان برای موتور های جستجو و شبکه های اجتماعی را می دهد. سئو (SEO) که در زبان فارسی با نام بهینه سازی برای موتورهای جستجو نیز شناخته میشود، برای بهبود عملکرد سایت براساس فاکتورها و قوانین موتورهای جستجو انجام میشود. یک متخصص SEO میداند که موتورهای جستجو قصد دارند وقتی کاربری عبارتی را جستجو کرد، بهترین نتیجه ممکن را به او نشان دهند. در صورتی که مدیر کسبوکار هستید، بهتر است برای تداوم انجام کار های سئو، از یک متخصص سئو کمک بگیرید و کل پروژه سئو وب سایت خود را به او بسپارید تا در زمان و هزینههای خود صرفهجویی کنید.

البته باید به این نکته توجه کنید که واقعا آنچه را که در توضیحات متا نوشتهاید با متن صفحه ارتباط کامل داشته باشد و برگرفته از آن باشد. این گزیده متن، توضیح کاملی درباره محتوای صفحه است که معمولاً در زیر لینکهای قابل کلیک آبی رنگ در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر میشود. همچنین در تعریفی دیگر سئو را می توان به بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو بیان کرد. توضیحات متا یک عامل مستقیم رتبه بندی نیست، اما برای ترغیب کاربران برای ورود به سایت شما بسیار مهم است. Dynamic crawler control: با SEOPressor شما کاملاً براین موضوع مسلط هستید که خزنده های موتورهای جستجو به چه روشی وبسایت شما را نویگیت می کنند. در جهت بهبود رتبه بندی صفحه تان در موتور های جستجو، ایجاد لینک از وب سایت های دیگر و استفاده از لینک های داخلی را فراموش نکنید. همانطور که از نام آن پیداست، کلمات کلیدی کوتاه، عباراتی هستند که از سه کلمه یا کمتر ساخته شده اند. همانطور که میدانید ابزار های زیادی برای آنالیز و بررسی سئو سایت وجود دارد، اما ارائه این ابزار توسط گوگل اعتبار آن را بیشتر کرده است. قابلیت مهم دیگر تصاویر PNG امکان ذخیرهسازی بصورت شیشهای یا با transparency است که ما را برای استفاده از آن در المانهای UI یک وبسایت ترغیب میکند.

از نظر غلط املایی، نگارشی و حتی اضافه کردن اطلاعات جدید و حذف اطلاعات قدیمی و یا اشتباه محتوا را بررسی کنید. حتی اگر در کار باید بیشترین زمان خود را در گوشهای برای تمرکز بالا، با داشتن حداقل مهارت ارتباطی با دیگران ضروری است. در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم بتوانید سئو و بهینه سازی وب سایت هارا بخوبی یاد بگیرید تا بتوانید بر روی وب سایت خود آن را پیاده کنید و یا بعنوان متخصص سئو در فرصت های موجود برای این شغل پردرخواست شروع به کار کنید. با افزایش ورودی وب سایت شما که بازدید کنندگان طبیعی ( organic ) داشته باشد برای شما نیز در روند رشد کسب و کارتان افزایش فروشتان تاثیر بسزایی خواهد داشت. سئو وردپرس شامل روشها و یا استراتژیهایی است که به وبسایتها و صاحبان کسب و کارها کمک میکند تا محتوای آنها در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو رتبه بالاتری را نسبت به رقبا کسب کند. عملکرد خود را در برابر رقبا محک بزنید. اگر شما وقت نوشتن توضیحات متا را برای هر صفحه وب سایت خود ندارید، متای سایت رقبا را کپی نکنید برای مطالب خود، خالی گذاشتن متا دیسکریپشن مشکلی را برای وب سایت تان بوجود نمی آورد؛ زیرا گوگل این بخش را با محتوایی که در داخل سایت گذاشته اید، پر می کند.

حتما باید از کلمات کلیدی در متا استفاده کنید؛ پیشنهاد می کنیم که تا حد امکان، کلمه کلیدی اصلی را در ابتدای دیسکریپشن بنویسید. برعکس، اگر بخشی دارید که محتوا در ابتدای در کد موجود نیست و تنها پس از تعامل کاربر با آن بارگیری میشود (مثل کلیک روی یک دکمه) گوگل این محتوا را نخواهد دید. البته خود این از کدهای Schema استفاده میکند که بهصورت دستی هم قابل افزودن در هدر سایت است؛ اما با افزونه خیلی بهتر و استانداردتر تعبیه میشود. شانس کلیک بر روی سایت شما بیشتر میشود. یک استراتژی جدید سئو، مرتبط ترین و بهترین محتوا را برای مخاطبان شما شناسایی و ارائه می کند. این ثابت میکند در حالی که مشغول ساخت وب سایت خارق العاده خود با محتوای با کیفیت و آماده برای بازدید مصرف کنندگان هستید، نیازی نیست تا به موارد این چنینی فکر کنید: آیا کسی محتوای من را میبیند یا وب سایت من به اندازه کافی خوب است؟

از ارائه دهنده DNS با سرعت استفاده کنید. برای ایجاد ریدایرکت از یک آدرس قدیمی به آدرس جدید میتوانید از دستور زیر در htaccess استفاده کنید. اگر بخواهید همه لینکها را بهصورت دستی و چشمی هر روز بررسی کنید، کاری غیر ممکن و زمان بر است؛ به جای بررسی دستی همه لینکها میتوانید از افزونهٔ Broken Link Checker استفاده کنید که با هر بار بارگذاری مقاله، سلامت لینکها را بررسی میکند و شما را از وجود لینکهای مشکل دار آگاه میکند. مراقب باشید بین شما و مخاطبانتان شکافی ایجاد نشود. این نکته را در نظر داشته باشید که گوگل و دیگر موتورهای جست و جو کلماتی از تگ متا که دقیقا در عبارت مورد جست و جوی کاربر تکرار شده باشند را به شکل bold شده نمایش میدهد.